Üç Haftada 4x Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Üç Haftada 4x Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Üç Haftada 4x Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var?

Kripto para dünyasında son üç haftada 4x artan bir altcoin gündemde. Teller Tributes’ten bahsediyoruz. TRB dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Lakin artık kısa vadeli ayı sinyalleri 21 dolara düşüşü gösteriyor. Ayrıntılara bakalım.

Altcoin TRB uzun vadeli direncin ortasında ayı işaretleriyle karşı karşıya

Altcoin Tellor Tributes (TRB) 26 Ağustos’tan bu yana %400’den fazla artış gösterdi. Buna nazaran etkileyici bir ralli yaşadı. Bu artış, fiyatı 21 dolar direnç düzeyinin üzerine çıkardı. Böylelikle 46 dolarlık kritik bir pürüzü hedefledi. Lakin, kripto para ünitesi artık yaklaşan bir düşüşe işaret eden potansiyel kısa vadeli düşüş sinyalleriyle karşı karşıya.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üç Haftada 4x Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var? 1

Altcoin TRB‘nin son fiyat artışı dikkat cazibeli durumda. Lakin günlük İzafi Güç Endeksini (RSI) çok alım bölgesinin derinliklerine ittiğine dikkat etmek gerekiyor. Bu türlü bir durum tipik olarak yükseliş momentumunun kısa vadede çok genişlediğini gösteriyor.

Endişe verici husus

Endişe verici değerli bir konu, altcoin için RSI göstergesinde değerli bir düşüş sapmasının (kırmızı çizgi ile vurgulanmıştır) oluşmasıdır. Ayı sapmaları çoklukla bir yükseliş trendinin sonuna işaret ediyor. Öbür taraftan bu sinyal, güçlü bir rallinin akabinde fiyat kritik bir direnç düzeyine yaklaştığında güç kazanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üç Haftada 4x Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var? 2

Bu göstergeler göz önüne alındığında, altcoin TRB’nin fiyatının önümüzdeki günlerde bir düşüş yaşaması ve potansiyel olarak 21 dolar düzeyini hedeflemesi olası.

Kısa vadeli ticari görünüm

Saatlik grafiğe daha yakından bakıldığında, iki besbelli kırmızı mum çubuğunun (kırmızı oklarla işaretlenmiş) gösterdiği üzere, satıcıların 46 dolar direnç düzeyi civarında epey etkin olduğu görülüyor. Ayrıyeten, saatlik RSI da bir düşüş sapması yarattı. Buna nazaran 50 düzeyinin altına düşerek yükseliş momentumunun zayıfladığına işaret etti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Üç Haftada 4x Yapan Bu Altcoin İçin Sırada Ne Var? 3

Destek açısından, izlenecek en yakın minör düzey 36 dolar. Buna nazaran yükseliş pin bar mumuyla işaretlenen son düşük seviyeyi temsil ediyor. Bu düzeyin aşılması, altcoin TRB için 21 dolar dayanağına gerçek keskin bir aşağı taraflı hareketi tetikleyecek.

Altcoin için tehlike sinyalleri

Teknik tahlile nazaran, altcoin TRB için kısa vadeli görünüm dikkat çekiyor. Fiyatın 21 doların altına kadar düşme potansiyeline işaret ediyor. 36 dolar dayanak düzeyinin aşılması halinde düşüş eğilimi ivme kazanacak. Bununla birlikte, TRB’nin 46 dolar direnç düzeyinin üzerine çıkmayı başarması halinde yükseliş senaryosu ortaya çıkacak. Öteki taraftan bu durum mevcut düşüş görüşünü geçersiz kılabileceği için temkinli olmak değerlidir. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda TRB için bundan sonrası artık sürpriz üzere duruyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap