Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir

Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir

Popüler altcoin Dogecoin Baş Geliştiricisi Mishaboar, Proof of Stake (PoS) blockchain mutabakatına mümkün bir geçişle ilgili kuşkularını lisana getiriyor. Geliştirici, bir POS düzeneğine geçişin “mantıklı bir yaklaşım” olmadığını belitiyor. Ayrıyeten değişiklikten kaynaklanacak çeşitli sıkıntıların altını çiziyor.

Mishaboar altcoin DOGE için PoS geçişine itiraz ediyor

Mishaboar, PoS dönüşümünün altcoin Dogecoin’in ağı ve merkezi olmayan tabiatı üzerindeki potansiyel tesirleri hakkındaki tasalarını lisana getirmek için 20 Ağustos’ta toplumsal medyadan paylaşım yaptı. Buna nazaran yakın tarihli bir Twitter gönderisinde, geçişi kesin bir lisanla reddetti. Ayrıyeten dönüşümün gerçekleşmesi halinde, PoW konsensüsüne sahip öbür bir kripto para ünitesi ağı için Dogecoin’den ayrılabileceğini belirtti.

BTC Piyasası: Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir 1

Mishaboar bir Twitter gönderisinde, “Eğer bu altcoin Doge’un PoS’a geçmesi üzere uzak bir mümkünlüğü tabir ediyorsa, son 2 yılda gördüklerimden sonra, muhtemelen öteki bir PoW odaklı kriptoya geçerdim. Ayrıyeten cüzdanımdaki logoyu içinde bir köpek olacak biçimde özelleştirirdim.” yorumunda bulundu.

Güç dengesizlikleri

Mishaboar, bir kripto para ünitesinin arzının kıymetli bir kısmı borsalar tarafından denetim edildiğine işaret ediyor. Bu nedenle PoS temelli güç dengesizliklerinin olasılıklarını vurguluyor. PoS konsensüsüne geçişin, borsaların bir ağ üzerindeki denetimini ve tesirini artırabileceğini belirtiyor. Geliştirici ayrıyeten altcoin Dogecoin’in geçişle birlikte artan düzenleyici zorluklarla karşılaşabileceğine dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir 2

Ayrıca Mishaboar, PoS konsensüsüne geçiş yapan kripto para ünitelerinin çok abartıldığını söz ediyor. Buna nazaran, birçoklarının beklentilerin altında kaldığını ve kıymetli ölçüde başarısız olduğunu söylüyor. Öteki taraftan merkezi olmayan sistemindeki kripto para ünitelerinin temel yapısıyla çelişecek kadar merkezileştiğini açıklıyor.

Altcoin Dogecoin ekosistemi için geçiş

Mishaboar, PoS konsensüsüne geçişin altcoin Dogecoin’in fütüristik maksat ve maksatlarıyla uyumlu olmadığı sonucuna varıyor. Süratli süreçler olan PoS konsensüsünün yararlarının, Dogecoin ağında birden fazla ödeme kanalının entegrasyonu üzere başka tahlillerle kolay kolay elde edilebileceğini belirtiyor. Kripto para topluluğu iseşu anda PoS ve PoW mutabakatının faydaları konusunda uyuşmazlık yaşıyor. Buna nazaran Mishaboar’ın mümkün bir Dogecoin geçişini reddetmesinin sonuçları var. Kripto meraklıları ortasında Dogecoin kripto para ünitesinin geleceği hakkında tartışmalara yol açıyor.

BTC Piyasası: Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir 3

Proof of Work (PoW) ve Proof of Stake (POS), süreçleri doğrulamak ve bir blockchain ağının genel performansını artırmak için kullanılan iki farklı blockchain mutabakat sistemi. Bu iki konsensüsün farklı avantajları ve dezavantajları var. PoS’un avantajları güç tasarrufu ve süratli süreçlerde kelam konusu. Buna karşılık, PoW mutabakatı daha inançlı ve daha merkezi olmayan olarak kabul ediliyor. Ayrıyeten enerjiyi de ağır olarak tüketiyor.

Balinalar birikim yapabilir

Bazı altcoin yatırımcıları PoS konsensüsünün daha fazla güç kullanımı ve ölçeklenebilirlik sunacağını savunuyor. Öbürleri ise PoS geçişini takip eden merkezileşme ve güvenlik riskleri fikrini şiddetle reddediyorlar. Buan nazaran Mishaboar’ın yanında yer alıyorlar. Öteki taraftan geçişin kıymetli bir fiyat dalgalanması yaratacağını söyleyenler de var. Buna nazaran bir balina hamlesi kelam konusu olacak.

BTC Piyasası: Tanınan Altcoin İçin Bomba Gelişme! Balinalar Birikim Yapabilir 4

Mishaboar, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda altcoin Dogecoin’in gelişiminin kıymetli bir modülü. Lakin gizemli figür tarafından yapılan son açıklamalar dikkat çekiyor. Dogecoin’in mümkün PoS konsensüsünü reddetmesinin projenin istikameti ve gelişimi üzerindeki tesiri hakkında spekülasyonlara yol açıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap