Üç Piyasa Uzmanı, Bu Altcoinler İçin Boğa Beklentisini Açıkladı!

Üç Piyasa Uzmanı, Bu Altcoinler İçin Boğa Beklentisini Açıkladı!

Paylaş
BTC Piyasası: Üç Piyasa Uzmanı, Bu Altcoinler İçin Boğa Beklentisini Açıkladı!

Yakın vakitte, üç farklı piyasa uzmanı, çeşitli altcoinler için yükseliş beklediğini açıkladı. İşte Mac Brennan, Arthur Hayes ve Taiki Maeda’nın açıklamaları…

Mac Brennan, tanınan altcoin Solana’ya işaret etti

Yakın tarihli bir toplumsal medya paylaşımında, 150 milyon dolarlık değerli bir fonu yöneten mrgn kümesinin kurucusu Mac Brennan, Solana (SOL) için bir boğa koşusu mümkünlüğünü tartıştı. Brennan’a nazaran, Solana’nın merkezi olmayan uygulamalardaki (dApps) kilitli toplam pahası (TVL) yakın gelecekte kıymetli bir büyüme yaşayabilir. Şu anki haliyle SOL’un TVL’si, doğrulayıcılara yatırılan bedelinin sırf yüzde 3’ü kadardır. Bu oran Ethereum’un TVL’sinin yatırılan pahasının yüzde 60’ında olmasıyla tam bir tezat oluşturmaktadır. Brennan bu eşitsizliği kısmen Solana ekosisteminde likit stake token’larının (LST’ler) bulunmamasına bağladı.

BTC Piyasası: Üç Piyasa Uzmanı, Bu Altcoinler İçin Boğa Beklentisini Açıkladı! 1

Ancak Brennan’ın iyimserliği, Solana’daki LST’lerin popülaritesinin artacağı ve bunun da TVL’de bir artışa yol açacağı tarafındaki öngörüsünden kaynaklanıyor. SOL’un TVL’sinin stake edilen bedele oranının Ethereum’un yarısına ulaşması halinde SOL’un TVL’sinin yaklaşık 3 milyar dolara ulaşabileceğini varsayım ediyor. Ethereum’un oranıyla eşleşmesi halinde, SOL’un TVL’si kripto para dünyasında Ethereum’dan sonra en yüksek ikinci pozisyonu elde edecektir. Kurucu ayrıyeten, bilhassa merkezi olmayan finans (DeFi), non-fungible tokenler (NFT’ler) ve bilgi oracle’ları alanlarında SOL’da yaklaşan dApp’lerin kendi mahallî tokenlerini piyasaya sürerek Solana’nın TVL’sini ve genel ekosistem büyümesini daha da artırma potansiyelini vurguladı.

Hayes, Ethereum ve yapay zeka ilgisinden bahsetti

BitMEX’in kurucu ortağı Arthur Hayes, bir öbür varsayımında Ethereum’un (ETH) yapay zekâ (AI) teknolojisinden büyük ölçüde faydalanacağını argüman etti. Hayes’e nazaran, yapay zeka uygulamaları akıllı kontratlar yürüten merkezi olmayan otonom tertiplere (DAO’lar) yol açabilir ve en yaygın kullanılan merkezi olmayan sanal makine olarak Ethereum bu cins senaryolar için doğal bir temeldir. Hayes, yapay zeka takviyeli DAO’lar tarafından ihraç edilen tokenlerin yüklü olarak, birçoğu Ethereum üzerine inşa edilmiş olan merkezi olmayan borsalarda (DEX’ler) süreç göreceğini öngörmektedir. Hayes, bu vizyonun gerçekleşmesi halinde, değerli DEX süreç hacimleri göz önüne alındığında Ethereum’un fiyatının yüzde 1.556 üzere şaşırtan bir oranda artarak 31.063 dolara ulaşabileceğini kestirim ediyor.

BTC Piyasası: Üç Piyasa Uzmanı, Bu Altcoinler İçin Boğa Beklentisini Açıkladı! 2

Maeda, DeFi yükselişine işaret etti

Diğer yandan bir diğer analiste nazaran klasik finans getirileri ile zincir üstü getiriler ortasındaki eşitsizlik nedeniyle bir ayı piyasasıyla karşı karşıya kalan DeFi dalı, yeni bir boğa piyasasının eşiğinde olabilir. Bir kripto para tahlil firması olan HFAresearch’ün kurucusu Taiki Maeda, blok zincirinde gerçek dünya varlıklarının (RWA’lar) piyasaya sürülmesinin bu yine dirilişi sağlayabileceğini sav etti. 2020’de klâsik finans getirileri düşük olduğunda, sermaye daha yüksek getiri arayışıyla DeFi’ye aktı ve TVL’yi iki yıldan kısa bir mühlet içinde 200 milyar doların üzerine çıkardı. Fakat, FED’in 2022’de faiz oranlarını yükseltmesiyle bu eğilim aksine döndü ve yatırımcıların fonlarını tekrar klâsik finansa kaydırmasına neden oldu.

Maeda, sürdürülebilir bir DeFi boğa piyasası için on-chain getirilerin, şu anda %5’in üzerinde olan klâsik finanstaki risksiz faiz oranını aşması gerektiğini savundu. Bunun, gerçek dünya varlıklarını Blockchain’de tokenlaştıran RWA’lar aracılığıyla elde edilebileceğini tez etti. Örneğin, MakerDAO, Aave ve Compound üzere DeFi protokolleri, ABD Hazine bonolarını zincir dışında satın alıyor. Getirilerini zincir üzerindeki iştirakçilere aktararak karlı bir iş modeli yaratıyor. Enflasyon ya da saadet zinciri yerine devletin faiz ödemelerine dayanan bu tıp bir yield farming, ekonomik paha yaratabilir ve DeFi kesimine daha fazla sermaye ve likidite çekebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap