Tether’den Bitcoin madencilik platformu atağı

Tether’den Bitcoin madencilik platformu atağı

Paylaş
BTC Piyasası: Tether’den Bitcoin madencilik platformu atağı

Tether, Bitcoin madencilik platformu için test evresini başlattı. Güçlü güvenlik protokollerine bağlılığını vurgulayan şirket, Bitcoin madencilik ekosistemindeki bağlantısı değiştirmeyi amaçladığını kaydetti.

Tether’in baş teknoloji sorumlusu Paolo Ardoino, şirketin Bitcoin madencilik platformu Moria için test evresinin başlatıldığını duyurdu.

Ardoino, toplumsal medya hesabından yaptığı bir paylaşımda, PDU idaresi ve madenci etkileşimi üzerinde genişletilmiş denetim de dahil olmak üzere, birinci konteyner ve madenci kümesini konuşlandırarak platformun bu basamakta kıymetli bir kilometre taşına ulaştığını açıkladı.

https://twitter.com/paoloardoino/status/1703034640175431833

Güvenlik taahhüdü

Tether, tüm yazma aksiyonlarının çoklu imza onayı gerektireceğini vurgulayarak güçlü güvenlik protokollerine olan bağlılığını vurguladı. Tıpkı vakitte şirket, sisteminin eşler ortası (P2P) yaklaşımını benimseyeceğini ve Ardoino’nun “neredeyse sihirli” olarak tanımladığı bir gelişme olan Objelerin İnterneti (IoT) teknolojisiyle entegre olacağını belirtti.

BTC Piyasası: Tether’den Bitcoin madencilik platformu atağı 1

Tether Moria nedir?

Tether’in tescilli Holepunch teknolojisi üzerine inşa edilen Moria, Bitcoin madencilik ekosistemindeki irtibatı değiştirmek maksadıyla geliştirildi. Moria, bileşenleri ortasında inançlı ve esnek etkileşimleri kolaylaştırmaya çalışarak, potansiyel ataklara karşı epeyce dirençli ve uygun maliyetli olacak halde tasarlandı.

Ardoino, Tether’in uzun vadeli maksatlarının Bitcoin teknolojisine yatırım yapmak, sürdürülebilir madenciliği teşvik etmek ve gelişmekte olan ülkelerde açık finans ve irtibat altyapısını desteklemek olduğunu vurguladı. Şirketin, Holepunch üzere projelerine ve açık kaynaklı donanım cüzdanlarına yapılan yatırımlara da yansıdığı üzere, söz özgürlüğünü ve açık kaynak teknolojilerini desteklemeye kararlı olduğunu kelamlarına ekledi.

Ayrıca Ardoino, düzenleyicilerin kripto para ünitelerini reaktif olarak hedeflemek yerine mevcut finansal yapılara odaklanmaları konusunda şu sözleri kaydetti:

“Son iki yılda, kripto para ünitelerinin ve blokzincir teknolojisinin gelişmesi için inançlı bir ortam yaratmaya yüzde 100 ilgi duyan düzenleyicilerle uygun irtibat halindeyim.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap