Türklerin Sepetindeki Altcoin Tek Haberle Pik Yaptı!

Türklerin Sepetindeki Altcoin Tek Haberle Pik Yaptı!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Altcoin Tek Haberle Pik Yaptı!

Türk futbol devi Galatasaray, yaptığı son açıklamayla transfer piyasasını bir defa daha sarstı. Daha evvel rakip grup Fenerbahçe’nin de amacında olan kanat forvet Wilfried Zaha ile görüşmelere başlandı ve muahedeye varıldı. Galatasaray yiğit bir atakla Zaha’yı transfer ederek rakiplerini şaşkına çevirdi. Bu gelişme, altcoin piyasasını da etkiledi. Çünkü Galatasaray Fan Token, sıçrama yaşadı. Coin mahallî tepe düzeylerini kaydetti. İşte detaylar…

Galatasaray’ın transfer haberi gündeme bomba üzere düştü

Haber, Galatasaray tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan bir açıklamayla resmiyet kazandı. Açıklamada, “Profesyonel Futbolcu Dazet Wilfried Armel Zaha’nın kulübümüze transferi konusunda futbolcu ile resmi görüşmelere başlanmıştır. Kamuoyuna hürmet ile duyurulur” denildi. Bu açıklama, Zaha’nın İstanbul’a gelişini merakla bekleyen Galatasaray taraftarları ortasında heyecan yarattı.

https://twitter.com/GalatasaraySK/status/1683119058495913985

Kulübe yakın kaynaklara nazaran, Galatasaray Zaha ile muahedeyi çoktan tamamladı ve oyuncunun bu akşam 21:30’da İstanbul’a gelmesi planlanmakta. Zaha İstanbul’a vardıktan sonra, resmi mukaveleyi imzalamadan evvel kapsamlı bir sıhhat denetiminden geçecek. Fildişi Kıyılı yıldızın Galatasaray’ın atak gücünü desteklemesi ve oyununa yeni bir boyut getirmesi beklenmekte.  Galatasaray’ın toplumsal medya üzerinden yaptığı duyuru ise dikkat çekti. Kulübün resmi Twitter hesabı, tanınan “Ali Cabbar” müziğiyle birlikte “Zahahaha” başlığıyla rakipleri Fenerbahçe’yle şakacı bir halde dalga geçen bir gönderi paylaştı. Tweet süratle viral oldu ve kısa mühlet içinde binlerce defa paylaşıldı.

Altcoin projesi sıçrama yaşadı

Zaha’nın transferinin tesiri yalnızca futbol alanıyla sonlu kalmadı. Galatasaray Taraftar Token’ı (GAL), haberin akabinde pahasında kıymetli bir artışa şahit oldu. Kısa bir vakit dilimi içinde GS Fan Token yüzde 16’lık kayda kıymet bir artış yaşayarak kripto para yatırımcılarının dikkatini çekti. Buna karşılık Fenerbahçe Fan Token (FB) keskin bir düşüş yaşadı ve bir evvelki tepe düzeyinden yüzde 14 paha kaybetti. Galatasaray ve Fenerbahçe ortasındaki rekabet, iki futbol devi ortasındaki saha içi rekabeti yansıtan piyasa reaksiyonlarıyla taraftar tokenleri alanına da sıçramış üzere duruyor.

BTC Piyasası: Türklerin Sepetindeki Altcoin Tek Haberle Pik Yaptı! 1

Analistler ve uzmanlar, önümüzdeki dönem rekabetin şiddetlenmesiyle birlikte her iki kulüp için taraftar tokenlarının fiyat hareketlerinin dalgalanmalara maruz kalacağını öngörüyor. Galatasaray ve Fenerbahçe’nin sadık taraftar kitleleri, saha içi performansları ve transfer faaliyetlerine bağlı olarak kendi taraftar token’larının volatilitesine katkıda bulunacaktır.  Zaha’nın İstanbul’a gelişi yaklaşırken, Galatasaray taraftarları yeni yıldız oyuncularını heyecanla karşılamaya hazırlanmakta. Futbol dünyası bu transferin tesirini ve önümüzdeki dönem Türk futbolunun dinamiklerini nasıl şekillendireceğini merakla bekliyor. Bu sırada kripto para piyasası da bu üslup gelişmelerden etkilenmeye devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap