Telegram, TON ağına onay verdi: Yüzde 10’dan fazla arttı!

Telegram, TON ağına onay verdi: Yüzde 10’dan fazla arttı!

Paylaş
BTC Piyasası: Telegram, TON ağına onay verdi: Yüzde 10’dan fazla arttı!

Mesajlaşma uygulaması Telegram, Web3 altyapısındaki blockchain için TON ağını tercih etti.

Popüler iletileşme platformu Telegram, TON‘u resmi Web3 altyapısı haline getirerek kullanıcı arayüzünde ağa özel tanıtım sağladı. Blockchain sistemlerinde TON ağını kullanacağını açıklayan firma, projenin mahallî token’ına da bir hareketlilik kattı. Ton Coin (TON), son 24 saatte yüzde 11,40 artarak kazananlar listesinde doruğa oturdu.

BTC Piyasası: Telegram, TON ağına onay verdi: Yüzde 10’dan fazla arttı! 1

Telegram ve TON birlikteliği, çok önceye dayanıyor

Telegram, TON blockchain’i 2018’de geliştirmeye başladı. ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kayıtsız menkul değerler sattığı teziyle açtığı davanın akabinde Ağustos 2020’de projeden vazgeçi. Proje, sonraki yıl onu hayatta tutmak için TON Vakfı’nı kuran topluluk üyeleri tarafından benimsendi.

Mesajlaşma platformu, muhtemelen kendi kripto para ünitesini başlatma teşebbüslerinin iptal edilmesiyle birlikte kripto yatırımcılarında merak uyandırdı. Bununla durumlar ile bir arada bir yandan TON’a yönelik faaliyetlerde konuşuluyordu. Yan eser ağının gelişimi, görünüşe nazaran Telegram’dan bağımsız olarak Vakfın rehberliğinde ilerledi. Lakin ikisi ortasındaki bağlantı devam etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap