Uçuş Gruplarınızı Hazırlayın! Bu Altcoin Yörüngesine Oturuyor

Uçuş Gruplarınızı Hazırlayın! Bu Altcoin Yörüngesine Oturuyor

Paylaş
BTC Piyasası: Uçuş Gruplarınızı Hazırlayın! Bu Altcoin Yörüngesine Oturuyor

Bitcoin ve altcoin dünyasında Ripple haberleri her vakit dikkat çekiyor. Sadık bir topluluğunun olması bunda büyük bir etken. Son gelişmeler ise daha çok fiyat etrafında dönüyor. Buna nazaran kripto para topluluğu XRP’den son derece ümitli. Öbür taraftan ani fiyat çıkışları ve inişleri olsa da beklentiler yüksek kalmaya devam ediyor.

Altocin XRP’nin toparlanma yolu

Menkul Değerler ve Borsa Komitesi (SEC) ile Ripple davasındaki gelişmelerin tetiklediği bir konsolidasyon periyodu oldu. Bunun akabinde, altcoin XRP’nin fiyatı Cumartesi günü bir toparlanma başlattı. Buna nazaran 0,50 dolarlık kıymetli ruhsal düzeyin üzerine çıktı. XRP yanlısı avukat John Deaton’ın eski SEC yetkililerine yaptığı tanıklık daveti gündemde. Bu davet üst istikametli ivmenin katalizlenmesinde kıymetli bir rol oynadı.

BTC Piyasası: Uçuş Gruplarınızı Hazırlayın! Bu Altcoin Yörüngesine Oturuyor 1

Bu yazının yazıldığı sırada altcoin XRP, Binance’de 0,52 dolardan süreç görüyor. Ayrıyeten 0,50 dolar eşiğini muvaffakiyetle aştı. XRP gözünü Ağustos ayının en yüksek düzeyi olan 0,70 doları geri almaya dikti. Lakin XRP, bu yolda pürüzlerle karşılaşıyor. Bilhassa altcoin, sırasıyla 0,53 ve 0,59 dolarda bulunan 10 ve 50 günlük Üstel Hareketli Ortalamalar (EMA’lar) tarafından sunulan zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyor.

Eski SEC yetkililerinin ifadesi

Devam etmekte olan SEC ve Ripple davası, ödeme havalesi firmasının Temmuz ayında elde ettiği kısmi zaferden bu yana XRP’nin son fiyat dinamiklerinin ardındaki itici güç olmaya devam ediyor. Önde gelen bir XRP yanlısı avukat olan John Deaton bir noktaya vurgu yapıyor. Eski SEC yetkilileri Bill Hinman ve Jay Clayton’ın sözlerinin potansiyel tesirine dikkat çekiyor. Deaton, erken sözlerinin XRP’yi menkul değer olmayan olarak sınıflandırabileceğini belirtiyor. Ayrıyeten sonuçta yasal süreçleri kolaylaştırabileceğini vurguluyor. Muhtemelen uzun periyodik dava muhtaçlığını önleyebileceğini savunuyor.

Deaton fikirlerini Twitter üzerinden aktarıyor. Buna nazaran avukatın bakış açısı, Clayton ve Hinman’dan tanıklık talep etmenin, altcoin XRP’nin benimsenme yörüngesini korurken kıymetli ölçüde vakit ve maliyet tasarrufu sağlayabileceğini öne sürüyor. XRP’nin bir menkul değer olarak sınıflandırılmasını çevreleyen yasal belirsizlik daha süratli bir formda ele alınabilir. Öbür taraftan potansiyel olarak hem altcoin XRP topluluğuna hem de bir bütün olarak dala yarar sağlayabilir.

Altcoin için meraklı bekleyiş

Altcoin XRP sahibi topluluk SEC ve Ripple davasındaki gelişmeleri merakla bekliyor. Öteki taraftan, altcoin’in fiyatındaki toparlanma yasal zorluklar karşısında dayanıklılığını ortaya koyuyor.

BTC Piyasası: Uçuş Gruplarınızı Hazırlayın! Bu Altcoin Yörüngesine Oturuyor 2

Düzenleyici hususlarda şeffaflık ve netlik için yapılan baskı var. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin XRP’nin ve daha geniş kripto para ortamının yörüngesini şekillendirmede yasal netlik çok kıymetli bir faktör olmaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap