Toyota’dan Değerli Duyuru: Bu Altcoin Seçildi!

 Toyota’dan Değerli Duyuru: Bu Altcoin Seçildi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan:  Toyota’dan Değerli Duyuru: Bu Altcoin Seçildi!

Toyota Gazoo Racing’in Kuzey Amerika yarış serisi Toyota GR Cup’tan haber var. Buna nazaran artık altcoin Polygon blockchain’de dijital kupalar verecek. Ayrıyeten şoför performanslarını kaydedecek. Yeni on-chain ödül sistemi, podyumu bitirenler için dijital kupalar içerecek. Ayrıyeten şoförlerin muvaffakiyetlerinin hayranlarıyla paylaşabilecekleri kalıcı bir dijital kayıt sağlayacak. Emel, taraftar etkileşimini artırmak ve yarış severleri Toyota’nın ortaklarıyla tanıştırmak. Detaylara bakalım.

Altcoin Polygon seçildi

Toyota GR Cup, yarış kazananlarına altcoin Polygon blockchain üzerinde dijital kupalar verecek. Toyota, blockchain teknolojisini kurumsal ve gelişimsel ekosistemlerine entegre etmek için devam eden araştırmalarını sürdürüyor. Bir basın açıklamasına nazaran, yeni on chain ödül sisteminin boyutlarına yer veriliyor. Buna nazaran, podyumu bitirenler (bir yarışta birinci, ikinci yahut üçüncü olan sürücüler) için dijital kupalar içerecek. Defter girişleri ayrıyeten yarış ve şoförün performansı hakkında istatistikler de içerecek.

Ulaş Utku Bozdoğan:  Toyota’dan Değerli Duyuru: Bu Altcoin Seçildi! 1

Toyota Racing Development (TRD) ticari yöneticisi Jack Irving altcoin seçimi hakkında bir açıklama yapıyor. Buna nazaran, programın gayesi şoförlerin muvaffakiyetlerini blockchaine aktarmak. Ayrıyeten hayranların onlarla etkileşime geçebilmesini sağlamak.

Toyota’nın Gazoo Racing ligi

Toyota’nın Gazoo Racing ligi ve GR Cup, hayranlara yönelik bir dizi aktiflik olarak tasarlandı. Günümüzün en tanınan yarış görüntü oyunlarının birçoklarının oynanışına çok emsal formda, gerçek dünyadaki GR Cup şoförlerinin tümü, sadece fabrikada mevcut olan seçeneklere sahip stok bir araçla (bu durumda bir Toyota GR86 ile) başlıyor. Altcoin seçimi ise MATIC için bedelli.

Ulaş Utku Bozdoğan:  Toyota’dan Değerli Duyuru: Bu Altcoin Seçildi! 2

Sürücünün aracı daha sonra bir TRD garajına gönderiliyor. “Gazoo” terimi “garaj” manasına geliyor. Burada resmi Toyota yarış ekipmanları ile donatılıyor. Bu sayede yarış başladığında şoförler eşit koşullara sahip oluyor, zira donanımları tüm aşamlarda standart hale getirilmiş oluyor.  Toyota, blockchain teknolojilerini araştırmak ve geliştirmek için bir iştirakte R3 Konsorsiyumuna katıldığı yıl olan 2016 yılından beri blockchain alanında yer alıyor. Şirket daha sonra 2019 yılında Toyota Blockchain Lab’ı kurdu. Artık ise altcoin MATIC seçimi gündemde.

NFT koleksiyonu gelecek mi?

Hayranların dijital kupalarla direkt etkileşime girip giremeyeceği muhakkak değil. Ayrıyeten şirketin rastgele bir dijital koleksiyon eseri basmayı planlayıp planlamadığı şu anda belirsizliğini koruyor. Bu türlü bir durumda altcoin MATIC ile yola devam etmek de mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan:  Toyota’dan Değerli Duyuru: Bu Altcoin Seçildi! 3

Basın açıklamasına nazaran, şoförler etkinliklerden evvel ve sonra evvelki başarılarına “hızlı ve kolay” bir biçimde erişebilecekler. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda serinin bir sonraki yarışları 4-6 Ağustos tarihleri ortasında Nashville, Tennessee’deki Big Machine Music City Grand Prix’sinde gerçekleşecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap