UNI ve MKR Satan Balinalar Bu 4 Altcoinden Alıyor!

UNI ve MKR Satan Balinalar Bu 4 Altcoinden Alıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: UNI ve MKR Satan Balinalar Bu 4 Altcoinden Alıyor!

UNI ve MKR bugün borsalara akan yüklü fonların akabinde kırmızı listede yer aldı. SHIB ve LTC üzere isimler yaklaşan haberler öncesi satın alım görüyor. Balinalar son vakitlerde neler biriktiriyor? İşte ayrıntılar…

a16z, Coinbase’e MKR aktarıyor

Ember’in raporuna nazaran, a16z’nin iki adresi 3 saat evvel yaklaşık 8,1 milyon dolar kıymetinde 6.586 MKR transfer etti. Son süreçle birlikte tüm MKR’ler önümüzdeki günlerde partiler halinde Coinbase’e aktarılacak. Şimdiye kadar a16z’nin 37.518 MKR’si (yaklaşık 46.14 milyon dolar) yaklaşık bir ayda Coinbase’e aktarıldı.

https://twitter.com/EmberCN/status/1686195024105775104

Balinalar UNI satışlarına başladı

Bu ortada, Look On-Chain’in paylaştığı bilgilere nazaran tanınan bir ETH balinası Stevu.eth, OKX borsasına UNI aktarmaya başladı. Stevu.eth, 200 bin adet UNI’yi OKX’e göndererek muhtemelen nakde çevirdi. Look-On-Chain, bahisle ilgili Twitter’dan şunları yazdı:

stevu.eth kar almak için OKX’e 200 bin adet UNI (1.29 milyon dolar değerinde) yatırdı. Stevu.eth, fiyatın 4.92 dolar olduğu 29 Haziran tarihinde OKX’ten 500.545 adet UNI (2.46 milyon dolar değerinde) çekti. Bu yatırımcının mevcut fiyata nazaran karı 764 bin dolar. Şu anda 300.545 adet UNI (1.94 milyon dolar değerinde) tutuyor.

UNI ve MKR satılırken bu coin’ler alıcı buluyor

Shiba Inu (SHIB)

Kripto analisti Ali Martinez, Temmuz ayında kripto borsalarından büyük ölçüde Shiba Inu (SHIB) çekildiğini bildirdi. Paylaştığı grafiğe nazaran son iki ayda büyük balinalar toplamda 1,11 trilyon SHIB topladı. Bu gelişmeler, Ağustos ayında düzenlenen Blockchain Fütürist Konferansı’nda SHIB’in kıymetli bir sponsor olduğu ve Shibarium’un lansman haberleriyle eşleşiyor. Görünüşe nazaran balinalarda haberleri evvelden satın almakla ilgileniyor.

Litecoin (LTC)

Santiment, muhakkak balina kümesinin yaklaşan Litecoin (LTC) halving aktifliği beklentisiyle süratle LTC biriktirdiğini söylüyor. Orta ölçekli Litecoin balinaları, 14 Haziran’dan bu yana 19 milyon dolar kıymetinde 205.400 LTC biriktirdiler. Bu durum, halving aktifliğine yaklaşırken orta düzey sahiplerin LTC’ye ilgisini gösteriyor. Analitik firmasına nazaran, altcoin 2 Ağustos’ta yapılması planlanan halving aktifliğine yaklaşırken balinalar çantalarını büyültüyor:

Litecoin’in merakla beklenen halving aktifliği Çarşamba günü elinizin altında olduğundan, 9.500 ile 950.000 dolar ortasında LTC tutan kilit trader’lar agresif bir halde birikiyor. Birden fazla halving üzere, bu da yatırımcılar tarafından bir yükseliş olayı olarak algılanıyor.

BTC Piyasası: UNI ve MKR Satan Balinalar Bu 4 Altcoinden Alıyor! 1

Diğer yandan birtakım kripto analistler, LTC’nin halving sonrasında düzeltme yaşayabileceğini öngörüyor. Evvelki halvinglerin tarihî bilgilere dayalı haber satış olayları olduğunu belirtiyor. Litecoin, şu an 92.27 dolardan süreç görüyor ve analistler, halving sonrasında fiyat hareketini yakından takip ediyor.

Ethereum Name Service (ENS)

Bu ortada, uzun bir ortadan sonra, büyük bir Ethereum Name Service (ENS) oyuncusu tekrar ortaya çıktı. Birinci süreçte milyonlarca Ether (ETH) satın aldı. Ünlü “darkmarket.eth” ENS alanını içeren balina, süreç sırasında yaklaşık 74 milyon dolara eşit olan, şaşırtan bir biçimde 39.712 ETH elde etti.

Yüksek meblağ, ENS aracılığıyla satın alınması sırasında başlangıçta bir teklife bağlandı. Sahibi onu geri almaya karar verene kadar değerli bir mühlet atıl kaldı. Kurtarılan fonlar kısmen alternatif bir Ethereum adresine aktarıldı. Meblağ, 63.734 ETH’yi yahut yaklaşık 118 milyon doları içeriyordu.

ENS’nin kurucusu Nick Johnson, Şubat 2021’den bir tweet aracılığıyla biraz bilgi verdi. Birinci 40.000’e yakın ETH mevduatının ENS operasyonunun birinci yıllarında gerçekleştiğini belirtti. Johnson daha evvel kullanıcıya fonlarını geri alması için rehberlik etmeye çalıştı. Artık benzeri bir durumda olan öbür bireylerin prosedürüne ışık tutmak için son aktifliği bir fırsat olarak kıymetlendirdi.

Ethereum (ETH)

Son olarak Santiment, balinaların DAI stablecoin’deki artış ile Ethereum rallileri ortasında bir bağ fark etti. Datalara nazaran 100.000 ila 10 milyon dolar kıymetinde DAI tutan cüzdanlar artık token arzının %42,1’ini elinde tutuyor. Bu da Aralık 2020’den bu yana en yüksek düzey.

BTC Piyasası: UNI ve MKR Satan Balinalar Bu 4 Altcoinden Alıyor! 2

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere Ark Invest’de pay senedi satışları için bugün tekrar etkin hale geldi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap