Tether Coşturan Yapay Zeka Adımını Attı! Dev Yatırım Dikkat Çekti

Tether Coşturan Yapay Zeka Adımını Attı! Dev Yatırım Dikkat Çekti

Paylaş
BTC Piyasası: Tether Coşturan Yapay Zeka Adımını Attı! Dev Yatırım Dikkat Çekti

Kripto para dünyasında Tether bugün kıymetli bir atılım yaptı. Buna nazaran Bitcoin madencisi ve yapay zeka yenilikçisi Northern Data’ya 427 milyon dolar yatırım yaptı. Yatırımın büyüklüğüne bakınca hakikaten de dikkat çekiyor. Ayrıntılara daima birlikte bakalım.

Tether Northern Data’ya stratejik yatırım yapıyor

Dünyanın önde gelen stablecoin ihraççısı Tether (USDT) kıymetli bir adım attı. Buna nazaran, Bitcoin madenciliği ve bulut bilgi hizmetlerine iştirakiyle tanınan Almanya merkezli Northern Veri Group’a (NB2) 427 milyon dolar enjekte etti. Buna nazaran stratejik bir yatırım seyahatine başladı. Bu iştirak, işbirliğini düzenleyen Tether’in yan kuruluşu Damoon aracılığıyla kolaylaştırıldı.

BTC Piyasası: Tether Coşturan Yapay Zeka Adımını Attı! Dev Yatırım Dikkat Çekti 1

Yatırıma daha yakından bir bakış yapıldığında çok değerli bilgiler var. Buna nazaran Tether USDT’nin değerli yatırımı, 427 milyon dolar bedelinde 10.000 Nvidia H100 işlemcinin satın alınmasını içeriyor. Ayrıyeten, bu sürecin bir modülü olarak Tether, Northern Veri Group’un %20 payına sahip oldu. Başka taraftan bilançosuna stratejik bir varlık ekledi.

İşlemcilerin yenilikçi dağıtımı

Satın alınan bu işlemciler Northern Data’nın son teknoloji bulut hizmeti Taiga Cloud aracılığıyla kullanılacak. Müşteriler bu gelişmiş kaynaklara 2023’ün dördüncü çeyreğinden itibaren erişebilecekler. Bu stratejik atılım yapay zeka, bağlantı ve bulut data depolama alanlarında çığır açacak gelişmelerin habercisi olmaya hazırlanıyor. Bu işlemcilerin öncü yapay zeka teşebbüslerine kiralanması planı bilhassa dikkat alımlı. Öbür taraftan Tether USDT’nin teknolojik gelişmelere bağlılığı da açığa çıkıyor.

BTC Piyasası: Tether Coşturan Yapay Zeka Adımını Attı! Dev Yatırım Dikkat Çekti 2

Tether yaptığı resmi açıklamada, bu yatırımın gelişmekte olan teknolojileri kucaklamada kıymetli bir adım olduğunu tabir etti. Tether’in blockchain, Generative AI ve bilimsel araştırma dahil olmak üzere teknolojik yenilikleri destekleme taahhüdüyle uyumlu. İştirak sadece yeniliğe olan bağlılığı söz etmekle kalmıyor. Birebir vakitte kullanıcı tabanının çıkarlarını koruyarak sorumlu finansal idaresi de vurguluyor. Tether ve Northern Veri birlikte, global topluluklara yarar sağlayan erişilebilir tahliller geliştirmeyi hedefliyor.

Northern Data’nın genişlemesi

Northern Veri Group daha evvel de Ağustos ayında Damoon Designated Activity’nin %70 payını satın almıştı. Tether’in bu stratejik atılımı, Güney Amerika’daki Bitcoin madenciliği operasyonlarına yönelik teşebbüsleri ve Gürcistan’da bulunan bir kripto para ödeme firmasına iştiraki içeren yatırım listesine ekleniyor. Dünya teknoloji ve inovasyon alanında daima gelişiyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Tether’in Northern Veri ile iştiraki dikkat çekiyor. Ayrıyeten bölümdeki dönüştürücü gelişmelerin ön saflarında yer alma taahhüdünü yansıtıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap