Tecrübeli Analist, Bu Ay Patlayacak Altcoin’in İsmini Verdi!

Tecrübeli Analist, Bu Ay Patlayacak Altcoin’in İsmini Verdi!

Paylaş
BTC Piyasası: Tecrübeli Analist, Bu Ay Patlayacak Altcoin’in İsmini Verdi!

Bitcoin’in 39 bin dolar ile mücadelesi, altcoin piyasasının kritik dirençlere ulaşması için ihtiyaç duyulan konsolidasyona yardımcı oldu. Deneyimli bir kripto analisti, Ethereum’un bu konuda Mart ayı içinde büyük bir kırılım başlatabileceğini düşünüyor.

Lider altcoin, çok aylı bir trend çizgisini destek olarak test edecek

Deneyimli kripto analisti Justin Bennett, baskın akıllı sözleşme platformu Ethereum’un (ETH) bu ay bir patlamaya hazır olduğuna inanıyor. Bennett, güncel analizlerinde, Ethereum’un piyasayı son dört aydır düşüşe sokan çapraz dirence yaklaştığını söylüyor:

Kasımın zirvesinden itibaren bir trend çizgimiz var. Ethereum o zamandan beri daha düşük (LL) seviyeler işliyor. Geçen yılın sonundan bu yana, daha yüksek bir seviyeye (HH) ulaşamadı.

BTC Piyasası: Tecrübeli Analist, Bu Ay Patlayacak Altcoin’in İsmini Verdi! 1

Tarihsel veriler bu trend hakkında neler söylüyor

Ethereum çapraz direnci etrafında işlem görmesine rağmen Bennett, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin 2020’ye kadar uzanan bir yükseliş çizgisi tarafından desteklendiğini belirtiyor:

İlk bakışta, bu alt seviye Ocak ayının en düşük seviyesinden uzanıyor gibi görünüyor. Ancak zamanda geriye giderseniz, bu seviyenin aslında 2020’ye kadar uzandığını fark edeceksiniz… Bir zamanlar Ağustos 2020’de direnç olduğunu ve ardından tam burada kırılmadan Kasım 2020’den önce olduğunu görebilirsiniz. Bu seviye, Ethereum’un ayı piyasasının son yılı olan 2020 boyunca direnç görevi gördü. Şimdilik hızlıca ilerlerseniz, bu seviyenin son birkaç ayda, yani 2022’de nasıl destek sağladığını görebilirsiniz.

BTC Piyasası: Tecrübeli Analist, Bu Ay Patlayacak Altcoin’in İsmini Verdi! 2

Bennett’e göre Ethereum şimdi simetrik bir üçgen içinde işlem görüyor ve formasyonun zirvesine yaklaşıyor. Kripto analistine göre, akıllı sözleşme platformu bu ay kalıptan çıkacak. Bununla birlikte, Ethereum’un kendisine göre henüz güçlü bir yön eğilimi için işaretler sunmadığı için kopuşun herhangi bir şekilde gerçekleşebileceğini vurguluyor. Aşağı yönlü dalgalanmalarda analist kritik bir destek bölgesi belirliyor:

Şu anda, piyasa hala konsolidasyon durumunda olduğu için bu gerçekten bir bekleme oyunu. Alternatif olarak, 2.500 doların altında bir günlük kapanış arayın.

Formasyon hangi seviyelere işaret ediyor?

Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız Bennett, boğaların çapraz direnci kırarlarsa ETH’nin kritik direncini 3.600 dolardan alması gerektiğini düşünüyor. Öte yandan, uzun vadeli desteğin kırılması, Ethereum’u neredeyse kesinlikle 1.700 dolara sürükleyecek:

Genel olarak, Ethereum’un %30’luk bir yükselişin veya düşüşün eşiğinde olduğunu söyleyebiliriz. Anahtar nokta bu onayı beklemek.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap