TRON Mucidinin Cüzdanına Bu Altcoinlerden Yağdı!

TRON Mucidinin Cüzdanına Bu Altcoinlerden Yağdı!

Paylaş
BTC Piyasası: TRON Mucidinin Cüzdanına Bu Altcoinlerden Yağdı!

TRON kurucusu Justin Sun, meme-coin trade’i yapma planını açıkladı. Bu açıklamasının akabinde Sun’a kısa bir müddette ikram olarak bir dizi meme-coin yağdı. Bununla birlikte, bir analistten bu altcoinler konusunda ikaz geldi.

Tron mucidine meme-coin armağanları yağıyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere TRON’un kurucusu Justin Sun, kısa mühlet evvel meme-coin ticareti yapma planını açıkladı. Bunun akabinde, armağan olarak bir dizi meme coin aldı. 11 Mayıs’ta Justin Sun, cümbüş hedefiyle etkin olarak meme-coin oynayacağını söyledi. Ayrıyeten, yatırımdan elde edeceği kârı hayır kurumlarına bağışlayacağını kaydetti. Öte yandan, ziyana uğraması halinde sorumluluğu kendisinin üstleneceğini belirtti. Bu bağlamda Sun, şu paylaşımı yaptı:

Açık adresim aracılığıyla faal olarak meme-coin’ler ve gelecek vaat eden projelerin ticaretine başlamaya karar verdim. Lütfen unutmayın, bu süreçlerden kaynaklanan tüm potansiyel kayıpları şahsen üstleneceğim. Ayrıyeten, elde edeceğim karları büsbütün hayır kurumlarına bağışlayacağım.

Tron kurucusu, kararın kişisel olarak alındığını ve şirket sahipliğiyle ilgili olmadığını vurguladı. Bu nedenle, satın aldığı coinler Huobi yahut Poloniex borsalarında listelenmeyebilir. Bu duyurunun çabucak akabinde, birçok meme-coin projesi Justin Sun’ın cüzdanına token “hediye etmek” için çabuk etti. Etherscan’dan elde edilen datalara nazaran, WEED, METH ve NGMI dahil olmak üzere bu tokenlerin birden fazla pratikte bedelsiz.

Analistten Sun’a armağan edilen tokenler için uyarı!

The Block Research analisti Steven Zheng’e nazaran, Justin Sun’ın cüzdanına meme-coin gönderme aksiyonu, yatırımcıların Huobi sahibinin bu coinleri nitekim satın aldığını düşünmesini sağlayacak. Böylelikle, FOMO topluluğunun satın alması için yanlış bir sinyal oluşturacak. Buradan hareketle Steven, şu konuların altını çiziyor:

Sun’ın tweet’inin akabinde bir dizi meme-coin alması sürpriz değil. Dolandırıcılar çoklukla diğerlerini dolandırmak için tokenlarını ünlü bireylerin cüzdanlarına gönderir.

Bu olayı meme-coin’lerin her zamankinden daha tanınan olması bağlamında anlamak da kolay. Gerçekte, neredeyse tüm tokenlar çok az fonksiyonellikle ve büsbütün spekülatif hedeflerle yaratılmış durumda. Dahası, bu trendden birçok dolandırıcılık olayı da ortaya çıktı.

BTC Piyasası: TRON Mucidinin Cüzdanına Bu Altcoinlerden Yağdı! 1

PeckShield, dolandırıcılık konusunda ikaz yaptı

Bu haftanın başlarında, PEPE dalgasını takip eden bir NFT dolandırıcılığı Twitter’da gerçekleşti. Blockchain güvenlik ünitesi PeckShield de Justin Sun’ın kimliğine bürünerek büyük ölçüde FOUR token satın alan ve bunları Poloniex’e gönderen bir küme dolandırıcı konusunda ihtar yaptı. Bu doğrultuda PeckShield, şu uyarıyı paylaştı:

Justin Sun, tweetlerinin akabinde birden fazla Shitcoins almaya devam ediyor. Bir dolandırıcı çetesinin 4 gün evvel geçersiz bir FOUR oluşturduğunu ve JustinSun üzere davranmak için 0xac82…2a9 kullandığını fark ettik. Dolandırıcılar JustinSun üzere davranarak tonlarca uydurma FOUR satın alıyor. Daha sonra bunları Poloniex’e aktarıyor. Bu tuzağa düşmeyin!

Ancak Justin Sun, ücretsiz coin alan birinci ünlü değil. Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin bir defasında “minnettarlık” coinleri satarak 700.000 dolar kazanmıştı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap