Telegram Duyurusu Bu Altcoin’i Canlandırdı: Fiyat Sıçradı!

Telegram Duyurusu Bu Altcoin’i Canlandırdı: Fiyat Sıçradı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Telegram Duyurusu Bu Altcoin’i Canlandırdı: Fiyat Sıçradı!

Kripto para ve Web3 altyapısı dünyası için değerli bir atak yapan Telegram Messenger, yükünü TON ağının gerisine atarak bir vakitler terk edilmiş olan altcoin projesini tekrar canlandırdı. Son bir saat içinde %7 oranında artan TON tokenine değerli bir dayanak verdi. İşte detaylar…

Telegram, bu altcoin projesini canlandırdı

Telegram’ın TON Blockchain’ine iştirakinin geçmişi, iletileşme devinin gelişimini başlattığı 2018 yılına kadar uzanıyor. Lakin, Ağustos 2020’de ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yasal zorlukları projenin terk edilmesine yol açtı. Kayıtsız menkul değer satma argümanları, Telegram’ın savlı blok zinciri eforuna gölge düşürdü. Yeniden de, projeyi canlı tutmaya kararlı olan TON topluluğu, sonraki yıl TON Vakfı’nı kurdu. Şu anda TON fiyatı yüzde 14’lük bir yükseliş ile 1.08 dolar düzeylerinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: Telegram Duyurusu Bu Altcoin’i Canlandırdı: Fiyat Sıçradı! 1

Telegram’ın çıkışına karşın, iletileşme platformu, kısmen kendi kripto para ünitesini başlatmaya yönelik başarısız teşebbüsleri sayesinde, kripto meraklıları ortasında bir ukte olarak kaldı. Bu ortada, TON spinoff ağının geliştirilmesi, görünüşte Telegram’dan bağımsız olarak Vakfın rehberliğinde devam etti. Bilhassa, iletileşme uygulaması aracılığıyla erişilebilen TON üretimi bir Web3 cüzdanının tanıtımı da dahil olmak üzere, TON’un kıymetli gelişmelerinin birçok Telegram ekosistemi içinde ortaya çıktı.

TON, kripto sahnesine döndü

Bugüne kadar süratli bir halde ilerleyin ve Telegram, TON sahnesine muzaffer bir dönüş yapıyor. İletileşme uygulaması, “TON Space” isimli kendi kendine emanet kripto cüzdanını platformuna meselesiz bir halde entegre etti ve aylık 800 milyondan fazla etkin kullanıcıdan oluşan geniş kullanıcı tabanına erişim sağladı. TON’un ardındaki itici güç olan The Open Network, bu çığır açan entegrasyonu duyurdu.

Ulaş Utku Bozdoğan: Telegram Duyurusu Bu Altcoin’i Canlandırdı: Fiyat Sıçradı! 2

Şu andan itibaren, tüm Telegram Cüzdan kullanıcıları, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para alım satımını kolaylaştıran bot takviyeli bir cüzdan olan TON Space’e erişebilir. Bununla birlikte, Kasım ayından itibaren, bu kendi kendine emanet cüzdanının ABD ve öbür kimi ülkeler hariç olmak üzere global Telegram kullanıcılarının kullanımına sunulacağını belirtmek gerekir.

Ortaklık ne manaya geliyor?

Telegram ve TON Vakfı ortasındaki bu iştirak, TON’un yepyeni vizyonunu gerçekleştirmeye yönelik çok kıymetli bir adımı temsil ediyor. 2020 yılında Telegram’ın TON’a iştiraki, şirketi SEC’in kayıtsız bir güvenlik olarak kabul ettiği Grams isimli token için birinci coin teklifi (ICO) yoluyla 1,7 milyar dolar toplamakla suçlayan SEC davası nedeniyle durduruldu. Yasal sıkıntıyı çözmek için Telegram, SEC ile bir mutabakata vararak kullanılmayan yatırımcı fonlarını iade etti ve 18,5 milyon dolar para cezası ödedi. Daha sonra, TON açık kaynaklı bir topluluk projesine dönüştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Telegram Duyurusu Bu Altcoin’i Canlandırdı: Fiyat Sıçradı! 3

Yeni başlatılan cüzdan olan TON Space, TON ekosistemi içinde kritik bir altyapı katmanı olarak hizmet veriyor. TON Vakfı’na nazaran, Telegram, tanıtımını kutlamak için TON projeleri ve ortakları için global reklam platformu Telegram Ads’e öncelikli erişim sağlamayı taahhüt etti. Telegram’ın Baş Yatırım Sorumlusu John Hyman, bu iştirakin ehemmiyetini vurgulayarak şunları söyledi:

Telegram’ın misyonu her vakit söz özgürlüğünü sağlamak olmuştur, lakin bu dijital çağda konuşma çok daha fazlasıdır. Kullanıcıların kimliklerine ve varlıklarına sahip olma hakkına sahip olduklarına inanıyoruz. TON Space ile kullanıcılar artık bunu kolaylaştıracak teknolojiye sahipler. Bu iştirakle, dijital mülkiyet haklarını tüm kullanıcı tabanımızın eline verirken, TON projelerine de şimdiye kadarki en büyük Web3/Web2 iştirakinde kitlemize ulaşma araçları sağlıyoruz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap