Tanınan Altcoin Projesi Açıkladı: Arjantin’de İlgi Çok Büyük!

Tanınan Altcoin Projesi Açıkladı: Arjantin’de İlgi Çok Büyük!

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Altcoin Projesi Açıkladı: Arjantin’de İlgi Çok Büyük!

Son periyoda damga vuran altcoin projesi Worldcoin (WLD) tartışmaları devam ederken gruptan bir açıklama geldi. Bugün resmi blog sitesi üzerinde bir gönderi paylaşan yetkililer, dijital kimlik temalı teşebbüse ilginin bilhassa Arjantin’de çok yüksek olduğunu belirtti.

Worldcoin takımının tezine nazaran Güney Amerika ülkesinde ilgi o kadar büyük oldu ki, kimlik bilgilerini paylaşarak projeye her 9 saniyede bir vatandaş kaydoldu. Geliştiriciler, ülkede doğrulanan kişi sayısının 9.500’e ulaştığı vurgusunu yaptı.

Worldcoin kurucu ortağı Alex Blania, Arjantin’in kripto konusunda öteki ülkelerden ileri olduğuna inanıyor.

“Arjantinliler kripto paranın temel prensipleri konusunda çok daha hassas ve anlayışlılar.”

Blog gönderisine nazaran ülkedeki kuvvetli ekonomik koşullar, vatandaşların varlıklarını korumak için Worldcoin üzere kripto paralara akın etmesine neden oluyor.

Ülkede kripto para yanlısı liberteryen aday Javier Milei beklenmedik bir formda başkanlık yarışında ön seçimleri kazandı.

Worldcoin Soruşturma Altında!

WLD geliştiricilerinin Arjantin’de büyük ilgi olduğu argümanına karşın proje yetkililerin kıskacı altında. Arjantin Kamu Bilgi Erişim Ajansı, Worldcoin’in topladığı bilgilerin hangi prosedürlerden geçtiği ve nereye gittiği konusunda araştırmalar yapıyor. Devlet kurumu, her türlü tedbiri almaya hazır olduğunu belirtti.

Afrika ülkelerinden Kenya ise altcoin projesinin ülkedeki bütün faaliyetlerini askıya almaya karar verdi. Birçok Avrupa ülkesinde Worldcoin’e dair ayrıntılı soruşturmalar devam ediyor. Geliştiriciler ise kanunlara uygun hareket ettikleri konusunda ısrarcı.

WLD Fiyatı

Geçtiğimiz haftalarda Binance üzere dev borsalarda listeleme alan WLD uzun müddettir kıymet kaybediyor. Birinci listeleme saatlerinde 2,5$ düzeyinin üzerinde süreç gören altcoin ünitesi günümüzde 1,17$’a kadar düştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap