Tron Nedir ?

Tron Nedir ?

Paylaş
Tron Nedir ?

Tron Nedir ?

Tron madalyonunun ne olduğunu tam olarak anlamak için temelden başlamalıyız. Tron, blockchain ve peer-to-peer (P2P) teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir eğlence ve içerik paylaşım platformudur. Bunu, dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi biriyle içerik oluşturabileceğiniz ve paylaşabileceğiniz yeni nesil bir sosyal medya kuruluşu olarak düşünebilirsiniz. Tronix, Tron’un blok zincirindeki temel hesap birimidir. İçeriğiniz için size ödeme yapan para birimidir ve genellikle “TRX” sembolü ile bilinir.

Tron kripto ekosistemini kullanarak, yalnızca diğer insanlarla içerik paylaşmazsınız aynı zamanda oluşturduğunuz içerik ve veriler için içerik oluşturucu kullanabilirsiniz. Bu model, Facebook gibi geleneksel sosyal medya şirketlerinin kullanıcı verilerini finanse ettiği sisteme doğrudan karşı çıkıyor. Tron sistemini kullandığınızda, verilerinizin kontrolü sizdedir ve içeriğiniz için belirli bir gelir elde edersiniz.

Tron’un Ortaklıkları

TRX’in zaten oBike gibi bazı büyük ortaklıkları var. Güneydoğu Asya’daki en büyük bisiklet paylaşım şirketi (oBike), Singapur merkezli, oCoin kendi coini oluşturdu. oCoin, bu yıl Ocak ayında Tron’un ağında başlatıldı. oCoins, oBike’in platformunda araba satın almak için kullanılabilecek paralar gibi gerçek dünya hizmetlerine de sahip. Şirket, kullanıcıların sadece OBikes’e binmeyi seçerek oCoins kazanmasını sağlıyor.

Diğer önemli ortaklıklar arasında Bitcoin madenciliği için kullanılan ASIC çiplerinin önde gelen bir üreticisi ve tasarımcısı olan yarı iletken dev Bitmain var. Bitmain’in Antminer S9’u, bitcoin madencilik topluluğunda kullanılan en yeni ürünlerden biri. 

Tron’un ortaklarından biri olan Zag-S & W, ticari ve şirketler hukuku üzerine odaklanan önde gelen uluslararası hukuk bürosudur. Bu, gelecek vaat eden bir ortaklık çünkü firma, dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarında genişletilmiş bir ağa sahip olan Legal 500’ün bir parçasıdır. Bu ortaklık, dijital varlık işlemlerinde, operasyonlarda, risk yönetiminde ve yargı alanlarındaki yasal adaptasyonda kapsamlı destek sunacaktır. Tronix daha çok borsada işlem gördüğü için, yasal desteğe olan ihtiyacı da artmaktadır. Bu nedenle bu ortaklık çok stratejik.

Tron Vakfı

Tron Vakfı, Singapur’un Güneydoğu Asya sanayi güçlü kolundan elde edilen kar amacı gütmeyen bir kuruluş. Vakıf temel olarak Tron’un kripto ağını, Tron’un geliştirme ekibini desteklemede açıklık, adalet ve şeffaflık ilkeleriyle yürütmektedir.

Tron Vakfı’nın arkasındaki ekip, düzenlemelerin ve uyumun en yüksek değerler olduğunu düşünüyor. Bu nedenle, Muhasebe ve Kurumsal Düzenleme Kurumu tarafından onaylanmış ve Singapur Şirketler Hukuku’nun denetimi altındadırlar.

Kurucusu Justin Sun Kimdir ?

Tron Vakfı’nın lideri, 27 yaşında bir kişi için donanımlı ve etkileyici bir arka plana sahip Justin Sun’dur. Sun ilk ​​olarak, 10 milyon kullanıcıya sahip olan Peiwo uygulamasını kurdu. Justin Sun, Peiwo’nun kripto almak için ilk canlı akış uygulaması olmasını sağlamıştır. Peiwo uygulaması, online audio content topluluğunun önde gelen üyelerinden biridir.

Forbes, Sun’ı, asya kıtasında 30 yaş altı 30 iş adamı arasında listeledi. Bu yüzden birisi size Tron madalyonun ne olduğunu veya Tron madeni seçim nedenini sorduğunda, her zaman başarılı kurucusunu aklınızda bulundurun.

Justin Sun ayrıca Pennsylvania Üniversitesi’nden mezun oldu. Ali Baba ve Tron arasındaki ilişki hala belirsizken, Ali Baba’nın en büyük geliştiricileri, konuları daha da bulutlu hale getiren Tron’a gitmek için Alibaba’yı terk ediyor.

Sun kendini Feng Li ve Tim Berners-Lee’nin de dahil olduğu daha geniş kapsamlı bir yıldız menajer ekibiyle kuşattı. Bilmeyenler için, Feng Li bir Ripple danışmanı ve aynı zamanda Coinbase’de yatırımcı. Tim Berners-Lee ise, World Wide Web’i icat etmesiyle biliniyor.

Takımın ötesinde, kriptoda Hacker Noon da dahil olmak üzere TRX coinin başarılı olacağına inanan çok sayıda önemli etken var.

Tron Nasıl Kullanılabilir?

Tron kriptosunu kullanmanın en büyük yararı, dünyanın dört bir yanındaki sanatçıları ve içerik oluşturucuları oluşturdukları içerik üzerinde sahiplenme yetkisi vermesidir.

Tron, bazılarının üçüncü web olarak adlandırdığı bir harekete öncülük ediyor. Fütürist görünmekle birlikte, üçüncü web veya web 3.0, insanların interneti, başlangıçta kullanılmak üzere tasarlandığı şekilde, merkezi olmayan, açık bir ağ olarak kullanmalarını sağlayacak gibi görünüyor.

Dotcom balonu sırasında, internet merkezi olmayan kökeninden uzaklaştı. Silikon Vadisi’ndeki sosyal medya devleri, kendilerine verilen altyapının üstüne inşa edildi ve Tech Giants’ın kullanıcı verisinden para kazanabilmesi için onu yeniden düzenledi. Bununla birlikte, 3. web’de, Tron, kullanıcının ellerine gücü geri getirecek, böylece kendi verilerini kontrol altında tutabilecekler.

Bir geliştiricinin bakış açısına göre, Tron şu anda akıllı sözleşmeler için herhangi bir üst düzey dilin kullanılmasına izin verecek şekilde inşa edildiği için özeldir. Bu, geleceğin geliştiricilerinin, açık yazılım tasarımının üzerine, bugüne kadar Tron’da geliştirilen en büyük ürünlerden biri cryptopuppies. 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...

Yorum Yap