Thodex’in kurucusu Faruk Özer için ‘Yolun Sonu’ görünüyor

Thodex’in kurucusu Faruk Özer için ‘Yolun Sonu’ görünüyor

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Thodex’in kurucusu Faruk Özer için ‘Yolun Sonu’ görünüyor

Hakkında 40 bin 462 yıl mahpus cezası istenen kripto borsası Thodex’in kurucusu Faruk Özer, “Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetecek kadar zekiyim” dedi.

Kripto borsası Thodex’in dava süreçleri devam ediyor. Borsanın kurucusu Faruk Özer, uzun uğraşlar sonucunda Türkiye’ye getirilmiş ve yargılanmaya başlamıştı. Son olarak Faruk Özer, hakkında istenilen 40 bin 462 yıl mahpus cezasıyla duruşmaya çıktı. Özer, duruşmada savunmasını Yolun Sonu türküsünden bir kesitle yaptı. Türküden, “Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden. Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor.” kısmını söyledi.

Thodex’in kurucusu Faruk Özer, farklı bir savunma yaptı!

Thodex kurucusu Faruk Özer hakkında binlerce yıllık mahpus cezası istendi. Özer’in savunması ise farklı bir biçimde gerçekleşti. Özer, Musa Eroğlu’nun seslendirdiği Yolun Sonu türküsüyle savunma yaptı. Türküden, “Geçtim dünya üzerinden, ömür bir nefes derinden. Bak feleğin çemberinden yolun sonu görünüyor.” kısmını söylemesi ise dikkat çekti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Thodex’in kurucusu Faruk Özer için ‘Yolun Sonu’ görünüyor 1

Özer, ayrıyeten, “Thodex sırf bir şirket ve iflas etti. Dünya üzerindeki tüm kurumları yönetebilecek kadar uyanığım. Cürüm örgütü kuracak olsam bu kadar amatörce hareket etmezdim.” dedi. Özgüvenli hareketleri ve telaffuzlarıyla, Özer’in savunması gündemde bomba tesiri yarattı.

Kırmızı Bülten ile dünya genelinde aranan Faruk Özer, Arnavutluk’ta yakalanarak Türkiye’ye getirilmişti. Kripto borsası aracılığıyla dolandırıcılık suçlamasıyla yargılanan Özer için, mahkemede 40 bin 462 yıl mahpus cezası istenildi. Ceza münasebeti olarak, hatadan kaynaklanan mal varlığı pahalarını aklama, nitelikli dolandırıcılık ve örgüt kurma suçlamaları yansıtıldı.

Müşterilerine ödeme yaptığını söz eden Özer, savunmasında şunları söyledi;

Ben Arnavutluk’ta cezaevindeyken dahi müştekilere ödeme yaptım. Örgüt kurmuş bir başkanın asla yapmayacağı bir hareket. Rica ederim biraz bu acıdan yaklaşın. Belgenin bu evreye gelmesinin nedeni Türkiye’den ve öbür ülkeden bakanlarla fotoğraflarım. Benim medyada ismi geçen hiç bir bakanla münasebetim olmamıştır. Sayın bakanlara ve milletvekillerine iftiralar atıldı.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap