Türklerin İlgi Gösterdiği Bu Altcoin İçin 2 Başka Soruşturma Açıldı!

Türklerin İlgi Gösterdiği Bu Altcoin İçin 2 Başka Soruşturma Açıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin İlgi Gösterdiği Bu Altcoin İçin 2 Başka Soruşturma Açıldı!

Altcoin Worldcoin son günlerin en çok gündemde olan kripto para projesi. Türkler de ağır olarak ilgi gösteriyor. Öteki taraftan altcoin için iki farklı soruşturma var. Detaylara bakalım.

ICO altcoin Worldcoin hakkında soruşturma başlattığını duyurdu

Bugün, Birleşik Krallık Bilgi Komiserliği (ICO) kripto topluluğunda reaksiyon çeken bir duyuru yaptı. ICO, OpenAI CEO’su Sam Altman tarafından kurulan proje altcoin Worldcoin hakkında kapsamlı bir soruşturma başlatma planını açıkladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin İlgi Gösterdiği Bu Altcoin İçin 2 Başka Soruşturma Açıldı! 1

ICO sözcüsü, altcoin Worldcoin’in Birleşik Krallık’ta piyasaya sürülmesini yakından izleyeceklerini belirtiyor. Ayrıyeten projenin şahsî bilgilerin işlenmesine yönelik açık yasal münasebetlere bağlı kalmasını sağlamak için daha fazla araştırma yapacaklarını vurguluyor. Sözcü ayrıyeten isteğe dayalı olarak bu isteğin özgürce verilmesi gerektiğine işaret ediyor. Öbür taraftan istendiğinde de rastgele bir ziyan görmeden sürecin iptalinin ehemmiyetine vurgu yapıyor.

Worldcoin Vakfı’nın zımnilik kurallarına ait güvencesi

ICO’nun soruşturmasına karşılık veren Worldcoin Vakfı, katı kapalılık kurallarına olan bağlılığını bir kere daha teyit etti. Şirket sözcüsü, biyometrik data toplama ve transferiyle ilgili Avrupa Genel Bilgi Müdafaa Yönetmeliği (GDPR) de dahil olmak üzere lokal yasa ve yönetmeliklere uymak için ihtimamla çalıştıklarına dair teminat verdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin İlgi Gösterdiği Bu Altcoin İçin 2 Başka Soruşturma Açıldı! 2

İncelemeler devam ederken Worldcoin’in mahallî kripto para ünitesi altcoin WLD, alım satım performansında dalgalanmalar yaşadı. Binance’de listelenmesinin akabinde token başlangıçta 5 dolara yükseldi. Fakat şu anda 2 dolardan süreç görüyor. Buna nazaran btcpiyasasi.com olarak baktığımızda piyasanın soruşturmaya yansısını yansıtıyor.

Worldcoin Fransa’da biyometrik bilgi soruşturmasıyla karşı karşıya kalırken tartışmalar tırmanıyor

Worldcoin’in biyometrik data toplaması global kaygıya yol açıyor. Tartışmalı biyometrik bilgi toplama sistemiyle bilinen kripto para projesi altcoin Worldcoin, çeşitli ülkelerin incelemesiyle karşı karşıya. Birinci incelemenin üstte İngiltere tarafından yapıldığını belirtmiştik. Artık ise bir öbür Avrupa ülkesi soruşturma açtı. İngiltere’nin akabinde Fransa’nın ferdî bilgileri müdafaa konseyi CNIL, Worldcoin’in biyometrik bilgi toplama uygulamalarına ait telaşlarını lisana getirdi. Kuruluş, projenin yasallığını sorguladı. Ayrıyeten altcoin Worldcoin’in ülke içindeki data toplama faaliyetlerine yönelik bir soruşturma başlatıldığını doğruladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin İlgi Gösterdiği Bu Altcoin İçin 2 Başka Soruşturma Açıldı! 3

Altcoin projelerine yönelik soruşturmalar var. Süratle gelişen dijital varlık alanının bütünlüğünü, güvenliğini ve uyumluluğunu sağlamak için çok kıymetlidir. Kripto para bölümü düzenleyicilerin, kolluk kuvvetlerinin ve yatırımcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Buna nazaran soruşturmalar potansiyel dolandırıcılık faaliyetlerinin engellenmesi için kıymetli. Ayrıyeten, piyasa manipülasyonunun yahut öteki yasadışı uygulamaların tespit edilmesinde çok kıymetli bir rol oynamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap