Traderlar Bu Altcoin İçin Düşüşte: Milyonlarca Dolar Piyasaya Girecek!

Traderlar Bu Altcoin İçin Düşüşte: Milyonlarca Dolar Piyasaya Girecek!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Traderlar Bu Altcoin İçin Düşüşte: Milyonlarca Dolar Piyasaya Girecek!

Veri kaynağı TokenUnlocks’a nazaran, eski Facebook çalışanları tarafından kurulan bir Layer 1 protokolü olan Aptos, Kasım ayında 20 milyon Aptos (APT) altcoin projesi piyasaya sürecek. APT’ye bağlı türev piyasasından elde edilen bilgiler, traderların kripto para ünitesinde düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. İşte detaylar…

Aptos, Kasım ayında milyonlarca altcoin projesini piyasaya aktarıyor

Yaklaşan APT kilidinin açılması, token’ın mevcut piyasa fiyatı olan 5,15 dolardan 103 milyon dolar bedelinde ve Aptos’un 235,02 milyonluk dolanımdaki arzının yüzde 8,5’inden fazlasına eşit. Token’lar çoklukla büyük çanta sahiplerinin (ilk yatırımcılar ve proje takımı üyeleri) ellerindekileri bir seferde tasfiye etmelerini önlemek için kilitlenir, zira bu türlü bir hareket piyasa pahasını düşürür. Araştırma şirketi The Tie’a nazaran APT’nin Kasım ayındaki kilit açma süreci değerli ölçüde likiditeyi hür bırakacak. The Tie’ın haftalık bülteninde aşağıdaki sözler yer aldı:

Yatırımcılar ve ana katkıda bulunanlar için değerli token kilitlerinin 11 Kasım’da açılması planlanıyor. Kilidi açılacak toplu 20 milyon APT (106 milyon dolara eşdeğer), evvelki 30 gündeki ortalama günlük süreç hacminin %112’sine denk geliyor Bu kilitler aylık olarak açılacak ve aylık staking ödül kilitlerinin açılmasıyla (5,83 milyon APT yahut günlük ortalama hacmin %32’si, Aralık ayında 6,15 milyon APT’ye yükselecek) birebir vakte denk gelecek. Buna ek olarak, geçen yıldan bu yana topluluk ve vakıf hedefleri için aylık 4,62 milyon APT’nin kilidi açıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Traderlar Bu Altcoin İçin Düşüşte: Milyonlarca Dolar Piyasaya Girecek! 1

APT fonlama oranları düşüş yaşadı

Btcpiyasasi.com olarak da bildirdiğimiz üzere araştırma şirketi bu yılın başlarında, likiditeyi hür bırakan yahut ortalama günlük hacmin %100’ünden fazlasını temsil eden kilit açma süreçlerinin fiyatlar üzerinde baskı yaratma eğiliminde olduğunu söylemişti. APT’ye bağlı daima vadeli süreçler piyasasından gelen en son pozisyonlandırma dataları, kripto tüccarlarının kripto para ünitesinde düşüş eğilimine girdiğini gösteriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Traderlar Bu Altcoin İçin Düşüşte: Milyonlarca Dolar Piyasaya Girecek! 2

Açık konum yüklü fonlama oranları Şubat ayından bu yana en negatif düzeye ulaştı. Negatif bir oran, short durum alanların uzun konum alanlara düşüş bahislerini açık tutmaları için ödeme yaptığı manasına geliyor. Faal kontrat sayısını temsil eden altcoin cinsinden açık durumlar Çarşamba günü 5,33 milyon APT’ye yükselerek 17 Ağustos’tan bu yana en yüksek düzeye ulaştı. Negatif fonlama oranlarının yanı sıra açık konumun da artması, kaldıracın düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor. APT, şu anda 5.17 dolardan süreç görüyor. Son 24 saatte ise yüzde 1.22’lik bir yükseliş kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap