Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Fırladı! Art Planda Ne Var?

Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Fırladı! Art Planda Ne Var?

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Fırladı! Art Planda Ne Var?

Popüler metaverse coin’i Axie Infinity (AXS) bir anda dikey bir çıkış yaptı. Türk kripto yatırımcılarının da ilgi duyduğu altcoin yüzde 20’den fazla yükselerek keskin bir artış yaşadı.

Popüler altcoin keskin bir artışa şahit oldu!

Fiyatlar süratle yükselirken, AXS uzun bir üst taraflı fitile sahip büyük bir günlük yeşil mum çubuğu oluşturdu. AXS bir saat içinde 4,22 dolardan 5,15 dolara yükselerek, yaklaşık %22 paha kazandı. Altcoin, bu yazı sırasında, yararların bir kısmını geri verdi. Bununla birlikte AXS evvelki 24 saat içinde hala %11,29 artışla 4,76 dolardan süreç görüyordu.

AXS, 11 Eylül’de, en son Haziran 2021’de gördüğü en düşük düzeylere geriledi. Bu süreçte, 4,059 dolara kadar geriledi. Günlük RSI pahası 30’un altına inerek 21’e ulaştığında, AXS çok satım şartlarını teyit ederek bir geri dönüşü tetikledi. Oyun tokenı, başlatılan toparlanmayla konsolide oldu. Bunun akabinde arka arda iki gün boyunca yükseldi. Ralli, dünkü süreç seansında 5,15 dolarlık yüksek düzeylere keskin bir artışla hızlandı.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Fırladı! Art Planda Ne Var? 1

Yükselişin art planında ne var?

AXS’in resmi hesabına baktığımızda, fiyat artışını gerektirecek boyutta büyük bir duyuru yahut yükseltme bulunmuyor. Bu yüzden, altcoin fiyatındaki yükselişin kesin nedeni şimdi net değil. Fakat analistlere nazaran, bu haliyle, yükseliş teknik olarak destekleniyor. Ayrıyeten, fiyat artışının en muhtemel açıklamasının beklenmedik bir ‘short squeeze’ olması mümkün. Bu, temelde yatan asıllardan çok aşırı açığa satış nedeniyle fiyatta süratli bir artış manasına geliyor.

Bu durum, sürpriz hareketin kıymetli ölçüde short likidasyona yol açmasından da anlaşılabilir. Keskin yükselişin olduğu son dört saat içinde 1,41 milyon dolar pahasında Axie Infinity likide oldu. Bunun 798.420 dolarlık büyük kısmını short durumlar oluşturdu. Ani fiyat hareketi, traderların karları yakalamak için piyasaya atlamasıyla süreç hacimlerinde de büyük bir artışı tetikledi. Bu süreçte, 24 saatlik AXS süreç hacmi %343 artarak 100 milyon doların üzerinde süreç gördü.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Fırladı! Art Planda Ne Var? 2

Axie Infinity kullanıcıları düşüyor

Axie Infinity, Blockchain oyun sanayisinin dünyadaki en büyük oyuncularından biri. Geliştiriciler, insanların oyun oynayabileceği ve akabinde Smooth Love Potion (SLP) coin aracılığıyla mükafatlar kazanabileceği bir platform yarattı. Altcoin, doruktayken hem cümbüş hem de para için oynayan yüz binlerce kullanıcıya sahipti. Lakin son vakitlerde, bu oyunlara olan talep azaldıkça platform binlerce kullanıcı kaybetti.

DappRadar’ın dataları, Axie Infinity’deki Eşsiz Etkin Cüzdan (UAW) sayısının son 30 günde %10’dan fazla düşerek 76,6 bine gerilediğini gösteriyor. Akıllı kontratına gelen fonların hacmi %34 oranında düşerek 22,36 milyon dolara geriledi. Sonuç olarak, ağda kalan bakiye 550 milyon doların üzerinde seyrediyor. Axie Infinity’nin kullanıcı metrikleri Decentraland ve Sandbox üzere başka tanınan metaverse platformlarınkinden çok daha yüksek. Bu platformların her ay 4.000’den az tekil kullanıcısı var.

Axie Infinity fiyatının neden sıçradığı muhakkak değil. Beklenen bir neden, kriptonun başka dijital para üniteleriyle senkronize olarak sıçraması. Bitcoin 26.700 doların üzerine çıkarken Ethereum 1.635 dolara yükseldi. Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, toplamda, tüm kripto piyasa kıymeti 1,06 trilyon doların üzerine çıktı. Birden fazla durumda, Axie Infiny üzere altcoin’ler Bitcoin âlâ gittiğinde yükselme eğilimindedir. Bir başka muhtemel neden de UAW’nin son 24 saat içinde %77 artışla 24,3 bine yükselmiş olması. Birebir periyottaki süreçler %84 artışla 49 bine yükseldi.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu Altcoin Fırladı! Art Planda Ne Var? 3
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap