Tornado Cash Kurucusu Hakkındaki Suçlamaları Reddetti!

Tornado Cash Kurucusu Hakkındaki Suçlamaları Reddetti!

Paylaş
BTC Piyasası: Tornado Cash Kurucusu Hakkındaki Suçlamaları Reddetti!

Kripto para karıştırma platformu olan Tornado Cash’in kurucu ortağı Roman Storm, New York Bölge Mahkemesinde hakkındaki suçlamaları reddetti. Storm, kara para aklama, kuralları ihlal etme müsaadesiz para transferi hatalarıyla karşı karşıya.

Savcılar, mahkemede Tornado Cash’in berbat emellere hizmet ettiğini ve ABD yaptırımlarını ihlal ederek 1 milyar dolardan fazla yasa dışı geliri akladığını sav etti. Yetkililer, bunun haricinde kurucu Roman Storm’un hacker kümesi Lazarus’a uygulama aracılığıyla yardım ettiğini belirtti.

Tornado Cash kurucusu Roman Storm ise bu ithamların hiç birini kabul etmedi.

Ünlü Platform Neden Yasaklandı?

ABD Hazine Bakanlığı, 2022’nin Ağustos ayında Tornado Cash’e yaptırım uygulayarak vatandaşların bu platformu kullanmasını yasakladı. Yetkililer, makus niyetli şahısların uygulama üzerinden izini kaybettirdiğini belirtti.

Tornado idaresi ise bu karara hiç bir biçimde aldırış etmedi. Ortadan geçen uzun müddetin akabinde Roman Storm tutuklandı. Tornado Cash’in başka kurucu ortaklarından Roman Semenov ve Alexey Pertsev ise ABD dışında yaşıyor.

Yargıç, Storm’un 2 milyon dolarlık şahsî teminat karşılığında konut mahpusunda kalmasına karar verdi. Bir sonraki duruşma ise 30 Kasım’da.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap