Türkülü Savunma Reaksiyon Çekti! THODEX Kurucusu Mahkemeye Çıktı

Türkülü Savunma Reaksiyon Çekti! THODEX Kurucusu Mahkemeye Çıktı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türkülü Savunma Reaksiyon Çekti! THODEX Kurucusu Mahkemeye Çıktı

Tartışmalı kripto para borsası THODEX’in kurucusu Faruk Fatih Özer, bugün Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde değerli bir duruşmaya çıktı. Özer, yedisi tutuklu 21 sanıkla birlikte önemli sonuçları olacak bir davayla karşı karşıya.

THODEX Kurucusundan türkülü savunma

Bir evvelki duruşmada Özer hakkında toplam 40,000 yıldan fazla mahpus cezası istenmişti. Kendisine yöneltilen suçlamalar ortasında “kara para aklama” yer alıyor. Ayrıyeten suçlamalar bununla da sonlu değil. Buna nazaran “ağırlaştırıcı sebeplerle dolandırıcılık” ve “suç örgütü kurma ve yönetme” yer alıyor. Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama bu sabah saat 10:00’da başladı. Bu duruşmanın dikkat çeken taraflarından biri THODEX kurucusu Faruk Fatih Özer’in yaptığı açıklamalardı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkülü Savunma Reaksiyon Çekti! THODEX Kurucusu Mahkemeye Çıktı 1

THODEX kurucusu Özer duruşma sırasında Musa Eroğlu’nun ‘Yolun Sonu’ isimli klâsik türküsünü söyleyerek kendini tabir etmeyi tercih etti. Buna nazaran Özer’in söylediği türkünün kelamları bir düşünme ve kararlılık duygusu taşıyor. İlgili türkünün kelamları şu formda:

  • Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden
  • Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor
  • Ezrailin gelir kendi, ne ağa der ne efendi
  • Sayılı günler tükendi yolun sonu görünüyor

Savunmanın ayrıntıları

THODEX kurucusu Faruk Fatih Özer mahkemede yaptığı savunmada pak olduğunu belirtiyor. Kendisine yöneltilen suçlamalarla gayret etme kararlılığını lisana getiriyor. Özer yaptığı açıklamada “Hukuk grubumun ortaya koyduğu argümanlara katılıyorum. Bu ulus zorbalıkla yönetilmemektedir. Bize ve ailelerimize uygulanan adaletsizlik sona ermelidir. Thodex yalnızca bir şirkettir ve iflas etmiştir. Bir cürüm örgütü değildir. Ayrıyeten şimdi 22 yaşındayken bir şirket kurmam da dahil olmak üzere geçmişim, rastgele bir tertibi profesyonelce yönetebileceğimi göstermektedir. Öteki taraftan şayet bir cürüm örgütü kuracak olsaydım, bu kadar profesyonel olmayan bir halde hareket etmezdim.” tabirlerini kullanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkülü Savunma Reaksiyon Çekti! THODEX Kurucusu Mahkemeye Çıktı 2

THODEX kurucusu Faruk Fatih Özer ayrıyeten “bu davaya ismi karışan bireylerin iki yılı aşkın bir müddettir acı çektiği açıktır. Ayrıyeten rastgele bir yasadışı faaliyete karıştığımı kategorik olarak reddediyorum. Arnavutluk’ta hapisteyken bile müşterilerimize ödeme yapmaya devam ettim. Bu, bir tertip kurmuş olan bir önderin asla kaçınmayacağı bir harekettir. Sizden bu bakış açısını göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum.” vurgusu yapıyor.

Davanın bu kademeye gelmesi

THODEX kurucusu Faruk Fatih Özer son olarak “bu davanın bu hale gelmesinin nedeni Türkiye’den ve başka ülkelerden bakanlarla olan fotoğraflarımdır. Öteki taraftan medyada ismi geçen hiçbir bakanla rastgele bir bağlantım olmamıştır. Saygın bakanlar ve milletvekilleri haksız yere suçlamaya husus oldu. Kaostan beslenenler şirketimin çöküşünden yararlı çıktılar. Artık sayın mahkemenin gerçeği ortaya çıkarmasını bekliyorum.” diyerek kelamlarını şu halde tamamladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkülü Savunma Reaksiyon Çekti! THODEX Kurucusu Mahkemeye Çıktı 3

“Savunmamı Musa Eroğlu’nun ‘Yolun Sonu Göründü’ türküsünden bir dörtlükle bitirmek istiyorum. Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden, Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor”

THODEX kurucusu Faruk Fatih Özer iki yıllık kaçışının akabinde Türkiye’ye getirilmişti. Öteki taraftan kripto para dünyası bu davanın sonucunu merak ediyor. Buna nazaran Faruk Fatih Özer’in savunması, önündeki güçlü yasal süreçle yüzleşirken masumiyetini kanıtlama konusundaki gayretine dair bir ileti sağlıyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda bakalım mahkemenin sonunda neler olacak?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap