Türkiye’deki Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin’i Odağına Aldı!

Türkiye’deki Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin’i Odağına Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’deki Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin’i Odağına Aldı!

Bitcoin ve altcoin piyasasında 15-21 Temmuz haftasında ilgi ve hareketlilikte bir artış görüldü. Türkiye’den ve dünyanın dört bir yanından yatırımcılar, dal başkanı bir kripto para data toplayıcısı olan CoinGecko’da çeşitli kripto varlıklarla ilgili gelişmeleri yakından takip etti. Bu devirde büyük ilgi ve yatırım toplayan trend coinlere daha yakından bakalım. İşte detaylar…

Türk yatırımcılar en çok bu altcoinleri inceledi

CoinGecko’nun Btcpiyasasi.com ile paylaştığı bilgilere nazaran Ripple Labs ile alakalı kripto varlık olan XRP, belirtilen hafta boyunca tartışmaların ve aramaların ön saflarında yer aldı. Geçmişte düzenleyici zorluklarla müsabakasına karşın, hudut ötesi süreçlerdeki yararı yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etti. Ayrıyeten, geçtiğimiz hafta Ripple’ın SEC’e karşı kısmi bir zafer kazanması, coinin fiyatındaki yükselişe neden oldu. Bu durum, Türkiye’deki yatırımcıların XRP’yi izlemesine neden oldu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’deki Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin’i Odağına Aldı! 1

Diğer yandan, Ethereum Blockchaininin klasik Proof-of-Work (PoW) mutabakat sistemini kullanan bir varyantı olan EthereumPoW da ilgi çekmektedir. Ethereum’un kendisi Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş yapmış olsa da, EthereumPoW birtakım yatırımcıların ilgisini çeken farklı bir yaklaşım sunmakta. Bu devirdeki performansı muhtemelen artan popülaritesine katkıda bulunmuştur. Üçüncü olarak kripto para alanının öncüsü olan Bitcoin, dünya çapındaki yatırımcılar için daima olarak bir odak noktası olmaya devam etti. Öbür kripto varlıklara kıyasla göreli olgunluğuna karşın, temelindeki teknoloji ve süregelen dijital altın olma söylemi yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etti.

Meme coin’ler de odakta

Adını ikonik internet meme’inden alan Pepe’nin  popülerliği, geçtiğimiz aylarda sıçramasıyla arttı. Meme kültürü ve Blockchain teknolojisinin entegrasyonunun birçok yatırımcı için cazip bir teklif olduğu kanıtlanmıştır. Başka yandan tanınan köpek temalı meme coin’den esinlenen Shiba Inu, kripto para piyasasında kıymetli bir oyuncu haline geldi. Canlı topluluğu ve aralıksız pazarlama kampanyaları projeye olan ilgiyi artırmıştır. Bununla birlikte, tüm meme tabanlı kripto paralarda olduğu üzere, potansiyel yatırımcıların dikkatli olmaları ve kapsamlı bir araştırma yapmaları tavsiye edilmekte.

Ulaş Utku Bozdoğan: Türkiye’deki Yatırımcılar, Bu 9 Altcoin’i Odağına Aldı! 2

Nispeten daha az bilinen bir kripto para ünitesi olan Kaspa, son vakitlerde artan bir ilgi gördü.  Ayrıyeten Keep Network de yatırımcıların dikkatini çekti. Synthetix Network, sentetik varlıklar için önde gelen merkezi olmayan bir platform olarak kendini kanıtladı. Etkileyici büyümesi ve yenilikçi yaklaşımı, onu DeFi meraklıları için en uygun seçenek haline getirmiştir. Son olarak, Terra Luna’nın bir kolu olan Terra Luna Classic, yatırımcılar ortasında ilgi görmeye devam ediyor. Stablecoinleri ve DeFi uygulamalarını kolaylaştırmayı amaçlayan bir Blockchain platformu olarak, klasik finansı bozma potansiyeli büyük ilgi topladı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap