Tether CTO’su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var!

Tether CTO’su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var!

Paylaş
BTC Piyasası: Tether CTO’su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var!

Son vakitlerde tenkit oklarının amacında olan USDT’nin ihraççısı Tether, ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar tuttuğunu açıkladı.

Tether CTO’su Paolo Ardoino, X (eski ismiyle Twitter) platformundan bir gönderi paylaştı. Ardoino, USDT ihraççısı Tether’in ABD hazine tahvillerinde 72 milyar dolar barındırdığını açıkladı. Ayrıyeten Ardoino, ABD hazine bonolarındaki bu rezerv ile Tether’in Birleşik Arap Emirlikleri, Meksika, Avustralya ve İspanya’yı geride bıraktığını söyledi. Böylelikle Tether, en büyük 22’inci ABD tahvili yatırımcısı pozisyonu haline geldi.

Spekülasyonlar ortasında: Tether ve Circle

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından Tether ve Circle son bir yıldır çeşitli spekülasyonlara maruz kaldı. Bilhassa Tether’in stablecoin’i USDT, birkaç kere dolar çıpasını kaybederek yatırımcıları huzursuz etti. Circle’ın USDC’si ise ABD’deki faaliyetleri nedeniyle topun ucuna kadar gelmişti.

BTC Piyasası: Tether CTO’su: ABD tahvillerinde 72 milyar dolarımız var! 1

ABD’li regülatörler doların aktığı iki büyük kanal USDT ve USDC’yi kıskacına almış ve bu stablecoin’lerin karşılığını sorgulamıştı. Bunun üzerine harekete geçen stablecoin ihraççıları, varlıklarının büyük çoğunluğunu ABD hazine tahviline geçirdi.

X üzerinden paylaşım yapan Ardoino, Tether’in 72 milyar dolarlık ABD hazine tahvili tuttuğunu doğruladı.

Tether CTO’su, USDT’nin dünyanın en süratli gelişen ve en etkin kullanılan stablecoin’i olmaya devam edeceğini belirtti. Enflasyona değinen Ardoino, USDT’nin cankurtaran olduğunu aktardı.

Tether’in dışında Circle’ın da önemli bir biçimde ABD hazine tahvillerinde yatırımı bulunuyor. Circle, 8,38 milyar dolarlık ABD hazine tahvillerine sahip durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap