Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Güç Durumda! Sıfıra mı Gidiyor?

Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Güç Durumda! Sıfıra mı Gidiyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Güç Durumda! Sıfıra mı Gidiyor?

Axie Infinity fiyatı, 2021 Metaverse rallisi sırasında ulaştığı 166 dolarlık doruktan şu anda %97 aşağıda. Kripto uzmanı Ibrahim Ajibade, on-chain datalar üzerinden, tanınan metaverse altcoin projesinin toparlanma mümkünlüğünü inceliyor.

Axie Infinity topluluğu kurtarma eforu gösteriyor

Popüler metaverse altcoin projesi Axie Infinity (AXS), birinci 50 kripto para sıralamasının dışında kaldı. 2021’deki Metaverse rallisinin tepesinde, Axie Infinity’nin piyasa bedeli 9,6 milyar dolara ulaştı. Lakin mevcut durumda kıymeti %93’ten fazla azalarak 630 milyon dolara düştü. AXS fiyatı 20 Ağustos civarında 4,95 doların altını gördü.

Ancak on-chain datalar, panik yerine Axie Infinity ağının optimist bir reaksiyona şahit olduğunu gösteriyor. Santiment datalarına nazaran, AXS Günlük Etkin Adresleri 21 Ağustos’tan bu yana istikrarlı bir artış gösteriyor. 20 Ağustos’ta AXS ağında sırf 176 cüzdan adresi etkileşime girmişti. Lakin o vakitten bu yana, AXS ağ aktifliği kademeli olarak arttı. Böylelikle, 31 Ağustos’tan bu yana bir süreç günü hariç tümünde 200 adresi aştı.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Güç Durumda! Sıfıra mı Gidiyor? 1Axie Infinity Günlük Etkin Adresler. Kaynak: Santiment

Yukarıda da gördüğünüz üzere, altcoin Faal Adreslerinde son üç hafta içinde daima artış var. Bu da ferdi yatırımcıların terminal kayıpları önlemek için harekete geçtiğini gösteriyor. Artan ağ aktifliği tipik olarak destek varlık için artan ağ talebi manasına gelir. Şaşırtan olmayan bir halde, etkin ağ adreslerindeki artış AXS’in 4,50 dolar dayanak düzeyini muhafazasına yardımcı oldu. Böylelikle, Ağustos sonundaki panik satışını durdurdu.

Boğa traderları düzgünleşme umutlarından vazgeçmedi!

Borsa buyruk defterlerine nazaran, birçok stratejik trader altcoin fiyatının sıfıra düşme tehlikesini azaltmak için epey yüksek bir satış duvarı kurdu. Aşağıda gördüğünüz üzere, kripto traderları mevcut fiyatlar civarında 1,25 milyon AXS token satın almak için faal buyruklar verdi. Bu ortada, ayı eğilimli traderlar sırf 1,14 milyon AXS’i satışa çıkardı.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Güç Durumda! Sıfıra mı Gidiyor? 2Axie Infinity Borsa Buyruk Defterleri. Eylül 2023. Kaynak: IntoTheBlock

Borsa On-Chain Piyasa Derinliği grafiği, AXS yatırımcılarının tanınmış kripto borsalarına verdiği etkin buyrukların hacmini gösteriyor. Üstteki grafik, hakim olan düşüş hissiyatına karşın, AXS için mevcut piyasa talebinin hala 110.00 token ile arzı aştığını ortaya koyuyor. Bu, AXS tokeninin yaklaşan satış baskısını absorbe etmek ve Axie Infinity’nin fiyatının sıfıra inmesini önlemek için hala kâfi talebe sahip olduğuna dair hayati bir işaret.

Altcoin fiyat varsayımı: 5 dolar aralığında konsolidasyon

Boğalar son deva toparlanma eforlarını sürdürüyor. Lakin, AXS 5 dolarlık bölgeyi geri almakta önemli zorluklarla karşılaşacak. Mevcut AXS sahiplerinin satın alma fiyatı dağılımını özetleyen Fiyat Etrafında Karda/Zararda bilgileri bunu açıkça gösteriyor. Datalar, 279 yatırımcının azamî 4,70 dolar fiyattan 1,05 milyon AXS token satın aldığını vurguluyor. Piyasa hassaslığında kıymetli bir değişiklik olmazsa, erken satış yapmaları mümkün. Bunun da diğer bir düşüşü tetiklemesi muhtemel.

Ancak boğalar bu direnç bölgesini geçerse, altcoin fiyatını sıfıra yaklaşmaktan kurtarmaları mümkün. Bu durumda, bunun yerine 5 dolar civarında konsolide olmasını sağlamaları ihtimali var.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Güç Durumda! Sıfıra mı Gidiyor? 3Axie Infinity IOMAP bilgileri. Ağustos 2023 | Kaynak: IntoTheBlock

Yine de, metaverse’i çevreleyen rahatsız edici hisler ağırlaşırsa, ayıların potansiyel olarak sıfıra gerçek büyük bir düşüşü tetiklemesi muhtemel. Bununla birlikte, 283 adres en az 4,37 dolar fiyattan 343.580 AXS satın almış durumda. Ve şayet HODL yapmayı seçerlerse, altcoin fiyatının tekrar toparlanması mümkün. Lakin bu takviye düzeyi yol verirse, AXS fiyatı sıfıra yaklaşmaya başlayabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap