Türkler de Çokça Aldı: Düzenleyiciler Bu Metaverse Coin İçin Uyardı!

Türkler de Çokça Aldı: Düzenleyiciler Bu Metaverse Coin İçin Uyardı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türkler de Çokça Aldı: Düzenleyiciler Bu Metaverse Coin İçin Uyardı!

Bir metaverse coin için kıymetli ihtarlar var. Üstelik ihtarın geldiği ülke de incelemeler de kelam konusu. Ayrıntılara bakalım.

Metaverse coin için ikazın detayları

Filipin Ulusal Polisi Siber Kabahatlerle Uğraş Kümesi (PNP ACG) değerli bir atılım yapıyor. Buna nazaran, vatandaşları oyuncuları gaye alan dolandırıcılık uygulamaları konusunda eğitiyor. Bu maksatla elektronik oyun modelleri üzerinde kapsamlı bir inceleme yürütüyor. PNP, potansiyel riskler ve mali yükümlülüklerle ilgili kaygıları gidermek için metaverse coin Axie Infinity üzere projelere odaklanarak bilhassa oyna-kazan modelini inceliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkler de Çokça Aldı: Düzenleyiciler Bu Metaverse Coin İçin Uyardı! 1

Filipin Ulusal Polisi Siber Kabahatlerle Gayret Kümesi (PNP ACG), çeşitli oyun modellerine yönelik kapsamlı bir inceleme başlattı. Buna nazaran proaktif bir adım attı. Bu gayretin temel gayesi, oyuncuları kandırmak ve sıkıntı kazanılan paralarını almak için kullanılan gelişen taktikler konusunda halkı eğitmek.

Axie Infinity ve kazanmak için oyna modeli

PNP ACG’nin bilhassa dikkat çektiği modeller ortasında, tanınmış GameFi projesi metaverse coin Axie Infinity yer alıyor. Buna nazaran modeller ortasında oyna-kazan konsepti de yer alıyor. Oyun ve finansın bu yenilikçi birleşimi Filipinler’de büyük ilgi gördü ve tartışıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkler de Çokça Aldı: Düzenleyiciler Bu Metaverse Coin İçin Uyardı! 2

Metaverse coin Axie Infinity tecrübesinin özü, oyuncuların Axie karakterlerini satın almasını içeriyor. Ayrıyeten 300 dolarlık bir birinci yatırım gerektiriyor. PNP, oyuncuları oyuna ve kazanma fırsatına tam olarak katılmadan evvel değerli bir taahhüt altına girmeye zorladığı kanısında. Buna nazaran bu finansal giriş noktasına karşı çıkıyor. Buna karşılık PNP, ortalama yatırımın 100 dolar civarında olduğu klâsik oyunları tercih ettiğini söz ediyor.

Risklerin vurgulanması

PNP ACG, metaverse coin Axie üzere oyna-kazan oyunlarına katılmanın tabiatında var olan riskleri vurguluyor. Dijital ortam, oyuncuları hem tokenler hem de değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) açısından potansiyel kayıplara maruz bırakıyor. Tokenlerin desteklenmeyen cüzdan adreslerine aktarılması ve piyasanın oynaklığı üzere tuzaklara karşı hassaslıklar var. Bunlar bu oyun modelinde temkinli olmanın gerekliliğinin altını çiziyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkler de Çokça Aldı: Düzenleyiciler Bu Metaverse Coin İçin Uyardı! 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Filipinler, metaverse coin Axie Infinity ekosisteminde değerli bir varlığa sahip. Playercounter datalarına nazaran, Filipinli oyuncular bu platformdaki kullanıcı tabanının %40’ını oluşturuyor. Bu istatistik, sırf oynayarak kazanma modellerinin ülkedeki popülerliğinin altını çizmekle kalmıyor. Birebir vakitte dolandırıcılık ve sahtekarlık faaliyetlerine karşı sağlam hami tedbirlerin uygulanmasının aciliyetini de vurguluyor. Son olarak Filipin Ulusal Polisi’nin elektronik oyun modellerini gözden geçirme teşebbüsü dikkat çekiyor. Buna nazaran adım siber güvenlik ve dolandırıcılığın önlenmesine yönelik global telaşlarla uyumlu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap