Tanınan Altcoin Boğa Sinyali Verdi! Bu Düzeye Dikkat

Tanınan Altcoin Boğa Sinyali Verdi! Bu Düzeye Dikkat

Paylaş
BTC Piyasası: Tanınan Altcoin Boğa Sinyali Verdi! Bu Düzeye Dikkat

XRP, ADA, DOT ve MATIC üzere altcoin devleri düşüş eğilimi gösterirken, Optimism (OP) yatırımcıları %3,5’lik çıkarın tadını çıkarıyor. Teknik tahliller, ivmenin bir mühlet daha devam edebileceğini öneriyor.

Altcoin boğaları tekrar OP grafiğini devraldı

Piyasa pahasına nazaran 40. sırada yer alan Optimism (OP), şu anda gün içi %3,5 yararla 1,56 dolardan süreç görüyor. Altcoin bu hafta uzun vadeli direnç çizgisini aşmada başarısız oldu. Lakin, teknik tahliller, boğaların bir kırılma için daha kâfi güçte olduğunu gösteriyor.

Teknik açıdan, OP fiyatı Şubat sonlarında ATH fiyatı 3,3 dolara ulaştığından düşüyor. Bu esnada alçalan direnç çizgisini direnç olarak kullandı. Bu çizgi, en son 8 Ağustos’ta olmak üzere fiyatı birkaç defa reddetti. Bu başarısızlık, altcoin fiyatı üzerinde keskin bir düşüşe yol açtı. OP bir noktada %30’un üzerinde düşüşle 1,2 dolar civarındaki yatay takviyesine geriledi.

BTC Piyasası: Tanınan Altcoin Boğa Sinyali Verdi! Bu Düzeye Dikkat 1

Söz konusu düzeltme, 14 Ağustos’tan 21 Ağustos’a kadar olan haftalık mumun uzun alt fitili ile açıkça görülüyor. Haftalık RSI ise 50’nin altında olmasına karşın direnç çizgisinin üzerine çıkarak yükselişe geçen bir yapı oluşturdu. Bu da altcoin boğalarınon geri dönüş yapmaya çalıştığını gösteriyor. Üstelik RSI’daki bu çeşit atılımlar birçok vakit fiyat hareketlerinde de misal kırılmalara yol açıyor. Bu nedenle OP fiyatının direnç çizgisinin üzerine çıkıp bir sonraki direnç düzeyi olan 2 dolara yükselmesi ihtimali var.

Bu düzeye dikkat

Günlük grafiğe nazaran, OP fiyatı yılın en düşük düzeyi olan 0,9 dolara ulaştıktan sonra yükselen bir paralel kanalda süreç görüyor. Bu hareket, birden fazla durumda çöküşlere yol açan bir düşüş formasyonudur. Fakat grafikte altcoin için 2 olumlu sinyal var:

  • OP fiyatı, kanalın altında (yeşil elips) yanlış bir dağılım yarattı. Bunun üzere sinyaller çoklukla güçlü fiyat artışlarına yol açar.
  • Günlük RSI 50 düzeyini geri aldı ve üst yanlışsız eğilim gösteriyor. Her ikisi de yükseliş eğilimine işaret ediyor.
BTC Piyasası: Tanınan Altcoin Boğa Sinyali Verdi! Bu Düzeye Dikkat 2

Ancak OP fiyatı hala kanalın orta çizgisinin altında 1,64 dolardan süreç görüyor. Yükselişin teyit edilmesi için OP fiyatının bu düzeyin üzerine çıkması gerekiyor. Şayet öyleyse, bir sonraki direnç düzeyi kanalın 1,88 dolarlık direnç çizgisi olacak.

Kritik düzeye gelince, OP fiyatının boğaların geri döndüğünü onaylamak için 1,64 doların üzerine çıkması gerekiyor. Aksi takdirse, bu sefer ayılar devreye girecek. Birinci etapta altcoin fiyatını 1,4 dolara düşürmeye çalışacaklar. Teknik analist David, şu anda 1,56 dolardan süreç gören OP için küçük bir yükselişin kâfi olacağını kestirim ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap