Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı!

Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı!

MATIC piyasası, gizemli token transferinin ortasında 90 günün en düşük düzeyini gördü. Bu ortada, ayı momentumu altcoin piyasasına baskın gelerek potansiyel bir alım fırsatı yaratıyor. XRP ise piyasa hassaslığına karşı yeşil endeksler basmayı başardı. Bu da balinaları kar almak için harekete geçirdi.

Bu altcoin piyasasında kargaşa

Ayılar Polygon (MATIC) piyasasını kasıp kavuruyor. Bu doğrultuda ayılar, altcoin fiyatını 90 günün en düşük düzeyi olan 0,8233 dolara çekti. Böylelikle, yaklaşık 25 milyon dolar pahasındaki 30 milyon MATIC token gizemli bir formda Polygon Staking’den bilinmeyen bir cüzdana gitti. Bu ani nakit değişimi, kripto topluluğunun potansiyel piyasa tesiri hakkında spekülasyon yapmasına neden oldu. Kimileri talepte bir canlanma beklerken, başkaları satış baskısının fiyatları daha da aşağı çekeceğinden telaş ediyor.

https://twitter.com/whale_alert/status/1656886703829786625

MATIC, yazı sırasında bir evvelki kapanışa nazaran %3,99 düşüşle 0,8274 dolardan süreç görüyordu. Altcoin’in piyasa pahası ve 24 saatlik süreç hacmi sırasıyla %4,01 ve %15,30 oranında düşerek 7.663.380.749 dolar ve 409.553.906 dolara geriledi. Bu düşüş, yatırımcılar kıymetli MATIC hareketinin akabinde başa çıkarken piyasanın daima istikrarsızlığına katkı yapıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı! 1MATIC 24 saatlik fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

MATIC teknik görünümü: Düşüş baskısıyla karşı karşıya!

Kripto analisti Kelvin Munene, MATIC’in teknik fotoğrafına bakıyor. MATIC 4 saatlik fiyat grafiğinde, 200 günlük hareketli ortalama 1,029 dolara dokundu. Ayrıyeten, 50 günlük hareketli ortalama 0,932 doları gördü. 50 günlük MA’nın 200 günlük MA’dan daha düşük olması, MATIC’in son fiyat dalgalanmalarının uzun vadeli trendden daha zayıf olduğunu gösteriyor. Bu dalgalanma, piyasadaki satış baskısının şu anda alım baskısından daha ağır bastığını gösterebilir.

Her iki hareketli ortalamanın altındaki fiyat aktivitesi de olumsuz bir göstergedir. Ayrıyeten, MATIC’in gelecekteki yörüngesi hakkında daha fazla açıklama yapılana kadar yatırımcıların potansiyel olarak kenarda kalmasıyla birlikte piyasada itimat eksikliğine işaret eder. Sonuç olarak, MATIC piyasası düşüş baskısıyla karşı karşıya. Fakat çok satım şartları ve yükselen CMF yatırımcılar için potansiyel bir alım fırsatına işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı! 2

Balina cüzdanlarında 104 milyon XRP hareket etti

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, global kripto piyasası Cuma günü ağır satış baskısına şahit oldu. Böylelikle, kümülatif piyasa bedeli neredeyse %3 oranında düşerek 1,10 trilyon dolar civarına geriledi. Bununla birlikte, Ripple’ın mahallî tokeni XRP, piyasa hassaslığına karşı yeşil endeksler basmayı başardı.

Verilere nazaran, XRP fiyatı son 30 günde ayı hissiyatıyla yaklaşık %15 oranında geriledi. Öte yandan XRP fiyatı, son 24 saatte yaklaşık %2 artarak piyasadaki satış eğilimini bilakis çevirdi. XRP, basın saatine nazaran ortalama 0,42 dolar fiyatla süreç görüyor. 24 saatlik süreç hacmi %25 artarak 1,22 milyar dolara ulaştı. Bu yararla birlikte XRP piyasa kıymeti 1,27 milyar dolar daha artarak 22,25 milyar dolara ulaştı.

Lider kripto Bitcoin (BTC) ise son 24 saatte %4’ün üzerinde bir düşüş kaydetti. XRP yararının bu ortamda geldiğini belirtmek gerekiyor. Bitcoin, basın saatine nazaran ortalama 26.442 dolardan süreç görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Sepetindeki 2 Altcoin İçin Balina Alarmı! 3XRP 1 günlük fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

WhaleAlert bilgilerine nazaran, kripto balinaları son 24 saat içinde birden fazla süreçte 104 milyon XRP tokenini (yaklaşık 44 milyon dolar değerinde) taşıdı. İzleyicinin kaydettiği en büyük süreç, Ripple isimli bir cüzdanın 50 milyon XRP’yi (yaklaşık 21 milyon dolar değerinde) taşıması oldu.

Uzmanlara nazaran, XRP yükseldikçe, balinalar kâr almak için varlıklarını elden çıkarıyor üzere görünüyor. Balinalar birden fazla süreçte yaklaşık 54 milyon XRP tokenini (yaklaşık 23 milyon dolar değerinde) taşıdı. İzleyicinin kaydettiği bir öbür süreç, 28 milyon XRP’yi (yaklaşık 11,5 milyon dolar değerinde) Bitstamp Crypto borsasına taşımak oldu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap