Tez: Binance Daha Evvel ABD Pazarından Çıkmayı Tartıştı!

Tez: Binance Daha Evvel ABD Pazarından Çıkmayı Tartıştı!

Paylaş
BTC Piyasası: Tez: Binance Daha Evvel ABD Pazarından Çıkmayı Tartıştı!

Teknoloji odaklı önde gelen yayın organı The Information, Binance borsası ile ilgili değerli bir sav ortaya attı. Basına yansıyan habere nazaran Binance CEO’su Changpeng Zhao (CZ), 2023’ün birinci haftalarında borsanın ABD pazarından çıkış yapması fikrini gündeme getirdi.

CZ, artan regülasyon baskısı nedeniyle Binance.US borsasının kapatılmasını savunsa da idare heyeti bu mevzuda anlaşamadı. Başkan kripto para borsasının ABD sorumlusu Brian Shroder, çıkış fikrine sert biçimde karşı çıktı. Shroder, ülkedeki büyük müşteri potansiyelini savunurken Changpeng Zhao ise mümkün bir yaptırımın şirket prestijine ziyan vereceği fikrinde sabit kaldı.

Binance.US Soruşturması Devam Ediyor!

Amerikan devlet kurumları SEC ve CFTC, FTX borsasının iflasının akabinde kripto bölümüne resmen “savaş açtı”. Finans denetleme kurumları ülkede yerleşik faaliyet gösteren Coinbase, Kraken ve Binance.US borsalarının üzerine üzerine gidiyor. ABD’nin baskısından başka kesim oyuncuları da hissesini aldı.

Yetkililer ülkede yerleşik olan Paxos, Ripple (XRP) ve Tether üzere kripto para teşebbüslerini yakından izliyor. Ripple ile SEC ortasındaki dava yıllardır devam ederken Paxos ve Tether’in teminat varlıkları kıskaç altında.

ABD’li kurumlar, başkan borsayı ise kayıt dışı menkul değer ve türev hizmetler ile itham ediyor. Benzeri soruşturmalarla karşı karşıya kalan Kraken ise staking hizmetlerine son vermeyi tercih etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap