Türklerin Favori Altcoin’inin Yöneticisi İstifa Etti! Pekala Neden?

Türklerin Favori Altcoin’inin Yöneticisi İstifa Etti! Pekala Neden?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Favori Altcoin’inin Yöneticisi İstifa Etti! Pekala Neden?

Türk yatırımcılar ortasında yer edinen altcoin projesi Polygon (MATIC), ansız bir istifa haberiyle gündemde. Kıdemli isim Ryan Wyatt, Polygon Labs’deki CEO vazifesinden resmen ayrıldığını duyurdu. Wyatt artık Polygon grubunda farklı bir rolde misyon almak istiyor…

Polygon Labs’ın Lideri Ryan Wyatt istifa etti

Son gelişmelere nazaran, yeni CEO olarak Polygon Labs’in eski Baş Hukuk Sorumlusu Marc Boiron vazife olacak. Boiron, Polygon 2.0 ile birlikte yeni CEO olarak vazife alacağını dün Twitter’dan duyurdu. Açıklamalarında, yeni durumu üstlenmekten gurur duyduğunu ve şirketin geleceği için duyduğu heyecanı lisana getirdi.

Boiron, tweet’inde, Polygon 2. 0 çağına girerken hem Polygon topluluğuna hem de şirkete hizmet etme ayrıcalığını temenni etti. Kendisine güvendikleri için kuruculara şükranlarını sundu. Ayrıyeten, danışman rolünde Fwiz ile çalışmaktan duyduğu heyecandan bahsetti. Boiron ayrıyeten, manalı katkılarını ve tesirli uyumlarını vurgulayarak, Polygon kurucularının işbirlikçi gayretlerinin altını çizdi. Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere Polygon 2.0, Haziran sonunda duyurulmuştu.

Polygon kurucularından övgüyle kelam eden Boiron, grubun Web3 kıymetlerine olan bağlılığını övdü. Bu unsurlarla uyumlu kararlar alma hünerlerini takdir etti. Bağlılıklarının, Blockchain topluluğunun özlemleriyle rezonansa giren teknik gelişmelere yol açtığını belirtti.

Ryan Wyatt neden istifa etti?

Wyatt aslında Polygon grubunda yeni duruma geçiyor. Twitter’dan yaptığı açıklamaya nazaran, “Ben artık Polygon’a danışmanlık yapacağım, yatırım yapacağım ve kesimde kalacağım! Daha fazlası daha sonra gelecek.”

Yeni CEO, DeFi altcoin projesi Aave’deki çalışmalarıyla ün kazandı

Boiron, Polygon’a katılmadan evvel kıdemli DeFi protokolü Aave’nin bir kesimi olarak DeFi bölümünde tecrübe kazandı. Ayrıyeten erken basamak Blockchain yatırım fonu Variant’ta danışman olarak vazife yapıyor. Bununla birlikte, DeFi Eğitim Fonu’nda idare konseyi üyeliği durumuna sahip. Boiron’un Blockchain sanayisindeki geçmişi, onu büyümenin bir sonraki evresinde Polygon Labs’a liderlik edecek halde konumlandırıyor.

Eşzamanlı olarak, Polygon-Labs, Rebecca Rettig’in Baş Hukuk Sorumlusu ve Baş Siyaset Sorumlusu olarak atandığını duyurdu. Adil DeFi düzenlemesini savunan AB yetkililerine açık bir mektup yazan Rettig, yeni rolüne kapsamlı yasal uzmanlık getiriyor. Atanması, bilhassa Polygon Labs’ın merkezi olmayan finansın yararlarını savunurken düzenleyici kurumlarla proaktif bağ kurma taahhüdünü yansıtıyor.

https://twitter.com/RebeccaRettig1/status/1677329566472327171

Öte yandan, Polygon Labs eski Lideri Ryan Wyatt, Temmuz 2023’ten itibaren Polygon’a takviye sağlamak üzere danışman rolüne geçecek. Forbes’un 30 Under 30 listesinden biri olarak kabul edilen Wyatt, şirketin başarısına dayanak sağlıyor.

Polygon Labs hakkında

Polygon Labs, kendisini altcoin piyasasında önder bir güç olarak pozisyonlandırmaya devam ediyor. Son yönetici atamaları, şirketin yenilikçiliğe, toplum hizmetine ve düzenleyicilerle proaktif angajmana olan bağlılığını gösteriyor. Boiron’un CEO’su ve Rettig’in Baş Hukuk Sorumlusu olduğu Polygon Labs, Blockchain teknolojisinin gelişen görüntüsünde gezinmek için iti bir pozisyonda. Bu isimler Polygon ekosisteminin ilerlemesine katkıda sağlayacak kâfi deneyime sahipler.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap