Tartışmalı Altcoin Worldcoin (WLD) Yeni Kullanıcı Bulamıyor!

Tartışmalı Altcoin Worldcoin (WLD) Yeni Kullanıcı Bulamıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Tartışmalı Altcoin Worldcoin (WLD) Yeni Kullanıcı Bulamıyor!

Lansmanı ile tartışmaların konusu olan altcoin projesi Worldcoin (WLD), basına yansıyan bilgilere nazaran kısa müddette ilgiyi kaybetti. Ön kayıt sürecinde 2 milyon kullanıcıya ulaşan Worldcoin, kaynaklara nazaran şu anda yeni iştirakçi bulamıyor.

Binance ve Kucoin üzere borsalarda hafta başında listeleme alan projeye yeni kayıt olan kullanıcı sayısı kıymetli ölçüde düştü. South China Morning Post’un haberine nazaran 20 ülkede devam eden yeni kayıt ölçüsü 1000 civarında seyrediyor.

“Orb” ismi verilen aygıtlara biyometrik yüz verisini vererek platforma katılan kriptoseverlerin büyük kısmı Hong Kong’da ikamet ediyor. 20 farklı ülkede bulunan fizikî aygıtlar kâfi ilgiyi görmedi. 1000 adet yeni kaydın neredeyse yarısı Asya’nın kent idare bölgesinden geldi.

Worldcoin Eleştirileri

Worldcoin grubu bu sayıları resmen kabul etmese de WLD etrafındaki tartışma uzun br müddet daha devam edecek üzere görünüyor. Geçtiğimiz periyotta bir rapor paylaşan MIT Technology Review, 2 milyonluk sayının yapay olduğu tarafında görüşünü belirtti. Argümana nazaran WLD takımı yüksek sayılara ulaşmak için kriptoseverlere nakit yardımına kadar geniş teşvikler dağıttı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın tarihte yazdığı bir blog gönderisinde altcoin projesini eleştirmişti. Buterin, Worldcoin’in topladığı biyometrik datalar konusunda büyük tasa taşıdığını lisana getirdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap