Tecrübeli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın!

Tecrübeli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tecrübeli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın!

Altcoinbuzz bugün bir altcoin için XRP’yi unutun dedi. Ona nazaran Stellar, XRP’nin yerini alacak çok farklı bir alternatif. Stellar, Ripple odaklı mevcut kripto piyasası çılgınlığında değerli bir oyuncu haline gelerek şaşırtan bir artış yaşadı.

Altcoin XLM, XRP’nin yerine mi geçiyor?

Altcoin XLM’nin fiyatı 18 Temmuz’dan itibaren süratle yükseldi. Buna nazaran geçtiğimiz hafta %68,8 ve son 24 saat içinde %22,1 oranında kayda bedel bir artış gösterdi. Artık Stellar’ın neden XRP’ye âlâ bir alternatif olabileceğini anlayalım. Bu artış, Stellar’ın piyasadaki güçlü performansını vurgulayarak birinci 100 kripto para listesine hakim olmasını sağladı. Bu olumlu yükseliş, bilhassa altcoin Stellar ağındaki USDC stablecoin’in bir ödeme sistemi olarak popülerlik kazandığı Afrika ve LATAM’da Stellar ödeme protokolünün giderek daha fazla benimsenmesinden kaynaklanıyor.

ABD doları memleketler arası ödemelerde, Euro Avrupa’da, Bitcoin kripto para ödemelerinde, altcoin Ethereum ise merkezi olmayan uygulama alanındaki her şey için 1 numaralı seçenektir. Özetle, her birinin artıları ve eksileri olan çok sayıda finansal sistem var.

Stellar, birlikte çalışmalarını sağlayan açık kaynaklı bir ağı temsil ediyor

Daha spesifik olarak altcoin Stellar, prestiji para ünitelerinden kripto para ünitelerine kadar para olarak kabul edilebilecek her şeyin dijital bir temsilini oluşturmayı mümkün kılıyor. Bir kişinin A Ülkesi ismi verilen yoksul bir ülkede doğup büyüdüğünü, fakat artık Amerika Birleşik Devletleri’nde çalıştığını varsayalım. Bununla birlikte, hala memleketinde ailesi var. Ayrıyeten para göndererek onlara yardım ediyor. Şayet A ülkesi vatandaşlarının ABD doları cinsinden banka hesapları olmasına müsaade verilirse, bu mükemmel olur.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tecrübeli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın! 1

Ancak pek çok durumda bu mümkün değildir. Altcoin Stellar, öbür bir kuruluşun, diyelim ki A Şirketi’nin devreye girip dolar tokenleri yaratmasını mümkün kılar. Böylelikle, ABD’den A Ülkesine banka havalesi göndermek mümkün olmadığından, A Bireyi, A Şirketinin tokenleri aracılığıyla ailesine süratli ve düşük maliyetlerle bedel aktarabilir. A şahsının ailesi tokenleri saklayabilir, harcayabilir. A ülkesinin para ünitesiyle takas edebilir.

Özünde, altcoin Stellar’ı mülkiyeti izleyen bir sistem olarak düşünün. Tıpkı Bitcoin’in Proof-of-Work konsensüsüne sahip olması üzere. Stellar da her 5 saniyede bir yayınlanan süreçlerle daha az kaynak ağır ve daha süratli bir alternatif olan SCP yahut Stellar Konsensüs Protokolü tarafından desteklenmektedir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tecrübeli Analist: Ripple’ı Unutun! Bu Altcoin’e Bakın! 2

Stellar hakkında daha fazla bilgi

Altcoin Stellar ayrıyeten lokal bir token olan lumen yahut XLM’ye sahiptir.

  • Her hesabın her vakit birkaç ünite tutması gerekmektedir.
  • Altcoin XLM süreç maliyetlerini karşılamak için kullanılıyor.
  • Spekülasyon boyutu da mevcuttur.
  • Var olan yaklaşık 50 milyar ünite bulunmaktadır.
  • Bunların yaklaşık yarısı dolaşımdadır.
  • Kalan üniteler, Stellar Development Foundation tarafından gelişimden farkındalık yaratmaya kadar çeşitli hedefler için tutulmaktadır.
  • Ek ünite oluşturulmamaktadır.

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda dünya çapındaki bankaların 7/24 memleketler arası transferleri daha aktif bir formda gerçekleştirmek için XRP’yi benimseyeceği düşünüldüğünde, Stellar da birebir şeyi yapmak için düzgün bir alternatif. Fakat ortada büyük bir fark var. Altcoin Ripple’ın sınırsız bir arzı var. Bu da bankaların gereksinim duyduğu halde ihraç etmeyi çok daha kolay hale getiriyor. Tıpkı şu anda USD ile yaptıkları üzere. Bununla birlikte, Stellar’ın azamî 50 milyar coin arzı var.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap