Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Sahte Faaliyet’ İddiası!

Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Sahte Faaliyet’ İddiası!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Sahte Faaliyet’ İddiası!

Günlük süreçler yahut günlük etkin kullanıcılar üzere on-chain ölçümler, belli bir Blockchain’in popülerliğini yahut gücünü gösterir. Sui Network’ün on-chain aktifliği son günlerde arttı. Lakin, bu durum, altcoin topluluğunu iki farklı görüşe bölerek bir tartışmaya yol açtı.

Sui’nin on-chain aktifliği neden arttı?

Pazartesi günü, Sui Blockchain’deki süreçler tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı. Bunda ise SUI 8192 oyunu rol oynadı. Böylelikle Sui Blockchain, günlük süreçlerde Solana’nın önüne geçti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Sahte Faaliyet’ İddiası! 1Sui günlük süreçleri tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaştı / Kaynak: Twitter

On-chain ölçüm platformu Artemis, Twitter’da Sui için süreçler yerine süreç bloklarını dikkate aldıklarını açıkladı. Detaylı olarak şu açıklamayı yaptı:

Verilerdeki artış, az sayıda süreç bloğundaki çok sayıda durum güncellemesinin bir sonucu değil, kullanıcıların nihayetinde gönderdikleri süreç bloklarının sayısının manalı bir formda artması.

Geliştiriciler, SUI 8192’nin oyun düzeneğini, taşları on-chain bir süreç olarak hareket ettirmek üzere her bir oyun faaliyetini yayınlamak üzere tasarladı. Artemis, oyunu 10 dakika boyunca oynayarak 1.000 süreç bloğu eklediklerini söyledi.

Gelişme, altcoin kullanıcıları ortasında tartışma yarattı!

On-chain faaliyetler hakkında topluluk üyelerinden gelen karışık görüşler var. Ünlü trader Andrew Kang Twitter’da şunları yazdı:

Sui sayılarını üst pompalıyor. Grafik güzel görünüyor, lakin piyasa süreçlerin geçerliliği konusunda ayırt edici görünmüyor. Başarana kadar numara yap

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Aldığı Altcoin İçin ‘Sahte Faaliyet’ İddiası! 2

Diğer çeşitli topluluk üyeleri Sui’nin on-chain faaliyetlerini “inorganik ve manipüle edilmiş” olarak nitelendirdi. Topluluk üyelerinin bir kısmı ise Sui Blockchain’i on-chain faaliyetlerde sahtecilik yaptığı savlarına karşı savundu. Bir akıllı kontrat geliştiricisi Twitter’da şunları yazdı:

Bu aktifliğin gayesi Sui Network’ün birinci destekçilerini eğlenceli ve özgün bir biçimde ödüllendirme. Mysten, herkes üzere bir token airdrop yapmak yerine, sahiplerinin vazifelere katılmasına ve 5 milyon dolarlık SUI havuzunu paylaşmasına imkan tanıyan 380 bin Bullshark NFT’yi airdrop yaptı. Aktiflik sona erdiğinde günlük süreç sayısının bu kadar yüksek kalmayacağı açık. Bu nedenle heyecanlanmanın bir yararı yok.

Bazı topluluk üyeleri SUI 8192’nin Sui Blockchain’in potansiyelini gösterdiğini söylüyor. Ayrıyeten, birtakım kullanıcıların aktiflik bittikten sonra da ekosistemde etkin olacağını kestirim ediyor. Nitekim de SUI 8192’nin maksatlarından biri, “her biri online olarak işlenen bir süreç olmasına karşın her hareket anında gerçekleştiği için” ağın performansını kanıtlamaktı. Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, Layer-1 Blockchain main-net’i Mayıs ayında başlattı. Altcoin projesi, o vakitten beri çeşitli nedenlerle tartışmalara neden oldu. En son on-chain faaliyet tartışması da buna dahil oluyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap