Taban Avcıları, 30 Dakikada Bu Altcoin’den Çantalarca Aldı!

Taban Avcıları, 30 Dakikada Bu Altcoin’den Çantalarca Aldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Taban Avcıları, 30 Dakikada Bu Altcoin’den Çantalarca Aldı!

Santiment’in raporuna nazaran, altcoin balinaları düşen Shiba (SHIB) fiyatına karşın yüklü satın alımlara devam ediyor. Bugün, yaklaşık yarım saat içinde milyarlarca SHIB topladılar.

Altcoin balinaları, süratli kıymet kaybına karşın SHIB biriktiriyor

Etherscan tarafından sağlanan datalara nazaran, bugün yaklaşık yarım saat içinde birkaç anonim cüzdan toplam 33.42 milyar SHIB transfer etti. Bu süreçler muhtemelen kripto alımlarını yahut yine dağıtımını temsil ediyor. Datalara nazaran 33,4 milyar SHIB’in üçte biri Binance borsasından taşındı.

Buradaki en büyük iki süreç, benzeri ölçüde 11,2 milyar adet taşıyordu. Boyut olarak ikinci en büyük transfer, 7 milyardan fazla SHIB içeriyordu. Öbür üçünün her biri 1,2 milyar SHIB taşıdı.

SHIB fiyatı, son dört ayın en düşük düzeyinde süreç görüyor

Popüler altcoin, balinaların yardımıyla son piyasa dalgalanmasında sağ çıkmayı başardı. 1 Mayıs’ta %13’lük düşüşe karşın, 1 milyon-1 milyar ortasında SHIB tutanlar birikim stratejilerine bağlı kaldılar.

Analitik firması Santiment’e nazaran, 1 ila 10 milyon SHIB tutan cüzdanlar, satışa dönmeden evvel Mart ayı sonlarında 5 milyon dolar kıymetinde 500 milyar SHIB sattı. Bu küme, 10 milyon ila 100 milyon SHIB ve 100 milyon ila 1 milyar SHIB sahibi olanlarla birlikte, toplam SHIB arzının yaklaşık %67’sini denetim ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Taban Avcıları, 30 Dakikada Bu Altcoin’den Çantalarca Aldı! 1

Büyük cüzdanların biriktirme eğilimi, SHIB fiyatı için hem bir fırsat hem de bir tehdittir. Bir yandan, satın alımlar Shiba’ya istikrar ve piyasa düşüşlerinden daha süratli toparlanma sağlıyor. Öte yandan, bu balinaların yapacağı rastgele bir satış SHIB fiyatı üzerinde büyük tesire neden olmakta.

Balinalar neden SHIB satın alıyor

Son zamanlardaki satın alımlara karşın, Shiba Inu’nun son fiyat tahlili düşüş eğilimi gösterdi. Dört ayın en düşük düzeyine en son bu yılın Ocak ayında düşmüştü. Meme coin, son vakitlerde Bitcoin ve Ethereum fiyatındaki yatay çekiş karşısında uğraş ediyordu.

Ancak Shiba Inu’nun güzelleşmeye çalıştığına dair işaretler var. Son 24 saat içinde %0,80’lik mütevazi bir artış yaşadı. Böylelikle, yakın gelecekte mümkün bir dönüşün sinyalini verdi. Her vakit olduğu üzere, büyük cüzdan sahiplerinin aksiyonları, SHIB’in gelecekteki fiyatını belirlemede kritik kıymete sahip olacak. Yatırımcılar, birikmeye devam edip etmediklerini yahut satmaya başlayıp başlamadıklarını yakından izleyecekler.

Ulaş Utku Bozdoğan: Taban Avcıları, 30 Dakikada Bu Altcoin’den Çantalarca Aldı! 2

Teknik cephede, Hareketli Ortalama Yakınsama Sapma (MACD) indikatörü tarafından ölçülen, azalan bir olumsuz his var. Momentum indikatöründe hala bir düşüş geçişi mevcut olsa da, histogramda kırmızı çubuklar soluyor. MACD çizgisi (mavi), sinyal çizgisine (kırmızı) yaklaşıyor ve bunun gerçekleşmesi durumunda bir yükseliş geçişi sinyali veriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Taban Avcıları, 30 Dakikada Bu Altcoin’den Çantalarca Aldı! 3

Sonuç olarak, mevcut olumsuz eğilimin sonsuza kadar sürmeyebileceğini gösteren bu teknik indiaktörlere karşın, yatırımcılar yeniden de Shiba Inu fiyat hareketlerine dikkatli etmeliler. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, AI varsayımları Mayıs sonuna bir sıfır daha atacağını varsayım ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap