Terra LUNA Takımı Bu Altcoini Harekete Geçirdi: Fiyat Düşüyor!

Terra LUNA Takımı Bu Altcoini Harekete Geçirdi: Fiyat Düşüyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Terra LUNA Takımı Bu Altcoini Harekete Geçirdi: Fiyat Düşüyor!

Geçen yılın Mayıs ayında çöken Terra (LUNA)’nın ardındaki grup, bir yıl ortadan sonra milyonlarca dolar bedelinde altcoin’i hareket ettirdi.

Terra (LUNA) takımından 8,7 milyon dolar pahasında transfer

Etherscan bilgilerine nazaran Terraform Labs, bugün çöküşten 277 gün son yaklaşık 8,7 milyon dolar pahasında 1,8 Convex Finance (CVX)’i 0x15A5 ile başlayan bir cüzdan adresine taşıdı.

Terraform Labs’un en büyük CVX balinalarından biri olduğunu belirtelim. Takım, geçen yıl yüklü ölçüde CVX stake etmişti. 9 Mayıs’ta, Terraform Labs temaslı bir cüzdan adresi, yaklaşık bir yıl sonra 1,8 milyon CVX’i diğer bir cüzdana taşıdı.

BTC Piyasası: Terra LUNA Takımı Bu Altcoini Harekete Geçirdi: Fiyat Düşüyor! 1

Geçen yıl, UST’nin fiyat sabitliğini kaybetmesiyle arzı önemli ölçüde artan LUNA, nihayetinde yatırımcıların projeye olan inancını kaybetmesine neden oldu. Bu nedenle LUNA’nın fiyatı temelde kıymetsiz olana kadar düşmeye devam etti. Sonuç olarak, LUNA ve UST dünyadaki birden fazla büyük kripto borsasından delist edildi. Daha sonra, Terra (LUNA) yeni bir Blockchain olarak yoluna devam etti. Terra Classic (LUNC), fiyatı onlarca sıfır taşıyan bir meme coin haline dönüştü.

Veriler, iflas eden projenin ardındaki grubun CVX idare havuzlarında 2 milyondan fazla token tuttuğunu gösteriyor. Ancak, çok aylı hareketsizlik nedeniyle tokenler oy kilitleme mukavelesinde geçersiz olarak işaretlendi. Terraform Labs’un en son CVX süreci 4 Ağustos 2022’de gerçekleşmişti. Günün 1,8 milyon CVX transferi, 277 günlük sessizliği bozuyor.

Convex Finance (CVX) düşüş gösteriyor

CVX fiyatı transferin ortaya çıktığı saatlerde %3 civarında düşüş gösteriyor. Bu düşüşle, piyasanın ortalama %1,5’luk paha kaybının üzerinde hareket etti.

Terraform Labs’un yüklü transferi, potansiyel bir satış baskısı ihtimalini gündeme getiriyor. Terra takımı yaklaşık bir yıl ortadan sonra tekrar altcoin taşıyor. Bu esnada, makus şöhretli kurucu ortağı Do Kwon, bir müddetliğine firar ettikten sonra Karadağ’da tutuklandı. Btcpiyasasi.com‘dan takip ettiğiniz üzere, rekor düzeyde mahpus cezasıyla yargılanması bekleniyor.

BTC Piyasası: Terra LUNA Takımı Bu Altcoini Harekete Geçirdi: Fiyat Düşüyor! 2

Terra LUNA ve LUNC ne durumda?

Her iki Terra tokeni de yazım sırasında %5’in üzerinde düşüş gösteriyor. Aşağı istikametli ivme piyasa geneline hakimdi. Fakat, LUNA-LUNC üzere sayılı coin’ler, ağır satıcılarla gün içi kayıplarını artık çift hanelere taşıyor.

Ağ açısından, Terra Classic (LUNC), kısa müddet evvel rebel-2 testnet’ini Cosmos SDK v0.45’ye yükselti. Çekirdek geliştiriciler, Cosmos ve Terra Luna 2.0’daki projelerin ve geliştiricilerin bir kere daha Terra Classic üzerinde inşa etmesine müsaade vermek için 31 Mayıs’ta Cosmwasm v1.1.0 yükseltmesini (eşlik) planladığından, gelişme Terra Classic topluluğu için hayli kıymetliydi. Lakin, fiyat şu anda bu gelişmeleri üst tarafta değerlendiremiyor.

BTC Piyasası: Terra LUNA Takımı Bu Altcoini Harekete Geçirdi: Fiyat Düşüyor! 3

Ek olarak, Cosmwasm 1.1.0 Parity yükseltmesinin 31 Mayıs’ta uygulanacağını belirtelim. Bu yükseltme, Cosmos ve Terra Luna 2.0’daki projelere ve geliştiricilere yönelikti. Uygulanmasıyla, tekrar Terra Classic üzerinde faaliyet göstermesine müsaade vererek Terra Classic ağına yarar sağlayacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap