Türk Kripto Borsası da Çok Konuşulan Meme Coin’i Listeledi!

Türk Kripto Borsası da Çok Konuşulan Meme Coin’i Listeledi!

Paylaş
BTC Piyasası: Türk Kripto Borsası da Çok Konuşulan Meme Coin’i Listeledi!

‘Meme-coin dönemi geri mi geldi!’ argümanlarını ateşleyen PEPE Coin, dev kripto borsalarının listesine girmeyi başardı. Türk kripto para borsası Bitexen de bu akıma uyarak, PEPE’yi listelediğini duyurdu.

PEPE, Bitexen’in de listesine girdi!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, meme coin’i PEPE, piyasada fırtına üzere esti. Piyasaya adım attığından sonra kırsa mühlet içinde astronomik artış kaydeden PEPE, traderların ilgisini çekti. O denli bir tesir yarattık ki dünyanın en büyük kripto borsası Binanace’ın listesine dahi gitmeyi başardı. Kripto piyasasında kıymetli bir pozisyonu olan Türk kripto para yatırımcıları da bunlar ortasında yer alıyor. Bu durumu dikkate alan bir Türk kripto para borsası Bitexen de listeleme kervanına katıldı. Bitexen, Twitter hesabından yaptığı duyuruda Sui (SUI), Pepe (PEPE) ve Auction’ı (AUCTION) listeleyeceğini açıkladı.

Meme coin dönemi hakikaten geri mi döndü?

“Kurbağa Pepe” meme’inden filizlenen ve iki haftadan biraz daha uzun bir mühlet evvel yayına giren token Pepe (PEPE), bir gecede çok sayıda milyoner çıkardı bile. Birinci PEPE alıcılarından biri geçen ay 5,9 trilyon PEPE tokenı karşılığında 260 dolar bedelinde 0,125 ETH takas etti. Blockchain tahlil firması Arkham’a nazaran bu tokenlar şu anda yaklaşık 8 milyon dolar bedelinde.

Meme-coin’ler son haftalarda bir nevi rönesans yaşadı. Rakip köpek temalı meme coin’ler Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu’nun (INU) muvaffakiyetini tekrarlamayı uman yatırımcılar kurbağa temalı token’a akın ederken PEPE bilhassa yüksek ilgi gördü.

Yeni piyasaya sürülen PEPE, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in tokenı platformun inovasyon bölgesinde listelemesinin akabinde büyük bir takviye aldı. PEPE geçtiğimiz gün %124 daha yükselerek kurbağadan esinlenen tokenin piyasa bedelini 1 milyar doların üzerine çıkardı. Bir PEPE şu anda CoinMarketCap’de 0,000002865 dolar kıymetinde. PEPE, 1 milyar doları aşan etkileyici piyasa kıymetiyle şu anda en büyük 44. kripto para ünitesi pozisyonunda.

BTC Piyasası: Türk Kripto Borsası da Çok Konuşulan Meme Coin’i Listeledi! 1PEPE fiyat grafiği / Kaynak: CoinMarketCap

Nereden çıktı bu kurbağa PEPE?

Pepe’nin yaratıcıları onu “var olan en meme-coin” olarak tanımlıyor. Bu ortada token, tanınan bir esrar kültürü argosu olan “4/20 “ye bir gönderme yapıyor. Bu nedenle 420 trilyonluk bir sirkülasyon arzına sahip.

Traderlar, bilhassa Dogecoin ve Shiba Inu üzere tokenlerin meteorik yükselişinden sonra, meme coin çılgınlığına atlamak için bir hünere sahipler. Hatırlayacağınız üzere bir evvelki boğa piyasası sırasında bu meme-coin’ler on milyarlarca dolar piyasa kıymetine ulaştı.

PEPE, yatırımcıların en sevdiği meme-coin olarak tacı almış üzere görünüyor. Bu haftanın başlarında, PEPE’nin süreç hacmi hem DOGE hem de SHIB’nin süreç hacmini aştı. PEPE’nin büyük rallisi, kimi erken yatırımcıları milyonerlere dönüştürdü (en azından kağıt üzerinde). Bu ortada dimethyltryptamine.eth şimdi tokenlarin tamamını satmadı. Bu da kripto yatırımcıları ortasında uzun vadeli tutma stratejilerinin tanınan bir eğilim olduğunun altını çizdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap