Tether, Multichain Aktivitesi Sonrasında Fon Dondurdu

Tether, Multichain Aktivitesi Sonrasında Fon Dondurdu

Paylaş
BTC Piyasası: Tether, Multichain Aktivitesi Sonrasında Fon Dondurdu

En büyük hacme sahip stablecoin olan Tether, bir Multichain aktivitesi sonrasında 2,5 milyon dolarlık fonu dondurdu.

Tether, Fantom Vakfı’na ilişkin olduğu kestirim edilen fonlarda bir olayın yaşanmasının akabinde atılım yaptı.mŞirket bu ihlale karşı 2,5 milyon doların dondurulduğunu açıkladı.

Tether’in Multichain Hamlesi

Tether, Multichain protokolünden aktarılan yaklaşık 2,5 milyon dolar pahasındaki USDT’yi dondurdu. Bu adım, Fantom Vakfı’nın ihlali sonucunda meydana gelen mümkün bir istismara karşı alındı. Multichain’in Fantom köprüsü, bir dizi köprüden varlıkları çeken bir taarruza maruz kaldı ve yaklaşık 130 milyon dolarlık bir ziyana neden oldu. Bu ziyan, projenin wBTC, USDC ve USDT üzere varlıklarının neredeyse tamamını etkiledi. Lakin, bu taarruz sırasında tüm token’lar alınmadı ve varlıklar satılmadı.

BTC Piyasası: Tether, Multichain Aktivitesi Sonrasında Fon Dondurdu 1

Fantom Vakfı, Circle’ın Ethereum üzerinde 60 milyon dolar pahasında USDC içeren üç adresi dondurduğunu duyurdu. Multichain ise olağandışı davranışın farkında olduğunu ve mevzuyu araştırdığını belirtti. Tether, güvenliği sağlamak hedefiyle bu olaylarla bağlı USDT hesaplarını dondurma kararı aldı.

Bu cins tedbirler, kripto para ünitelerinin güvenliği ve istikrarını muhafaza gayretlerinin bir kesimidir. Tether üzere stablecoin ihraççıları, kullanıcıların varlıklarını korumak için bu cins adımları atmaktadır. Bu olaylar, kripto para ünitesi ekosistemindeki riskleri ve güvenlik hususlarını ön plana çıkarmaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap