Traderlar Kaygıların Ortasında Bu Altcoin’i Short’luyor!

Traderlar Kaygıların Ortasında Bu Altcoin’i Short’luyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Traderlar Kaygıların Ortasında Bu Altcoin’i Short’luyor!

Haftanın Curve Finance hack teşebbüsünü fiyat hareketlerini fırsata çevirmek isteyen traderların rekabeti takip ediyor. Justin Sun, Wintermute ve DWF-Labs alıcı tarafını ağırlaştırırken, bir trader kümesi altcoin karşısında konum alıyor.

Traderlar, hack haberleri ortasında altcoin satıyor

Raporlara nazaran Pazartesi günün hack teşebbüsü akabinde Curve’nin CRV tokeni önemli bir tasfiye ile karşı karşıya. CRV fiyatı bugün 0,50 doların altında düşerek Kasım 2022-FTX düzeylerine geri döndü. Pazar günün hack olayından bu yana %30 kıymet kaybetti.

Veri kaynağı Velo’ya nazaran, CRV’ye bağlı daima vadeli süreçlerdeki açık durum ölçüsü, derin negatif fonlama oranlarıyla birlikte 106 milyon dolara ulaşarak ikiye katlandı. Bu durum ekseriyetle yatırımcıların short durum almış olabileceğinin yahut fiyat düşüşüne yönelik durum alındığının bir işaretidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Traderlar Kaygıların Ortasında Bu Altcoin’i Short’luyor! 1

CRV fiyatı, tasfiye riski ve insanların short durumlara yönelmesi nedeniyle şiddetli bir periyottan geçiyor. Bu durum, altcoin fiyatını direkt olumuz etkiliyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, Tron kurucusu telafi riskini önlemek için bugün devreye girdi.

Short açanlar kurucu Egorov’un teminatlandırılmış varlıklarından endişeli

Curve’ün Vyper kullanan birkaç stable havuzu 30 Temmuz’da istismar edildi. Hack teşebbüsü CRV fiyatını önemli tasfiyeye yol açabilecek takviye düzeylerine ulaştırdı. Bunlardan biri, kurucu Michael Egorov ile ilgiliydi. Delphi Digital, kurucusu Egorov”un konumları ile ilgili kaygıları şöyle açıklıyor:

Dün, birkaç CurveFinance havuzu sömürüldü. Curve’un kurucusu Michael Egorov, şu anda 427.5 milyon CRV ile desteklenen yaklaşık 47%’sini oluşturan ~100 milyon dolarlık bir krediye sahip. CRV, son 24 saatte %10 düşüş yaşadığından, Curve’un sıhhati tehlikede.

https://twitter.com/Delphi_Digital/status/1686187959303708672

Delphi’ye nazaran Egorov, Aave’den 305 milyon CRV teminat karşılığında 63,2 milyon USDT borç aldı. CRV/USDT çifti 0,37 dolara düşerse durumu tasfiye olacak. Egorov ayrıyeten, 15,8 milyon FRAX kredisini destekleyen teminat olarak

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap