Swift, Dijital Para CBDC Çalışmalarına Devam Ediyor

Swift, Dijital Para CBDC Çalışmalarına Devam Ediyor

Paylaş
BTC Piyasası: Swift, Dijital Para CBDC Çalışmalarına Devam Ediyor

Swift, dijital para üniteleri (CBDC’ler) ile ilgili kıymetli bir adım atmaya hazırlanıyor. Uluslarası ödeme sistemi, CBDC projesi için yeni bir geliştirme üzerinde çalışmaya karar verdi. Bu gelişme, Hong Kong ve Kazakistan merkez bankalarının projeyi kendi altyapılarına entegre etmeye başlamasının akabinde geldi. Swift, CBDC’lerin finansal sisteme entegrasyonunu daha problemsiz hale getirmek istiyor.

Swift; ticari bankaların, merkez bankalarının ve finansal piyasa altyapılarının dijital ticaret platformlarında kullanabileceği özellikleri araştırdığı ikinci bir sanal alan testi evresini da başlattı. Bu testlerin sonuçları, CBDC’lerin farklı platformlarda nasıl kullanılabileceği konusunda daha fazla bilgi sunacak.

Swift’in Baş İnovasyon Sorumlusu Tom Zschach bu duyurunun akabinde bir açıklama yaptı. Zscach, odaklarının CBDC’lerin birbirleriyle ve mevcut fiat para üniteleri ve ödeme sistemleriyle uyumlu bir formda çalışmasını sağlamak olduğunu belirtti.

“CBDC’lerin gelişimi, finans dünyasının geleceğini şekillendiren kıymetli bir faktör olarak öne çıkıyor. Swift’in çalışmaları, bu dijital para ünitelerinin daha geniş ölçekte ve sıkıntısız bir halde kullanılabilmesine katkı sağlayabilir.”

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap