Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi!

Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi!

Kripto para piyasası zayıflık belirtileri göstermeye devam ediyor. Bu ortamda yaygın olarak takip edilen bir kripto analisti, takipçilerini köpek temalı altcoin projeleri olan Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) hakkında uyarıyor.

Analist bu altcoin projesini enteresan bir alım olarak görmüyor!

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa kararsız bir görünüme sahip. Tanınan meme coin’i DOGE, son 24 saatte %0,2 artışla yazı sırasında 0,0630’dan süreç görüyor. Altcoin Sherpa takma isimli kripto analist, Dogecoin’in yakın dayanak düzeyini kaybetmesi halinde muhtemelen önemli bir düzeltici harekete şahit olacağını söylüyor. Bu bağlamda analist, şu uyarıyı yapıyor:

DOGE bu son kilit düzeye 0,057 dolardan geri döndü. Burası farklı bir bölge, lakin yeniden de bunun kesinlikle bir alım olduğunu düşünmüyorum. Burada oturup satın alabilirsiniz, fakat bunun yalnızca etrafta dolaşmasını bekleyin […] Şayet bu 0,057 dolar düzeyi düşerse, o vakit 0,045 dolar civarındaki bir sonraki düzeye gidecektir […] Şahsen Dogecoin’i şu an itibariyle enteresan bir alım olarak görmüyorum. Lakin, bekleyip göreceğiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi! 1Kaynak: Altcoin Sherpa

SHIB hala ayı eğilimli bir piyasa yapısına sahip”

Shiba Inu, son 24 saatte %0,82 artışla yazı sırasında 0,00000813 dolardan süreç görüyor. Akabinde analist DOGE rakibi SHIB’nin makro düşük tepeler ve düşük tabanlar belirlediğinin söylüyor. Bu yüzden analist, altcoin düşüş eğiliminde kaldığını belirtiyor. Bu doğrultuda analist şu açıklamayı yapıyor:

SHIB hoş bir yükseliş yaşadı. Lakin süratle geri çekildi ve 200 günlük EMA (Dogecoin’e misal şekilde) kırıldı. Artık tekrar bu düşük düzeylerden kimilerine yaklaşıyor üzere görünüyor (0.00000742 dolar) […] SHIB hala ayı eğilimli bir piyasa yapısına sahip.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi! 2Kaynak: Altcoin Sherpa

DOGE ve SHIB günlük fiyat analizi

DOGE, son 24 saatte %0,2 artış kaydetti. Kripto para keskin bir hareket için kâfi güç biriktirmedi. Bu yüzden günlük grafikte, DOGE’nin fiyatı yatay süreç görüyor. Düşük hacim bu ifadeyi doğruluyor. Bununla birlikte, analist Denys Serhiichuk’a nazaran altcoin fiyatı 0,064 dolar işaretine ulaşırsa, bir direnç kırılması ve akabinde 0,07 dolar bölgesine bir patlama görme talihi var.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi! 3DOGE fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

SHIB, DOGE’nin yükselişini takip ederek %0,82 oranında artış kaydetti. Bugünkü yükselişe karşın altcoin fiyatı geniş kanalın ortasında kalmaya devam ediyor. Ne boğalar ne de ayılar şimdi inisiyatifi ele geçiremedi. Bu yüzden analiste nazaran, 0,000008-0,00000840 dolar aralığında devam eden konsolidasyon ay sonuna kadar daha muhtemel bir senaryo.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analistten Bu 2 Altcoin İçin ‘Bekle ve Gör’ Uyarısı Geldi! 4SHIB fiyat grafiği. Kaynak: TradingView
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap