Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı!

Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı!

Kripto para piyasasının önde gelen uzmanları, yakın vakitli tahlillerinde Türklerin de yatırım yaptığı bu 4 altcoin projesi için kritik ihtarlarda bulundu! Yakın vakitte bu 4 altcoin projesi düşüş ile piyasayı sallayabilir! İşte detaylar…

Türklerin yatırım yaptığı bu 4 altcoin projesi için kritik ihtar geldi!

Aave (AAVE)

Aave (AAVE) fiyatı, uzun vadeli simetrik üçgen formasyonunun takviye çizgisini test edebilecek kıymetli bir takviye düzeyinin altına indi. Aave (AAVE) fiyatı, Haziran 2022’de 45,8 dolarla yılın en düşük düzeyini gördüğünden beri simetrik üçgen formasyonu içinde süreç görüyor. Uzmanlara nazaran bu nötr bir formasyon, yani hem bir kırılma hem de bir çöküşün gerçekleşmesi eşit derecede mümkün gözüküyor. 17-24 Nisan haftasında üçgenin direnç çizgisi (85 dolar) tarafından reddedildikten sonra, fiyat arka arda üç düşüş şamdanı oluşturdu ve üçgenin 54 dolardaki dayanak çizgisine hakikat ilerliyor. Haftalık RSI göstergesi 50’nin altında ve aşağı hakikat eğimli olduğu için daha fazla düşüşü destekliyor. Üçgenden bir kırılma meydana gelirse, AAVE’nin fiyatı tüm vakitlerin en düşük takviye düzeyi olan 30 dolara düşebilir.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 1AAVE haftalık fiyat grafiği

Bir öteki yandan günlük grafik, haftalık vakit dilimindeki düşüş görünümünü destekliyor. AAVE’nin, alçalan paralel kanalın orta çizgisi ve 0,618 Fibonacci düzeltme düzeyinin oluşturduğu 68 dolarlık kıymetli takviye düzeyinin altına indiğini gösteriyor. 0,618 Fib düzeyi ekseriyetle bir düzeltmenin bitiş noktası olduğundan, bu düzeyin altındaki bir kırılma %100 geri çekilmeye yol açabilir. Bu nedenle, AAVE’nin fiyatı üst istikametli hareketin başladığı 52 dolarlık dayanak alanına ve kanalın alt çizgisine yanlışsız düşmeye devam edebilir.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 2AAVE günlük fiyat grafiği

Teknik göstergeler AAVE’nin fiyatının 52-54 dolar dayanak bölgesine gerçek düşmeye devam edeceğini gösteriyor. Bu bölgenin altına inilmesi 30 dolara kadar keskin bir düşüşe yol açabilir. Fiyatın mevcut düzeyden geri sıçraması ve 0,618 Fib düzeyini 68 dolardan tekrar yakalaması durumunda bu görüş geçersiz olacaktır.

Cardano (ADA)

Günlük vakit dilimindeki teknik tahlil, Cardano fiyatı için karamsar bir varsayıma işaret ediyor. Bu, hem gösterge okumalarına hem de fiyat hareketine atfedilebilir. Bilhassa, 20 Nisan’da ADA token fiyatı, 10 Mart’tan bu yana süreç gördüğü uzun vadeli yükselen paralel kanalın altına düştü. ADA daha sonra düşüşüne devam etmeden evvel 27 Nisan’da kanalı direnç olarak doğruladı (kırmızı simge). Ayrıyeten, günlük Nispi Güç Endeksi (RSI) de 50’nin altında düşüş eğilimi gösteriyor. Fiyat kanaldan ayrılırken tıpkı vakitte gösterge de 50’nin altına indi. Bu, düşüşün geçerliliğini doğruluyor.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 3

Kısa vadeli altı saatlik vakit dilimindeki fiyat hareketi, ADA fiyatının 15 Nisan’dan bu yana azalan bir direnç çizgisinin altına düştüğünü gösteriyor. Hasebiyle, fiyat kırılana kadar trend düşüş olarak kabul ediliyor. Şu anda ADA, dayanak düzeylerinin birleştiği noktada 0,36 dolardan süreç görüyor. Dayanak, yatay bir takviye alanı ve 0,618 Fib geri çekilme takviye düzeyi tarafından oluşturuluyor. Uzmanlara nazaran fiyat, yepyeni istikametinde devam etmeden evvel geri çekilecek yahut kısmen evvelki bir fiyat düzeyine geri dönecektir.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 4

Birçok nedenden dolayı ve uzmanların teknik tahliline nazaran, ADA fiyatı 0,36 dolar yatay takviye alanından düşerse, günlük vakit dilimi takviyesine 0,33 dolara düşebilir ve hatta muhtemelen 0,30 dolara gidebilir. Fakat, kısa vadeli çizgiden bir kopuş gerçekleşirse, ADA fiyatında 0,42 dolara yanlışsız bir artış olacaktır.

Chiliz (CHZ)

Uzmanların düşüş ihtarında bulunduğu 4 altcoin projesinden biri olan Chiliz (CHZ), yakın vakitte sert bir düşüşle karşı karşıya kalabilir. Son 24 saatlik süreç içerisinde kripto para piyasasının gerilemesiyle birlikte Chiliz (CHZ) bugün kırmızı renkte süreç görüyor ve son 24 saatte %4’ün üzerinde düşüş yaşadı. Fiyat düşüşüne karşın, Chiliz’in süreç hacmi yüzde 39 oranında arttı ve bu da yakında fiyat hareketini etkileyebilir. CHZ, 1 Ocak 2023’te 0,1011 dolardan süreç görürken 10 Ocak’ta 0,1202 dolara yükseldi. Mayıs ayına kadar fiyat çok dalgalanmalar yaşadı. 2023’te birinci sefer 8 Şubat’ta 0,1577 dolar ile doruğa ulaştı. Lakin, ayılar fiyatına hakim oldu ve bugün 0,1075 dolara geri döndü.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 5

Bir başka yandan altcoin CHZ düşüş trendi momentumunda ve arka arda dördüncü kırmızı mumunu oluşturuyor. Kısa ve uzun vadede düşüş eğilimi gösteren 50 günlük ve 200 günlük Kolay Hareketli Ortalamalarının (SMA) altına düştü. Ayrıyeten, İzafî Güç Endeksi (RSI) 28,15 ile 30’un altındaki çok satım bölgesinde yer alıyor. Bu da ayıların fiyat hareketlerini denetim altında tuttuğu manasına geliyor. RSI hala aşağı taraflı hareket ediyor ve kısa vadede CHZ için daha fazla fiyat düşüşüne işaret ediyor. Lakin, CHZ çok satıldığından, en yakın takviye düzeyinden yükselebilirse bir geri çekilme mümkün gözüküyor.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 6

Popüler altcoin projesi CHZ’nin Hareketli Ortalama Yakınsama (MACD) sinyal çizgisinin altında ve negatif bedeller gösteriyor. Bu da yaygın düşüş eğilimini yansıtıyor. Ayrıyeten, histogram çubukları tam güçte ve düşüş eğiliminde. CHZ süratle 0,108 dolarlık dayanak düzeyine yaklaşıyor ve bunun altındaki bir düşüş varlığın fiyatını özgür düşüşe geçirerek daha düşük düzeylere çekecek. Ayılar 0,11685719 dolarlık direnç düzeyinde etkin ve CHZ için bir ralliye direniyor. Lakin altcoin CHZ aslında çok satım bölgesinde ve muhtemelen yakında bir konsolidasyon noktasına ulaşacak.

Bir öteki yandan Chiliz, Web3‘te önde gelen spor markaları için merkez olmayı hedefliyor. Socios.com, büyüyen bir topluluğa sahip mevcut Chiliz spor ağıdır. Bununla bir arada Chiliz, öteki spor markalarıyla iştirak kurmayı ve taraftar tokenleri ve Web3 teknolojisini kullanarak taraftarları ve toplulukları birleştirmeyi umuyor. Yeni iştiraklerle fiyat önümüzdeki periyotlarda yükselişe geçebilir.

Terra Classic (LUNC)

Kıdemli bir yazılım geliştiricisi ve eski Terra Classic katman-1 takım üyesi olan Tobias Andersen, piyasayı saran yaygın satış baskısının Bitcoin’i (BTC) 22.500 dolarlık fiyat bölgesine çekmesi halinde LUNC’un tüm vakitlerin en düşük düzeyini tekrar test edebileceğine inanıyor. Yaygın olarak “Zaradar” olarak bilinen Andersen, yakın vakitte attığı bir tweet’te bu savda bulunurken, Bitcoin’in mevcut fiyat hareketlerini çevreleyen artan telaşa dikkat çekti.

Zaradar’ın yorumları, bir saat içinde %5’lik büyük bir düşüşten çabucak evvel gelen ani bir BTC fiyat artışından geldi. LUNC sonunda dün 7 haftanın en düşük düzeyi olan 26,777 dolara düştü. Geliştirici, bu geçersiz çıkışların öbür varlıkları olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Uzmanlara nazaran, bir varlık fiyat kırılmasına ait yanlış bir sinyal verdiğinde, ani bir fiyat dönüşüne yol açarak yatırımcıların ziyana uğramasına neden olabilecek bir geçersiz çıkış meydana gelir.

Bir öbür yandan Material Indicators, geçtiğimiz günlerde BTC’nin bu hafta muazzam bir satış baskısı yaşadığını belirtti. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere bir cüzdan dün 9.800 BTC göndererek kaygılara yol açtı. Cüzdan daha evvel ABD hükümetine atfedilmişti, lakin bu savlar çürütüldü. Zaradar, bu satış baskısının devam etmesi halinde Bitcoin’in fiyatında daha fazla düşüş olacağını öngörüyor. Piyasanın Mart ortasındaki 22.500 dolar civarındaki düşük düzeyleri tekrar ziyaret edebileceğini söyledi. Bu gerçekleşirse uzman isim, LUNC’un ATL’sini yine test edebileceğini ve Terra’nın (LUNA) 0,50 dolara düşebileceğini aktarıyor.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Bu 4 Altcoin İçin Korkutan Düşüş Uyarısı! 7

2022’de Terra çöküşü ile LUNC fiyatı 0,00001675 dolar düzeyine kadar düşmüştü. Anlık olarak LUNC, 0,00008655 dolar düzeylerinde bulunuyor. Şayet fiyat en düşük düzeylere inerse bu yüzde 81’lik bir düşüş olacak. Bununla birlikte LUNC son 24 saatlik süreç içinde yüzde 4 bedel kaybı yaşadı. Bir öteki yandan Terra Classic topluluğu projenin tekrar canlandırma planına bağlı kalmaya devam ediyor ve takım kısa bir mühlet evvel bir chain upgrade’i de önermişti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap