Tarih Bile Verildi: Bu 5 Altcoin Yıldırım Suratında Artabilir!

Tarih Bile Verildi: Bu 5 Altcoin Yıldırım Suratında Artabilir!

Paylaş
BTC Piyasası: Tarih Bile Verildi: Bu 5 Altcoin Yıldırım Suratında Artabilir!

Kripto analisti David, WELL ve VET için güçlü yükseliş bekliyor. Analist Godfrey Benjamin, LINK’in boğa piyasası için konum aldığını belirtiyor. Kripto analist Ali Martinez, önder altcoin rakibi Cardano’nun patlayıcı bir boğa rallisi için hazırlandığını söylüyor. Crypto Insight takma isimli analist ise XRP için tarihî bir modelden bahsediyor.

Bu altcoin keskin bir halde artabilir

Moonwell, Ağustos 2022’den bu yana 0.003 dolar ile 0.019 dolar ortasında bir aralıkta süreç gördü. Bu müddet zarfında, WELL fiyatı bu aralığın dayanak düzeyinden iki sefer sıçradı. En son sıçrama 17 Temmuz 2023’te gerçekleşti ve mevcut toparlanmaya yol açtı. Bu artış tıpkı vakitte çift taban formasyonunun oluşumunu da teyit etti. Bu, çoklukla üst istikametli bir trend dönüşüne yol açan bir yükseliş formasyonudur.

Bu ortada, haftalık RSI göstergesi kıymetli bir yükseliş sapması oluşturdu. Ayrıyeten, RSI 50’nin üzerine çıkarak formasyona daha fazla kıymet kattı. Bu nedenle, WELL’in fiyatının 0,019 dolar aralığındaki direnç alanına yanlışsız yükselmeye devam etmesi beklenen. Bu da mevcut fiyattan %120’nin üzerinde bir artışa işaret ediyor. Bu düzeyin aşılması, altcoin fiyatını son düşüş hareketinin 1,618 Fibonacci uzantısı tarafından oluşturulan 0,029 dolarlık bir sonraki dirence gerçek süratle itecektir.

BTC Piyasası: Tarih Bile Verildi: Bu 5 Altcoin Yıldırım Suratında Artabilir! 1WELL haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En muhtemel senaryo, WELL fiyatının yakın gelecekte süratli bir artış yaşayacağını gösteriyor. En yakın gaye 0,0135 dolar. Daha yüksek gayeler ise 0,019 dolar ve 0,029 dolar düzeyinde bulunuyor. Altcoin fiyatı 0,0075 dolarlık takviye bölgesinin altına düşerse ve kapanırsa yükseliş eğilimi ertelenebilir. Bu durumda WELL’in 0,0057 dolara düşmesi mümkün.

VeChain (VET) yükselmek üzere konumlandı

VET fiyatı, 20 Şubat 2023’te 0,033 dolarlık uzun vadeli yatay direnç alanı tarafından reddedildikten sonra geriledi. Bu hareket, fiyatın 0,015 dolarlık kıymetli dayanak düzeyinin altına düşmesine neden oldu. Böylelikle, düşüş trendinin devam ettiğini gösterdi. Bununla birlikte, bir sonraki dayanak düzeyine 0,01 dolara keskin bir halde düşmek yerine, altcoin fiyatı sadece 0,013 dolarlık düşük bir düzeye dokundu. Ayrıyeten, sonraki iki hafta içinde 0,015 dolarlık takviye düzeyini geri kazandı.

Bu, evvelki kırılmanın bir sapma olduğunu ve güçlü bir üst hakikat hareketin takip edeceğini gösteriyor. Bu yüzden, epey yükseliş taraflı bir gelişme. Bu ortada, haftalık RSI göstergesi, fiyat toparlanmasından evvel kıymetli bir yükseliş ayrışması oluşturdu. Böylelikle, yükseliş trendinin devamını destekledi. Bu nedenle, altcoin fiyatının 0,033 dolarlık uzun vadeli direnç düzeyine gerçek yükselmeye devam etmesi mümkün. Bu da mevcut fiyattan %80’in üzerinde bir artış göstermesi manasına geliyor.

BTC Piyasası: Tarih Bile Verildi: Bu 5 Altcoin Yıldırım Suratında Artabilir! 2VET haftalık grafik. Kaynak: TradingView

En muhtemel beklenti, VET fiyatının yakın gelecekte daha da yükseleceğini gösteriyor. En yakın gaye 0,021 dolar. Ayrıyeten, potansiyel olarak daha da yüksek olan 0,033 dolarda da bir amaç var. Lakin, altcoin fiyatı 0,0175 dolarlık dayanak düzeyinin altına düşerse ve kapanırsa yükseliş eğilimi ertelenebilir. Bu durumda VET’in 0,015 dolara kadar düşmesi mümkün.

Chainlink (LINK) yeni boğa rallisine hazır mı?

Chainlink, kripto ekosisteminin en çok kullanılan merkezi olmayan oracle hizmet sağlayıcısı. Altcoin projesi bölümün en umut verici protokollerinden kimileriyle dengeli entegrasyonlar yoluyla erişimini genişletiyor. Protokolün yakın vakitte paylaştığı bir güncellemeye nazaran, Coinbase’in temel protokolü nihayet Chainlink’i Lendvest, DSLA, Banshees NFT projesi ve Crypto-Guilds dahil olmak üzere bir dizi öbür projeyle entegre etti.

BTC Piyasası: Tarih Bile Verildi: Bu 5 Altcoin Yıldırım Suratında Artabilir! 3

Bu entegrasyonlar Chainlink için epeyce değerli. Zira kendi mahallî tokenı olan LINK’e muazzam bir talep getiriyor. Böylelikle idare konseyi genelinde büyüme için olumlu bir avantaj yaratıyor. Bu geniş entegrasyonların eşsiz bir özelliği, Chainlink oracle’ından takviye alan projelerin her birinin hala operasyonlarının birinci kademelerinde olması ve büyümelerinin LINK için ek bir avantaja dönüşebilmesi. Oracle sağlayıcısının yılın başından bu yana geniş tabanlı iştiraklerini yavaşlatmadığı bir gerçek. Bu durumu göz önüne aldığımızda, büyük ihtimalle altcoin fiyatının üst istikametli hareketini destekleyecek.

Analist bu altcoin için %2.900 boğa koşusu öngörüyor

Kripto analisti Ali Martinez, Cardano’nun 2018-2020 yılları ortasında konsolide olduktan sonra yaptığı üzere %2.900’lük bir boğa koşusu yapma potansiyeline sahip olduğunu ileri sürüyor. Analist, altcoin fiyatının 2018 ve 2020 yılları ortasında bir sakinlik devri gördüğünü belirtiyor. Bu periyotta ADA fiyatı 665 gün süren bir trendle 0,10 dolar ile 0,028 dolar ortasında dalgalandı. Bu uzun birikim basamağının akabinde, %2.985’lik bir boğa koşusu başladı.

Şu anda ADA, 329 gündür olduğu üzere 0,46 ila 0,24 dolar aralığında sıkışmış durumda. Tarih ve fiyat hareketi rastgele bir gösterge ise, analist ADA’nın Şubat 2024 civarında bir kırılma görebileceğine inanıyor. Fakat, bu kırılmadan sonra fiyat artışının büyüklüğü açık bir soru olmaya devam ediyor.

XRP, bu patlayıcı tarihi modeli tekrarlıyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere XRP, 13 Temmuz’daki tepesinden bu yana düşüş trendine girdi. Buna karşın, piyasa gözlemcileri birden fazla vakit diliminde yükseliş formasyonları belirlemeye devam ediyor. Bunların sonuncusu, Bitcoin (BTC) karşısında 20 günlük ve 50 günlük SMA’ların ıslah edilmesi oldu. Analist Crypto Insight, yakın vakitte paylaştığı bir gönderide bu yükseliş gelişmesine birinci sefer dikkat çekiyor. Bu bağlamda, XRP’nin tarihî eğilimlere dayanarak ehemmiyetini vurguluyor.

Özellikle, XRP/BTC grafiği Temmuz ayında 0,00002970 düzeyine yükseldi. Böylelikle altcoin Aralık 2022’den bu yana en yüksek noktasına ulaştı. Bu etkileyici artış, SEC davasındaki zaferin çabucak akabinde XRP’nin Temmuz ortasından itibaren BTC’den daha yeterli performans göstermesinden kaynaklandı.

Altcoin için tarihî trend

Geri çekilmenin ortasında XRP, BTC karşısında zayıfladı. Böylelikle, Temmuz ayını Bitcoin karşısında 0,00002388 düzeyinde kapattı. Bu düşüşe karşın, son yükseliş XRP’nin aylık vakit diliminde 20 günlük SMA (0,00001852) ve 50 günlük SMA’yı (0,00002100) geri aldığını gördü. Şu anki fiyatı 0,00002152 dolar olan XRP, her iki SMA’nın da üzerinde tutunuyor. Böylelikle altcoin, yakın bir yükseliş momentumuna işaret ediyor.

Crypto Insight, XRP’nin 2017’den beri BTC’ye karşı bu iki SMA’yı yine yakalayamadığına dikkat çekiyor. Analist, XRP’nin bu başarıyı en son elde ettiğinde, ATH düzeyine yükseldiği en büyük boğa rallisiyle sonuçlandığını belirtiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap