Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor!

Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor!

Ünlü altcoin analisti Benjamin Cowen, bir Ethereum (ETH) rakibi olan Solana’nın (SOL) potansiyel aşağı istikametli yörüngesi hakkında bir ihtarda bulundu ve evvelki döngüde Cardano’nun (ADA) mukadderatıyla paralellikler çizdi. Toplumsal medya platformu X’te 754.600’den fazla takipçisi olan Cowen, Solana’nın ADA’nın karşılaştığı düşüşü yansıtacak biçimde değerli bir düşüş yaşayabileceğine dair kaygılarını lisana getirdi. İşte detaylar…

Analist, altcoin SOL için çöküş ekliyor

Cowen’ın değerlendirmesine nazaran, Solana şu anda kritik dayanak düzeylerini kaybedebileceği tehlikeli bir durumla karşı karşıya. Bu takviye düzeyleri aşılırsa, kripto değerli bir düşüş yaşayabilir ve muhtemelen 10 dolara kadar düşebilir. Bu projeksiyon, mevcut kıymetinden %50’nin üzerinde potansiyel bir düşüşe işaret etmektedir. Cowen, bir evvelki döngüde Cardano’nun Mayıs 2019 ile Mayıs 2020 ortasında yaklaşık 0,10 dolardan 0,028 dolara kadar kıymetli bir fiyat düşüşü yaşadığına dikkat çekti. Paralellikler çizen Cowen, dayanak düzeylerini koruyamazsa Solana’nın da benzeri bir fiyat yörüngesine girebileceğini öne sürüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor! 1

Bu yazının yazıldığı saat itibariyle Solana, son 24 saatte %5,4’lük bir artış kaydederek 21,67 dolardan süreç görüyor. Piyasa şartları kripto alanında süratle değişebileceğinden, bu mevcut piyasa durumu Cowen’ın varsayımına bir belirsizlik ögesi ekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor! 2

BTC ve LTC için sırada neler var?

Cowen, Solana tahliline ek olarak Bitcoin (BTC) için potansiyel senaryoları da araştırdı. Bitcoin’in bir çift taban formasyonu oluşturabileceği ve üst hakikat bir hareket başlatmadan evvel 13.000-14.000 dolar aralığına dönebileceği fikrini ortaya attı. Öngörülen bu senaryo, FED’in 2024’ün başlarında beklenen pivotuna bağlı. Dikkatini Litecoin’e (LTC) çeviren Cowen, eşler ortası ödeme ağının gelecekteki performansına ait görüşlerini sundu. Geçmiş fiyat hareketlerine dayanarak, Litecoin’in yükselişinin Bitcoin’in Nisan 2024’te planlanan yarılanmasından sonraya kadar gerçekleşmeyebileceğine inanıyor. Ayrıyeten Cowen, Litecoin’in eninde sonunda bir yükseliş eğilimi yaşasa bile Bitcoin’e kıyasla düşük performans göstereceğini öngörüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor! 3

Bu yazının yazıldığı sırada Litecoin, son 24 saatte %1,3’lük mütevazı bir artışla 65,61 dolardan süreç görüyor. Cowen’ın tahlili, Litecoin yatırımcılarının kıymetli bir fiyat hareketi beklemeden evvel Bitcoin’in yarılanma olayının sonrasına kadar sabırlı olmaları gerekebileceğini öne sürüyor. Cowen’ın görüşleri Solana, Bitcoin ve Litecoin’in potansiyel istikametleri hakkında pahalı perspektifler sunarken, kripto para piyasasının son derece dinamik olduğunu ve süratli dalgalanmalara maruz kaldığını unutmamak değerlidir. Btcpiyasasi.com olarak her vakit bildirdiğimiz üzere yatırımcılar ve traderlar, rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel çeşitli bakış açılarını dikkate almalı ve kapsamlı araştırmalar yapmalıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist, Bu Altcoin İçin Çöküş Bekliyor! 4
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap