Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik Oylama: Binance Destekleyebilir!

Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik Oylama: Binance Destekleyebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik Oylama: Binance Destekleyebilir!

Terra Classic topluluğu, LUNC yakımlarını tekrar yükseltmek için oy kullanıyor. Buradan çıkan kararlar daha evvel altcoin fiyatı üzerinde tesirli olmuştu. Binance’in artışın akabinde LUNC yakımlarını tekrar desteklemesi topluluğun en büyük umudu.

Terra Classic topluluğu kritik süreçte

Terra Luna Classic topluluğu, LUNC yakımlarıyla ilgili son teklifleri reddetti. Son durumda, token yakma oranlarını yükseltmek için oy kullanılıyor. Bu atılım, LUNC fiyatının geçen hafta 0.000010 doların altına düştüğü vakitte geldi. LUNC fiyatı, son düşüşte TerraUSD (UST) ve LUNA fiyatlarının sert bir halde taban yaptığı Mayıs 2022 düzeylerine geri döndü.

Bu ortada, birtakım Terra Classic üyeleri, LUNC yakma oranını başlangıçtaki %1,2 seviyesine geri getirmek için Haziran ayında gelecek tekliflerin ipuçlarını verdiler. Lakin, Binance’in LUNC yakma sistemini iptal etmesi konusunda uyardığı için, topluluğun bu kararları vermeden evvel Binance CEO’su “CZ”yi ikna etmesi gerekecek.

BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik Oylama: Binance Destekleyebilir! 1

Terra Classic topluluğu, altcoin yakma oranını %0,5’e çıkarmayı oyluyor

Proposal 11515 “Yakım oranını %0,5’e çıkarın” şu anda oylamaya açık. Teklif, topluluğu staking yoluyla LUNC talebini artırmak için yaptıkları üzere yakma oranını artırarak LUNC arzını azaltmaya odaklanması konusunda bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Teklif şu ana kadar %77 evet, %20 hayır ve %3 veto ile hayır oyu aldı. Çoğunluğu ve eşiği geçmek için birkaç gün kaldı. Bu ortada, evvelki tekliflerin fiyat üzerindeki tesiri şu halde:

BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik Oylama: Binance Destekleyebilir! 2

Ek olarak, en büyük Terra validatörleri yakma oranın %0,5’e çıkarılmasını desteklemeye karar verdi. Oy veren 28 validatörler ortasından 17’si öneriyi destekliyor. 6’sı karşı çıkıyor ve 5’i “Çeker Çekimser” oyu verdi.

Binance, altcoin yakımlarını tekrar destekleyebilir

Terra Classic topluluğundan birtakım kıymetli isimler, token yakma oranlarının başlangıçtaki %1,2’ye sabitlenmesini öneriyor. LUNC spot ve marjin alım satım fiyatları katkısının %50’ye düşürülmesinin nedeni hiçbir vakit yakma oranı olmadığından, fakat 10983 sayılı Teklif topluluk havuzuna yakma vergisinden fon sağlamaya yönelik olduğundan Binance bu uygulamayı destekleyebilir.

Binance, daha evvel Terra Classic (LUNC) yakma sistemini Mart 2023’e kadar askıya almıştı. Ayrıyeten, LUNC alım satım fiyatlarından yaktığı token oranını %100’den %50’ye düşürdü. Sonuç olarak, son teklifle Binance’in tekrar genel LUNC yakma oranını artırması bekleniyor. Bu ortada, yeni bir proje iki hafta içinde 1,5 milyar LUNC tokenı yaktı. Bu sayı Binance’in bir ay içinde yaktığı 1,2 milyar LUNC’den nispeten daha büyük.

BTC Piyasası: Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik Oylama: Binance Destekleyebilir! 3

LUNC fiyatı şu anda son 24 saatte %1,69 düşüşle 0.00008861 dolardan süreç görüyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, 2023 birinci çeyrekte Türk yatırımcıların favori coin’lerinden biri olarak kaldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap