Tanınan Analist: Birinci 10 Ortasından Bu Altcoin Parabolik Artacak!

Tanınan Analist: Birinci 10 Ortasından Bu Altcoin Parabolik Artacak!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Birinci 10 Ortasından Bu Altcoin Parabolik Artacak!

Kripto dalındaki tasa verici gelişmelere karşın kimileri gelecek için hala umutlu. Yakından takip edilen bir kripto analisti, Bitcoin’in (BTC) kıymetli bir güç gösterdiğini söylüyor. BTC’deki büyük işareti gören analist, birinci 10 kripto ortasında bir altcoin fiyatının parabolik yükseleceğini öngörüyor.

Analist Bitcoin için 28 bin dolar ve ötesine bakıyor

Altcoin Sherpa takma isimli analist, X toplumsal medya platformundaki 196.300 takipçisine son varsayımlarını paylaştı. Analist, kripto için olumsuz sayılabilecek haberlere karşın Bitcoin için hala umutlu. Bu doğrultuda analist, BTC’nin mevcut rallisinde muhtemelen 28.000 dolar ve ötesine ulaşacağını varsayım ediyor. Analist, hem bu hafta enflasyonda bir artış olduğunu gösteren tüketici fiyat endeksi (TÜFE) raporuna hem de iflas eden FTX’in kripto varlıklarını satmasına müsaade veren bir mahkeme kararına atıf yapıyor. Bu bağlamda analist, şu değerlendirmeyi paylaşıyor:

IMO (benim görüşüme göre) piyasa kısa vadede daha yüksek süreç görüyor. BTC fiyatının TÜFE ve FTX’in satışına ait ‘kötü haberleri’ absorbe etme formu, IMO’ya nazaran 28.000 doların üzerine çıkacağımız manasına geliyor. Çoklukla piyasanın haberlere verdiği reaksiyon kısa vadede nereye gideceğimizin uygun bir yansımasıdır.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Birinci 10 Ortasından Bu Altcoin Parabolik Artacak! 1

Altcoin Sherpa: Bu bizim için kusursuz bir işaret!

Analist, Bitcoin’in kripto alanındaki güçlü gelişmelere de dayandığı 2020 yılıyla bir karşılaştırma yapıyor. Bu bağlamda Altcoin Sherpa, “2020’de büyük konsolidasyon periyodunda, fiyatın üzerine atılan her berbat haberi silkip attığını ve neredeyse hiç hareket etmediğini hatırlıyorum. Binance [korku, belirsizlik ve şüphe]? Tether FUD? Siyah kuğu FUD? Fark etmezdi.” diyor. Analiste nazaran Bitcoin, FTX varlık satışı kararına karşın yükseliş eğilimi gösteriyor. Buradan hareketle analist, şunları söylüyor:

Bunun 2020 üzere olduğunu mu söylüyorum? Katiyetle hayır, o ortama yakın bir yerde değiliz. Lakin işler sahiden düşüş eğiliminde olsaydı, fiyat FTX haberini IMO’ya teslim ederdi. Bunun yerine neredeyse hiç hareket etmedik ve fiyat düşmeye devam etti. Bence bu bizim için mükemmel bir işaret.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Birinci 10 Ortasından Bu Altcoin Parabolik Artacak! 2

Altcoin Sherpa, Solana’da büyük bir potansiyel görüyor

Ardından, analist Ethereum (ETH) rakibi Solana (SOL) hakkında bir ihtar yapıyor. SOL’un son birkaç hafta içinde daha düşük tepeler basması nedeniyle, Solana’nın yakın vakitteki bir ralliye karşın daha büyük bir düşüş eğiliminde olduğunu söylüyor. Altcoin Sherpa, SOL için şu açıklamayı yapıyor:

SOL: Bu mevcut yükselişte temkinli olunmalı. Biraz toparlanma görmek hoş. Fakat son birkaç haftadaki her ralli yalnızca daha düşük bir zirve ile sonuçlandı. Ne olursa olsun, şayet bir yatırım için bu işin içindeyseniz, IMO’ya nazaran 20 doların altında birikim yapmak üzücü olmaz.

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Solana için FTX kaynaklı önemli kaygılar var. Buna karşın analist, bir sonraki boğa piyasası döngüsünde Solana için büyük bir üst istikametli potansiyel olduğuna inanıyor. Bu doğrultuda, “14 dolar düzeyi civarında çok fazla hareketlilik var. FTX varlıklarının nasıl satılacağına bağlı. Lakin SOL’un bir sonraki döngüde (diğer her şey gibi) olağanüstü katlar yapacağını düşünüyorum. Bence 15 dolar -5 dolar ortasında birikim yapmak yeterli bir strateji. Ölçeklendirin, [dolar maliyet ortalaması], IMO’yu taklit etmeyin.” diyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Tanınan Analist: Birinci 10 Ortasından Bu Altcoin Parabolik Artacak! 3Kaynak: Altcoin Sherpa

Solana bu yazı sırasında 18,65 dolardan süreç görüyordu. Ayrıyeten SOL, son 24 saatte %2’nin üzerinde düşüş gösterdi.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap