Türklerin Aldığı 2 Altcoin, Kıymetli İştirak Açıklaması Yaptı!

Türklerin Aldığı 2 Altcoin, Kıymetli İştirak Açıklaması Yaptı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Aldığı 2 Altcoin, Kıymetli İştirak Açıklaması Yaptı!

Japon Blockchain ekosistemi için kıymetli bir adım atan altcoin Astar Network, Ethereum ölçeklendirme alanında başkan bir geliştirici olan Polygon ile stratejik iştirakini duyurdu. Bu işbirliği, Astar’ın ağı ve Ethereum Sanal Makine (EVM) zincirleri ortasında gelişmiş birlikte çalışabilirliği kolaylaştırmak için Polygon’un Zincir Geliştirici Kitini (CDK) kullanan bir layer 2 tahlili olan Astar zkEVM’yi piyasaya sürmeyi amaçlıyor. İşte detaylar…

İki altcoin için kritik paydaşlık duyuruldu

Astar’ın sıfır bilgi Ethereum Sanal Makinesi manasına gelen zkEVM’si, Ethereum tabanlı uygulamalar için daha ölçeklenebilir bir yazılım bilgi süreç ortamı sunmak üzere tasarlanmış son teknoloji bir layer-2 ölçeklendirme tahlilini temsil ediyor. Bu gelişmenin, Japonya’nın gelişen Blockchain pazarına girmek isteyen memleketler arası cümbüş ve oyun projeleri için bir geçit misyonu görmesi beklenmekte. Zero-knowledge protokolünün Blockchain alanındaki en değerli avantajı, iştirakçiler ortasında ek etkileşim yahut inanç gerektirmeden zincir üzerindeki süreçleri doğrulama yeteneğidir. Bu yenilik, kullanıcılar için daha düşük gas fiyatları, hızlandırılmış süreç süreci ve daha yüksek zımnilik vaat ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Aldığı 2 Altcoin, Kıymetli İştirak Açıklaması Yaptı! 1

Bu iştirakin temel taşı, geliştiricilerin Ethereum için zero knowledge layer-2 zincirlerini başlatmalarını desteklemek için açıkça hazırlanmış açık kaynaklı bir kod koleksiyonu olan Polygon’un CDK’sıdır. CDK üzerine inşa edilen bu zincirler doğal olarak birbirleriyle birlikte çalışabilir ve daha problemsiz bir blok zinciri ekosistemini teşvik eder. Astar Network’ün kurucusu Sota Watanabe, “zkEVM aracılığıyla daha fazla kurumsal benimsemeyi teşvik ederek, ulusal strateji olarak Web3’ü geliştirmek için Japon Hükümeti ile birlikte çalışacağız” diyerek bu işbirliğinin daha geniş tesirlerini vurguladı. Bu vizyon, Japonya Başbakanı Fumio Kishida’nın “yeni kapitalizm” olarak isimlendirdiği ülkenin ekonomik canlanma planının hayati bileşenleri olarak dijital finans ve Web3’ün benimsenmesini desteklemesiyle uyumludur.

Polygon Labs, birçok zincirin gelişiminde yer aldı

Genellikle Blockchain teknolojisine dayalı internet yeniliklerinin en son dalgası olarak tanımlanan Web3, kripto para üniteleri, NFT’ler ve metaverse üzere çeşitli istikametleri kapsamaktadır. Japonya’nın bu teknolojiler konusundaki ilerici tavrı, ülkeyi global web3 ortamında öncü bir güç olarak konumlandırıyor. Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, blockchain teknolojisinin Japonya’ya sunabileceği şeffaf, sağlam uygulamalara olan talebe olan inancını lisana getirdi. Nailwal, “Bugünkü haliyle Asya, web3’ün benimsenmesi kelam konusu olduğunda dünyanın en ileri görüşlü bölgelerinden biri” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türklerin Aldığı 2 Altcoin, Kıymetli İştirak Açıklaması Yaptı! 2

Astar Network ve Polygon Labs ortasındaki ortak uğraş, işletmeleri Blockchain teşebbüslerini başlatma konusunda güçlendirmeyi de amaçlıyor. Bu atak, Japonya’nın web3 hareketi için merkezi bir merkez olma rolünü daha da sağlamlaştırıyor. Astar zkEVM’nin Polygon’un teknolojisiyle desteklenen birinci üçüncü taraf tahlili olmadığını belirtmek gerekir. Polygon Labs, Immutable, IDEX ve Palm Network üzere projeler için farklı zkEVM zincirlerinin geliştirilmesinde etkin olarak yer almıştır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap