Tanınan Analist: PEPE ve Bu Altcoinleri Almayın!

Tanınan Analist: PEPE ve Bu Altcoinleri Almayın!

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Analist: PEPE ve Bu Altcoinleri Almayın!

Yakın tarihli bir tweet’te kripto analisti Benjamin Cowen, PEPE rallisinin akabinde meme coin’lerin ardındaki karanlık gerçeği ortaya koyuyor.

‘Hikayeleri palavra, yalnızca kurucularını varlıklı ederler, pompala boşalt operasyonular’

Son vakitlerde, meme coin’lerin yükselişi kripto oyuncuları ortasında tartışma konusuydu. Tanınan analist Benjamin Cowen, bu rallinin yalnızca kurucuları güçlü ettiğini söylüyor. Ayrıyeten bu hususta güçlü topluluk kıssalarının palavra olduğunu tabir etti.

Cowen, birçok meme coin’in birebir kümenin elinden çıktığını ve yalnızca ‘pompala boşalt’ operasyonu olduklarını söylüyor.

Cowen’in yorumları, Pepe Coin’in (PEPE) 20 Nisan civarında ani bir yükseliş yaşamasından sonra geldi. Pepe fiyatı üç hafta içinde on binlerce kat arttı. Hatta piyasa bedeli bir noktada 1,6 milyarı doları aştı. Bu yükseliş, birtakım insanların küçük yatırımlardan milyonlarca dolar kazandığını sav etmesiyle piyasa yatırımcılarının iştahını kabartıyor.

Pepe Coin rallisi bitti mi?

CoinGecko’dan alınan mevcut piyasa dataları, Pepe için hafif bir düzeltmeye işaret ediyor. Şu an itibariyle, PEPE’nin fiyatı %4,9’luk bir düşüşü yansıtan 0.00000186 dolar düzeyinde. Yalnızca beş gün evvel tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan 0,00000431 dolardan %55,20’lik bedel kaybı yaşadı. Ancak, meme coin hala 809 milyon dolar üzerinde piyasa bedeline sahip.

BTC Piyasası: Tanınan Analist: PEPE ve Bu Altcoinleri Almayın! 1

“PEPE Dogecoin’i geçecek”

Başka bir yerde, Twitter kripto analisti LilMoonLambo, Pepe’nin bir piyasa hassaslığı göstergesi olarak Dogecoin’in (DOGE) yerini alabileceğini öne sürdü.

Bu kestirim, son birkaç gündür faal olarak PEPE satın alan balinalara dayanıyor. On-chain izleyicisi Lookonchain, önde gelen bir balina olan “Machi Big Brother”ın son üç günde 73.4 Ethereum (137.000 dolar) kullanarak toplam 66 milyar PEPE satın aldığını açıkladı. Ortalama satın alma fiyatı 0,000002082 dolardı.

Lookonchain, fiyat düştükten sonra başka üç balinanın PEPE’ye toplu milyonlarca dolar yatırdığını ve meme coin satın aldığını belirtti.

Pepe üzere coin’lerin son devirdeki popülaritesine karşın, yükseliş ve düşüşleri ile şiddetli bir seyahat geçirdi. Oanda’dan analist Edward Moya, Pepe üzere meme coin’lere yönelik ilginin Bitcoin’in performansını etkileyebileceğine inanıyor.

Buna nazaran, Bitcoin kısa bir mühlet evvel 28.000 doların altına düştü. Moya, meme coin’lere olan çok ilginin potansiyel yatırımcıların Bitcoin’den uzaklaşmasına neden olduğunu argüman ediyor.

Doğru meme coin yatırım stratejisi

Btcpiyasasi.com olarak DeFi uzmanı Miles Deutscher’in bu husustaki tavsiyelerini aktarmıştık. Ayrıyeten, PEPE’den sonra öbür bir meme coin olan TURBO’ya yönelik ilginin arttığını belirtelim. Yüksek getiri oranları, yatırımcıları bu projelere çeken esas nedenler ortasında.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap