Tanınan Analist: Bu 4 Altcoin Piyasaya Girmek İçin İdeal!

Tanınan Analist: Bu 4 Altcoin Piyasaya Girmek İçin İdeal!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Bu 4 Altcoin Piyasaya Girmek İçin İdeal!

Kripto piyasasına yeni katılan yatırımcıların bilinen altcoin projelerine bağlı kalması iyi fikir olabilir. Popüler Youtube kanalı Coin Bureau analisti “Guy”, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin gibi köklü kripto paraları incelediği özet bir listeyi paylaşıyor. Bu yazıda, en çok yatırım yapılan kripto para birimlerinden bazılarını hızlıca gözden geçirelim.

Giriş için ideal altcoin projeleri

Bitcoin (BTC), şüphesiz en çok bilinen kripto para birimidir ve 2009’da ortaya çıkmasından bu yana grubun orijinalidir. PoW Blockchain üzerinde çalıştığı için güvenli ve dayanaklı kabul ediliyor. Lider kripto en son zirvesini 8 Kasım’da 68,789.63 dolarla kaydetti. BTC hakkında, birçok kişiden ve analistten 100 bin dolar tahminleri duyabilirsiniz. Bitcoin’in ardından Ethereum, piyasadaki en büyük ikinci kriptodur ve 2015’den bu yana her trende (DeFi ,NFT, metaverse) ev sahipliği yaptı. Büyük satış noktası, işlem hızlarının Bitcoin’den daha hızlı olması ve uygulamaların herkes tarafından güvenli ve anonim olarak oluşturulabileceği küresel bir internete sahip olmayı hedeflemesidir. Ethereum en fazla 4,891.70 dolara ulaştı ve bugünlerde 3.200 dolar civarında işlem görüyor.

Kriptokoin.com olarak hazırladığımız metaverse rehberlerine buradan (bölüm-1, bölüm-2) ulaşabilirsiniz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Bu 4 Altcoin Piyasaya Girmek İçin İdeal! 1

Bitcoin’in sorunlarına çözüm bulmayı hedefleyen Litecoin (LTC) ile devam edelim. Litecoin, 2011 yılında daha hızlı ve daha verimli bir Bitcoin olarak piyasaya sürüldü. Bitcoin’e benzer şekilde, 21 milyon adet sınırlı arz yerine 84 milyonluk LTC arzına sahip. Projenin arkasında eski Google ve Coinbase çalışanı Charlie Lee bulunuyor.

Dogecoin ve Tether

Kripto yatırımcılarının farklı alanlarda faaliyet gösteren altcoin projelerini de keşfetmesi gerekiyor. Örneğin Dogecoin, popüler bir Shiba köpeğine dayanan meme’den ilham almıştır. Dogecoin geçmişte olduğu kadar öne çıkmıyor, ancak yine de birçok yatırımcıyı kendine çekiyor. Bitcoin ve Litecoin’den farklı olarak, Dogecoin’in arzın devam etmesi konusunda herhangi bir sınırı yoktur. Burada Dogecoin, Elon Musk ile anılmaktadır.

Son olarak Tether (USDT), kripto dünyasında biraz sıra dışı kılan çok kararlı bir stablecoin’dir. “Stablecoin’ler” fiat para birimlerinin desteğine sahiptir, yani USD ile (Euro veya ABD Doları gibi) aynı değere sahiptirler.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap