Tom Lee’den “Yüz Güldüren” Bitcoin ve Altcoin Öngörüsü

Tom Lee’den “Yüz Güldüren” Bitcoin ve Altcoin Öngörüsü

Paylaş
Tom Lee’den “Yüz Güldüren” Bitcoin ve Altcoin Öngörüsü

Kriptokoin.com – Fundstrat’ın patronu Tom Lee, ABD Başkanı Donald Trump’ın çok tartışılan vaping yasağını rafa kaldırdığını ve bunun Bitcoin için olumlu bir şey olduğunu söyledi. Son zamanlardaki tweet’inde ileri görüşlü boğa, Trump’ın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamak için bir yönetici emri imzalamasının “uzak bir ihtimal” bile olmadığını açıklıyor.

Tom Lee: Trump’ın artık Bitcoin ve altcoin’leri yasaklaması “uzak bir ihtimal” bile değil!

Daha önce bildirdiğimiz üzere, 11 Eylül’de Beyaz Saray, akciğer hastalıklarının patlaması nedeniyle  bazı aromalı e-sigaraları yasakladı ve böylece milyarlarca dolarlık sektöre şok edici bir darbe indirdi. Bu gelişme üzerine Fundstrat’tan Tom Lee, Bitcoin’in Trump yönetiminin çökertme listesindeki bir sonraki sektör olabileceğini düşünüyordu. Ayrıca o zamanlar Lee, bunun kripto para birimleri üzerindeki potansiyel bir yasağın habercisi olabileceğini de öne sürdü.  Federal düzenleyiciler, Trump tutumunu tersine çevirmeye karar vermeden önce yasağı çoktan ortadan kaldırdılar.

ABD Başkanı Donald Trump’ın  vaping yasağını rafa kaldırması üzerine Tom Lee, bunun Bitcoin için olumlu bir şey olduğunu öne sürdü. Popüler analist yeni açıklamalarında, Trump’ın Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini yasaklamasının “uzak bir ihtimal” bile olmadığını iddia ediyor. Bu hareket, daha önce ABD’deki çocuklar arasında popüler olan vapingden ne kadar “endişe duyduğunu” tweetleyen First Lady Melania Trump tarafından başlatıldı. Ancak bazı endüstri düzenleyicilerinin şiddetle karşı çıktığı yasak Trump’ın yeniden seçilme şansını da azaltıyordu. Bu nedenle vaping yasağını rafa kaldırdı.

Trump’ın yeniden seçilme kaygısı, kripto paralara yarayabilir

Kriptokoin.com tarafından daha önce bildirildiği üzere Trump, Temmuz ayında tek güvenilir para birimi olduğunu düşündüğü ABD dolarını vurgulayarak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin hayranı olmadığını tweetledi. Trump Bitcoin ve diğer kripto varlıkların kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı gibi yasa dışı davranışları kolaylaştırabileceğini iddia etti. Dünyanın en büyük ikinci ekonomisi olan Çin’in Eylül 2017’de Bitcoin’i yasakladığı göz önüne alındığında, Trump’ın tweet’i ABD’de kripto paraların yasa dışı ilan edilmesi hakkında korkutucu spekülasyonlar adına üreme ortamı sağladı.

Ancak, Trump’ın 2020’deki yeniden seçim kampanyası ivme kazandığından, yeni destekçiler edinmek istemesi ve karşı tepkileri azaltması muhtemel görünüyor. Coinbase’ye göre, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Bitcoin sahiplerinin sayısı, artık kripto paranın azami dolaşımdaki arzını aşıyor.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap