Türklerin Aldığı Bu Altcoin ‘Koordineli Satış Dalgası’ Görebilir!

Türklerin Aldığı Bu Altcoin ‘Koordineli Satış Dalgası’ Görebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Bu Altcoin ‘Koordineli Satış Dalgası’ Görebilir!

Dijital para ekosistemi gelişmeye devam ediyor. Bilhassa kripto para yatırımcıları altcoin Litecoin için halvingi bekliyor. Türklerin de ağır bir formda yatırım yaptığı bu kripto para için beklentiler yüksek. Ağustos ayı başında gerçekleşmesi planlanan bu ağ aktifliği öncesinde heyecan dorukta. Fakat fiyat ve genel piyasa hassaslığı üzerindeki potansiyel tesirine ait spekülasyonlar da var. Artık bir de buna satış dalgası söylentisi de ekleniyor. Detaylara bakalıom.

Altcoin Litecoin için satış salgası mı?

Altcoin LTC halvingi, yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen evvelden programlanmış bir olaydır. Madencilik ödülünün yarıya indirilmesini içeriyor. Ayrıyeten blockchain’e eklenen her blokla birlikte üretilen yeni LTC’lerin sayısının tesirli bir halde azaltılmasını içerir. Bu süreç her 840.000 bloktan sonra gerçekleşecek biçimde programlanmıştır. Ayrıyeten birincil hedefi enflasyonu denetim etmek ve kripto para arzında kıtlık yaratmaktır.

BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Bu Altcoin ‘Koordineli Satış Dalgası’ Görebilir! 1

Halving öncesinde, zincir analisti @Ali_Charts bir açıklama yaptı. Halving sonrası piyasa davranışını potansiyel olarak etkileyecek enteresan bir eğilime dikkat çekti. Ali’nin tweetine nazaran, son beş yılda yeni LTC adreslerinin sayısı 350.000’i aştığında bir gelişme var. Buna nazaran, bunu kıymetli bir fiyat düzeltmesi takip etti. Son vakitlerde 690.000’den fazla altcoin LTC adresi oluşmuş durumda. Buna nazaran bu da Ali’nin yaklaşan halving olayının yatırımcılardan gelen “haberleri sat” reaksiyonuyla karşılanabileceğini öne sürmesine yol açtı.

BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Bu Altcoin ‘Koordineli Satış Dalgası’ Görebilir! 2

Haberi satmak

“Haberi satmak” kavramı, büyük bir ağ yükseltmesi yahut halving üzere olumlu bir olayı hevesle bekleyen yatırımcıların, olay gerçekleştiğinde ellerindeki hisseleri satmaya karar verdikleri, finans piyasalarında yaygın bir olguyu tabir eder. Bu durum çoklukla bir çeşit kar elde etme olarak görülür. Ayrıyeten birçok kişinin halving sonrası fiyat artışı için yaptığı optimist varsayımların tersine kısa vadeli fiyat düşüşlerine yol açacaktır.

BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Bu Altcoin ‘Koordineli Satış Dalgası’ Görebilir! 3

Bununla birlikte, potansiyel bir satış spekülasyonlarının ortasındayız. Buna nazaran altcoin Litecoin için orta ila uzun vadede fiyat artışına dair çok sayıda iddia var. Savunucular, halvingin deflasyonist tabiatının, kripto paraya yönelik artan taleple birleştiğinde, değerli bir fiyat artışının temelini oluşturacağı görüşünde. Bu fikir, halvingi Litecoin’in geleceği için bir yükseliş katalizörü olarak gören birçok uzman ve analist tarafından da yankı buldu.

Yaklaşan halvingin potansiyel sonucu

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda yaklaşan halvingin ikili bir sonucu olacaktır. Bir senaryo mümkün bir satışa işaret ediyor. Öbür taraftan başkası ise kullanıcılar ve yatırımcılar bu olayın vakit içindeki tesirini dikkatlice değerlendirdikçe Litecoin’in büyük ölçüde birikmesine yol açacak. Nihayetinde hangi anlatının galip geleceğini göreceğiz. Ayrıyeten halvingin çabucak akabinde piyasanın vereceği reaksiyon elbet tüm kripto para topluluğu tarafından yakından izlenecektir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap