Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin?

Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin?

Paylaş
BTC Piyasası: Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin?

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere geçtiğimiz günlerde süratle yükselişe geçen PEPE, birçok yatırımcıyı sevindirmişti. Bu yeni memecoin ile birlikte piyasada süratli trade’lerin başlamasıyla bir arada trader’lar, yeni altcoin projelerini de araştırıyor! Pekala, mevzu hakkında uzmanlar ne diyor? İşte detaylar…

Kripto para trader’ları sıradaki PEPE’yi arıyor! Pekala hangi altcoin bu istikamette ilerleyecek?

Bildiğiniz üzere kısa süreçte kripto para piyasasına birçok yeni göğüs coin projesi eklendi. Bunlardan kimileri, PEPE, Chad Coin (CHAD), Shib Original Vision (SOV) olarak karşımıza çıkarken, büyük fiyat artışlarıyla yatırımcılarını sevindirdiler. Uzmanlara nazaran her ne kadar bu yararlar kısa vadeli olsa da, fırsatları süratlice kıymetlendiren yatırımcılar büyük karlar elde etti. Öte yandan Göğüs coinler, bir internet meme’inden etkilenen projeler, PEPE, CHAD ve SOV’un popülerliği ile giderek daha alakalı hale geldi. Sermayenin Bitcoin ve altcoinlerden göğüs coinlere yönelmesi, bu çeşit projelerde fiyat rallilerini katalize ediyor.

BTC Piyasası: Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin? 1

Büyük yararlara karşın, göğüs coinler içerdikleri risk nedeniyle hayli tartışılan bir coin kategorisidir. Bir kripto uzmanı ve Eigen Protocol’de piyasa yapıcısı olan Cole, göğüs coinleri “mikro balonlar” olarak tanımlıyor. Mikro balon, genel piyasadaki öteki projelere kıyasla inanılmaz risk taşıyan bir küme coin olarak açıklanıyor. Uzman ismin kelamları şu halde:

Uzman isme nazaran memecoin çılgınlığı, mikro balonlar, ya daha geniş piyasanın sıfıra inmesiyle ya da daha büyük bir balonu başlatan iştirakçi yığınlarıyla sona eriyor. Bu yüzden yatırımcılar yakından takip etmeliler.

Her ne kadar PEPE, CHAD, GÖSTERİ ve öteki göğüs coinleri sahipleri için büyük çıkarlar sağlamış olsa da, piyasa pahası Dogecoin, Shiba Inu ve başkalarına kıyasla nispeten küçüktür ve bu, bu coinlerin yatırımcıları için nispeten küçük likiditeye yansımaktadır.

BTC Piyasası: Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin? 2

Bir öbür yandan kripto para uzmanlarına nazaran göğüs coin yatırımcıları, öteki altcoin projelerinin yatırımcılarına nazaran daha riskli yatırımlarda bulunuyorlar.

Uzmanların göğüs coin projeleri hakkındaki niyetleri dikkat çekti

Uzmanlara nazaran Mem coin’lerdeki büyük rallilerin ekseriyetle bir kripto piyasası trendinin başlangıcına yahut sonuna işaret ettiğini unutmamak son derece kıymetli. Kriptodaki bir boğa koşusundan evvel çoklukla uzun bir konsolidasyon devri yaşanır. Bir göğüs coin rallisinin sonunu ekseriyetle kripto piyasasındaki bir sonraki yükselişten evvel konsolidasyon izler.

BTC Piyasası: Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin? 3

Bununla birlikte uzmanlar, yatırımcıları göğüs coin süreçleri yaparken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor. Buna örnek birinci isim olan Binance CEO’su Changpeng Zhao, kripto Twitter’daki yatırımcıları durum tespiti yapmadan göğüs coin projelerine sermaye akıtmamaları konusunda uyardı.

Bir öbür yandan kripto para uzmanı ve tanınan analist Altcoin Sherpa, CZ’nin görüşlerini paylaşıyor ve kısa bir mühlet içinde 500 kat çıkar muhtemelliğine karşın göğüs coin fiyat rallilerinin sürdürülemez olduğunu savunuyor.

Uzman ismin aktardığı Tweet’e nazaran göğüs coin projeleri genel olarak 0 uğraş ile fiyat kazanır, bu yüzden tehlikelidirler lakin bir Bitcoin’in yükselişine oranla bir günde 500x yapabilecek potansiyele sahiplerdir.

Yeni göğüs coinler spot ışıklarını DOGE ve SHIB’den uzaklaştırıyor

Bir başka yandan uzmanlara nazaran kısa müddette 5 kata kadar yarar sağlayan göğüs coinlerin ortaya çıkması, yatırımcıların odağını Dogecoin ve Shiba Inu üzere büyük piyasa kıymeti olan projelerden uzaklaştırdı. Ekosistemdeki en büyük iki Shiba-Inu temalı kripto para ünitesi geçtiğimiz haftaki yararlarını sildi ve şu anda çift haneli kayıplardan kurtulmak için gayret ediyor.

BTC Piyasası: Trader’lar Sıradaki PEPE’yi Arıyor! Pekala Hangi Altcoin? 4

Ethereum ağındaki büyük cüzdan yatırımcıları Dogecoin katili Shiba Inu’yu toplayarak yatırımcılar ortasında yükseliş eğiliminin sinyalini verdi. FXStreet’in kripto analisti Akash Girimath, SHIB’nin yüzde 20 yarar için hazır olduğuna inanıyor. Uzman, SHIB fiyatının 0,0000101 dolar ile 0,0000117 dolar ortasında uzanan bir aralıkta konsolidasyona sıkıca sarıldığını savunuyor. Satın alma baskısı devam eder ve artarsa, göğüs coin’in yarar sağlayacağını aktarıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap